wibako

Wymiana paska 4CX '08

Wymiana paska 4CX '08

Postprzez michaś1 » 07 Sie 2012 20:24

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2008

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące wymiany paska w koparko-ładowarce, jak sie do tego zabrać? Jestem młodym operatorem i mam z tym problem ponieważ nie wiem od czego zacząć.Nie chciałbym rozbierać pół maszyny jak może okazać sie to na próżno... Pomóżcie :?

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Reklama

simmet

Wymiana paska

Postprzez rkiepu » 07 Sie 2012 21:45

Chodzi ci o pasek alternatora? Popuszczasz śruby mocujące alternator, przekręcasz go (jak napinacz) tak aby pasek się poluzował, ściągasz stary, zakładasz nowy, przekręcasz alternator tak aby pasek był naciągnięty (ale bez przesady) i dokręcasz.

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Re: Wymiana paska 4CX '08

Postprzez Jarewa » 07 Sie 2012 22:16

To jest maszyna z 2008r więc silnik JCB a tam jest jeden pasek wieloklinowy jeden na wszystko. Czyli razem z paskiem wymieniasz napinacz. Procedura taka sama jak wszędzie w przypadku takim pasku. Naciągasz napinacz by popuścić pasek ściągasz z jednego koła popuszczasz napinacz ściągasz pasek wymieniasz napinacz. Zakładasz pasek z tym że jedno koło nie naciągasz napinacz zakładasz na ostatnie koło i puszczasz delikatnie napinacz.

A i o rolkach bym zapomniał przeważnie też do wymiany po 4tyś.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wymiana paska 4CX '08

Postprzez rkiepu » 08 Sie 2012 16:29

No fakt... przecież to nie perkins:p

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Wymiana paska 4CX '08

Postprzez pavulon81 » 08 Sie 2012 22:19

Pracy masz na kilka minut. potrzebujesz nasadkę chyba 15 i grzechotke. stan po stronie alternatora i zlokalizuj napinacz pod rolka jest miejsce na nasadkę wyglada trochę jak nakretka. zapamietaj jak idzie pasek . albo zrób zdjecie. nakładasz grzechotke na napinacz i maxymalnie popuszczasz. sciagasz z alternatora, i przeciagasz przez wentylator. jak przełożysz nowy zwróć uwage by nie był powykrecany bo sie przetnie. po sciągnieciu paska napinacz możesz puscić nic mu nie bedzie . pamietaj że podczas zakładania musisz jedna reka mocno napiac napinacz a druga wepchnąc pasek na alternator. zwróć uwage by nasadka mocno siedziała na wypuscie w napinaczu bo jak sie smyknie stracisz troche skóry na 2 palcach :) miłej robótki

pavulon81
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2012 19:12
  • Miejscowość: Kostrzyn
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Wymiana paska 4CX '08

Postprzez michaś1 » 15 Sie 2012 20:01

Jarewa napisał(a):To jest maszyna z 2008r więc silnik JCB a tam jest jeden pasek wieloklinowy jeden na wszystko. Czyli razem z paskiem wymieniasz napinacz. Procedura taka sama jak wszędzie w przypadku takim pasku. Naciągasz napinacz by popuścić pasek ściągasz z jednego koła popuszczasz napinacz ściągasz pasek wymieniasz napinacz. Zakładasz pasek z tym że jedno koło nie naciągasz napinacz zakładasz na ostatnie koło i puszczasz delikatnie napinacz.

A i o rolkach bym zapomniał przeważnie też do wymiany po 4tyś.

[img]file:///C:/Users/oem/Desktop/Marcin/IMG20120813_006.jpg[/img]
Witam. Przepraszam panowie ale wprowadziłem was w bład, mianowicie maszyna jest z 2007 roku a nie z 2008. Niestety nie ma napinacza tylko są dwie rolki, które widać na załączonym zdjęciu, chyba że się myle. Moim zdaniem ta po której pasek prawie spadł i krzywo chodzi to jest napinająca a ta wyżej prowadząca. Pasek jak widać jest w opłakanym stanie,nie wyobrażam sobie jak można tak zaniedbać maszyne :crazy:
Co do wymiany mam jeszcze pytanie, czy między wiatrakiem a chłodnicą nie ma siatki kora trzeba będzie zdemontować żeby wyjąć pasek czy jest jakiś na to inny patent? Alternator ma okrągłe otwory na śruby a nie "fasolki".
Jeżeli napisałem coś nie tak prosze o wyrozumiałość i poprawki.

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Wymiana paska 4CX '08

Postprzez Jooras » 15 Sie 2012 20:31

michaś1 napisał(a):[img]file:///C:/Users/oem/Desktop/Marcin/IMG20120813_006.jpg[/img]

Nie no gościu poprawiłeś mi humor na najbliższy tydzień. :lol:

Wpisz sobie w google frazę: jak wstawić zdjęcie na forum?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Wymiana paska 4CX '08

Postprzez michaś1 » 16 Sie 2012 22:33

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Wymiana paska 4CX '08

Postprzez mechanior » 16 Sie 2012 23:22

michaś1 napisał(a):[img]file:///C:/Users/oem/Desktop/Marcin/IMG20120813_006.jpg[/img]


no dobre... może jeszcze IP komputra byś podał bo inaczej ciężko będzie ściągnąć zdjęcie z twojego pulpitu...
Niestety nie ma napinacza tylko są dwie rolki, które widać na załączonym zdjęciu, chyba że się myle. Moim zdaniem ta po której pasek prawie spadł i krzywo chodzi to jest napinająca

jedna z dwu rolek jest napinającą czyli napinaczem więc napinacz jest
ta co krzywo chodzi jest uszkodzona, dlatego padł pasek i to pewnie ona jest napinaczem

michaś1 napisał(a):Co do wymiany mam jeszcze pytanie, czy między wiatrakiem a chłodnicą nie ma siatki kora trzeba będzie zdemontować żeby wyjąć pasek czy jest jakiś na to inny patent?


to chyba widać jak się spojrzy do silnika... chyba że znasz maszynę tylko ze zdjęć
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wymiana paska 4CX '08

Postprzez michaś1 » 18 Sie 2012 20:06

:oops: no fakt to zdjęcie to dobre.Dzieki za pomoc pasek już wymieniony,nie było tak strasznie:p

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej