wibako

Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez pan_x000 » 14 Wrz 2012 10:07

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1999

Witam, mam następujący problem. W koparce mam Immobilizer (trzeba włożyć taką żółtą pestkę) i coś się tam popsuło. Po włożeniu tej pestki a następnie przekręceniu kluczykiem, rozrusznik nie kręci-nie mogę zapalić koparki. (słychać takie piszczenie ale rozrusznik nie chce kręcić). Czasami jak postukam ręką w ten cały panel z zegarami po kilku próbach udaje się zapalić koparkę ale wówczas nie ma w ogóle żadnej jazdy ani do przodu ani w tył. Czy brak jazdy to skutek awarii Immobilizer czy jednocześnie mogło się zepsuć coś innego?

pan_x000
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 15 Sie 2009 14:14
  • Miejscowość: Małopolskie

Reklama

simmet

Re: nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer

Postprzez jackson » 14 Wrz 2012 11:01

Awaria immobilizera jest on do zdemontowania i zastąpienia nowym lub ominięcia go całkowicie ale nie wiem czy sobie z tym poradzisz jak nie masz schematu normalnie mnie to zajmuje 30 min ale usunąłem ich juz setki i setki zamontowałem
Wszystko się da naprawić, tylko w zależności jakim sposobem i jakimi kosztami

jackson
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 21 Lis 2011 23:51
  • Miejscowość: podkarpackie
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB :)


Re: Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez Jarewa » 14 Wrz 2012 17:22

Nie tylko IMO może dać takie objawy. Manetka zmiany jazdy też może mieć takie objawy.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez pan_x000 » 14 Wrz 2012 19:41

założyłem nową rączkę i nową cewkę i bez zmian, nie można zapalić maszyny (piszczy ale rozrusznik nie kręci, a jak się jakimś cudem uda odpalić to nie ma jazdy).

jackson czy mogę prosić na PW nr telefonu do Pana?

pan_x000
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 15 Sie 2009 14:14
  • Miejscowość: Małopolskie

Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez kowalsr » 15 Wrz 2012 17:29

jackson napisał(a):nie wiem czy sobie z tym poradzisz jak nie masz schematu

a co w połączeniu 4 kabli może być trudnego? :woot:
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Re: Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez krzwys » 15 Wrz 2012 21:28

Przerabialem immobiliser kilka miesiecy temu, podobnie nie moglem odpalic. Zdejm pokrywe zegarow i dokladnie popatrz, wszystkie kable sa zolte, maja wcinki- zlaczki, np. kabel 224 zostal przeciety i wpiety z jednej strony do immo. druga strona z immo do tego drugiego konca, wszystkie podobnie, ten kabelek co dalem przyklad 224 moze byc zasilanie do stacyjki a zostal sprzezony przez immo. Jak dobrze pamietam u mnie bylo chyba 6 kabelkow przecietych i polaczonych z immo. Zanim rozlaczylem pokolorowalem te wiazki na wypadek jak bym chcial kupic nowy immo zeby nie bylo problemu go zainstalowac. Popatrz u siebie i porozlaczaj kable laczac ten przeciety (doprowadz do stanu wyjsciowego). Powodzenia.

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Re: Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez pan_x000 » 17 Wrz 2012 21:37

kowalsr mógłbyś rozwinąć ten temat?

pan_x000
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 15 Sie 2009 14:14
  • Miejscowość: Małopolskie

Nie można zapalić i brak jazdy-zepsuty Immobilizer?

Postprzez kowalsr » 17 Wrz 2012 22:29

Jaki masz immobilizer? PROXIMA? Jak tak to masz tam maxymalnie 6 kabli które musisz połączyć. Popatrz jakie one wychodzą (czarne) i są połączone do żółtych. I te żółte musisz przeczytać jakie mają oznaczenia i połączyć razem tzn te same oznaczenia do takich samych. Chodzi o to że immobilizer PROXIMA jest wpięty "szeregowo" w przewody od stacyjki. Ot cała filozofia.
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej