wibako

JCB na joystick a pozycja fotela?

JCB na joystick a pozycja fotela?

Postprzez Elik11 » 09 Wrz 2012 18:21

Marka i model maszyny:
Rok produkcji: 2006

Czy da się poruszać tylnym ramieniem gdy fotel operatora jest obrócony do pracy przodem?
Gdy na przykład się zakopie i chce sobie pomóc tylnym ramieniem to muszę się obrócić do tyłu fotelem?
Drugie pytanie czy kiedy fotel jest obrócony do tylu czy da się podjechać do przodu nie obracając fotela?
I jeszcze jedno czy to prawda ze koparka JCB 3cx ciężko się ładuje przez wysokie burty? Ja mam teraz New hollanda i nie mam z tym problemu ale chce go zamienić na coś takiego http://www.kmrent.eu/koparko-ladowarka_ ... p-589.html

Elik11
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 Lut 2009 10:49
  • Miejscowość: PIASTOWICE

Maszyna: New holland nh85
CASE WX 125

Firma: ELAN ROBOTY ZIEMNE


Reklama

simmet

JCB na joystick a pozycja fotela?

Postprzez Jarewa » 09 Wrz 2012 20:00

Elik11 napisał(a):I jeszcze jedno czy to prawda ze koparka JCB 3cx ciężko się ładuje przez wysokie burty?



Z czystym sumieniem powiem że tą są bzdury! Jakieś bajki ponieważ 3cx najwyżej podnosi! nie wiem jak inne firmy ale z stajni JCB to 3cx najwyżej podnosi jeśli chodzi o koparko-łdowarki różnica nie wielka ale kto by się spodziewał (parametry katalogowe nie kłamią) było to już na forum.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB na joystick a pozycja fotela?

Postprzez sahara73 » 09 Wrz 2012 20:52

Pod fotelem znajdują się dwa włączniki krańcowe, które przełączają funkcje joysticków na przód lub tył w zależności od pozycji fotela, to obrócenie fotela i załączenie jednego ze styków decyduje, który osprzęt działa.

sahara73
Młodszy operator


Re: JCB na joystick a pozycja fotela?

Postprzez kowalsr » 10 Wrz 2012 09:42

sahara73 napisał(a):Pod fotelem znajdują się dwa włączniki krańcowe, które przełączają funkcje joysticków na przód lub tył w zależności od pozycji fotela, to obrócenie fotela i załączenie jednego ze styków decyduje, który osprzęt działa.

Nie tylko. Dodatkowo jest jeszcze przełącznik wyboru na prawej konsoli (podłokietniku) tuż obok dżoja.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


JCB na joystick a pozycja fotela?

Postprzez umanek82 » 18 Wrz 2012 21:06

No i wystarczy przytrzymać guzik i mamy aktywne sterowanie tylnego ramienia
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej