wibako

Brak hamulca JCB 537-125

Brak hamulca JCB 537-125

Postprzez Michal_1 » 03 Sie 2012 16:14

Witam

Koledzy eksperci mam taki problem a mianowicie od paru dni w ładowarce teleskopowej JCB 537-125 z 2000r robił mi się slaby hamulec aż dzisiaj nie ma go wcale jakiegoś wycieku nie zauważyłem w zbiorniczku kolo szyby jest sucho. Dzisiaj zamówiłem ten płyn hamulcowy co jest podany w DTR-rce ma przyjść na poniedziałek.
Wiem tylko tyle ze gdzieś w moście przednim czy to tylnym są jakieś tarcze i cylinderki.Panowie zęby zabrać się do tego to trzeba wyjmować most? i od której strony do tego można się zabrać, bo przyjmuje ze to może spiernicza do oleju który jest w moscie.

Michal_1
Pomocnik operatora

Maszyna: Merlo Roto 38.16
Merlo Panoramic 40.16
Merlo Roto 33.16

Firma: Usługowa


Reklama

simmet

Re: Brak hamulca JCB 537-125

Postprzez TOMPOL » 03 Sie 2012 18:02

Witam.
Jak masz hamulce w moście to tak, ewentualnie robić stronami bez wyjmowania ale opuścić trzeba, mogą być też w piastach ale przed wyrwaniem mostu sprawdzi czy nie ma oleju w puszcze przy pompie hamulcowej, która jest przy ramie pod wysięgiem.
Pozdrawiam.

TOMPOL
Młodszy operator

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 23 Cze 2009 10:22
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB TAKEUCHI BOMAG

Firma: Tompol Maszyny Budowlane


Re: Brak hamulca JCB 537-125

Postprzez Michal_1 » 03 Sie 2012 18:56

Kolego TOMPOL sprawdze tą puszkę która jest pod spodem maszyny, a powiedz mi jak zlokalizować gdzie dokładnie są te tarcze czy co tam bo ni pierona nie mogę zlokalizować, w instrukcji nic nie pisze dokładnie gdzie one są. Podam numer seryjny 0778387

Pozdrawiam

Michal_1
Pomocnik operatora

Maszyna: Merlo Roto 38.16
Merlo Panoramic 40.16
Merlo Roto 33.16

Firma: Usługowa


Brak hamulca JCB 537-125

Postprzez pavulon81 » 03 Sie 2012 19:21

Wiec tak były modele nosników które miały hamulce w moście tak ja koparko ładowarka i tylne w piastach. były równiez takie które miały przód i tył w piastach. po kolei sprawdz jakie masz. do piasty od wewnetrznej strony powinna isc metalowa rurka napewno z tyłu bedzie. a przód pewnie bedzie w moście.. odpowietrzniki przedniego hamulca masz na moscie na skrajnych brzegach obudowy dyfenenciału kluczyk 13/ tylne opowietrzniki beda od wewnątrz na zwrotnicy równiez 13. zanim zwwalisz most. nalej olej pamietaj nie hamulcowego tylko Hydraulicznego Hp 15 i pokoleji odpowietrzaj zacznij od tylca. Możesz sprawdzić czy w zbiorniku servo nie ma płynu tak jak kolega wspomniał wyżej. co da Tobie odpowiedz czy pompka odrazu na szmelc sie nadaje. Dolewaj olej do zbiornika i odpowietrz hamulce powinny wrócić :)

pavulon81
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2012 19:12
  • Miejscowość: Kostrzyn
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Brak hamulca JCB 537-125

Postprzez umanek82 » 13 Sie 2012 19:24

Witam w tym modelu hamulce znajdują się w przednim moście oraz w tylnych zwolnicach. Poza tym układ hamulcowy posiada system wspomagania czyli tzw serwo. Hamulce odpowietrzasz w następującej kolejności najpierw odpowietrznik na pompce serwa znajduje się pod ramieniem z lewej strony (metalowa puszka). Następnie odpowietrzasz przedni most a na koniec najpierw tylną lewą zwolnice a potem tylna prawą. Jeśli odpowietrzanie nic nie da sprawdzasz poziom olej w moście przednim oraz w zwolnicach jeśli będzie się przelewało z którego kogokolwiek to zaznaczy że masz uszczelnienia tłoków do wymiany. Należy też sprawdzić serwo podczas naciskania powinno być słychać kliknięci w pompce.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej