wibako

3CX '07 Rusza po chwili

3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez HYDROKOP » 16 Sty 2013 21:10

Marka i model maszyny: JCB 3 CX CONTRACTOR ROK 2007
Rok produkcji: 2007

zakupilem nowa jcb ma w tej chwili 3700mth i mam od pewnego czasu problem z jazda tzn koparka zawsze ruszala po wlaczeniu biegu bez gazu, a w tej chwili musze wcisnac gaz lub zaczekac kilkanascie sekund zeby ruszyla ten problem jest na kazdym biegu. oleje filtry itp wymieniam na biezaco i na oryginalne.

HYDROKOP
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 16 Sty 2013 20:30

Maszyna: ZEPPELIN ZM 19


Reklama

simmet

JCB RUSZA PO CHWILI

Postprzez dawidg2 » 16 Sty 2013 21:17

A rozgrzewasz ją przed ruszeniem? czy za każdym razem tak masz? ja mam też tak jak świeżo odpale albo postoi jakiś czas. Chwilę trzeba poczekać.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


JCB RUSZA PO CHWILI

Postprzez HYDROKOP » 16 Sty 2013 21:24

witam mam tak caly czas po prostu lipa ciagle cos sie w tej maszynie J... juz robilem hamulce przedni most na glownym sworzniu i zwrotnice (lozyska) a niby nowa a i biegi najczesciej 3 lubi wyskoczyc w czasie jazdy, a jak nie zdążę puscic gazu to włącza sie sama z powrotem na obrotach po prostu tragedia, a pare dniu temu zje... sie licznik motogodzin a nowy kosztuje 1500 zl. bo licznik ktory ja mam wycofali ponoc wadliwe byly.

a wieza tez sie otwiera i opada sama, u mnie po nocy to lyzaka lezy na glebie i cala wieza otwiera sie do polowy oczywiscie jak nie zabezpiecze sworzni

HYDROKOP
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 16 Sty 2013 20:30

Maszyna: ZEPPELIN ZM 19


Re: JCB RUSZA PO CHWILI

Postprzez motodarek » 16 Sty 2013 22:39

Z tym ruszaniem to podejrzewam nieszczelność na rewersie, zmierz ciśnienia.
W przód tył, taka sama reakcja?
Opadanie tylnego masztu to raczej nie problem, opuszczaj go po pracy sam a rano nie będzie niespodzianki ;)
Licznik mth to też raczej standard, ale od czasu do czasu powinny się pojawiać cyfry na wyświetlaczu, przynajmniej ja tak mam (od jesieni) tylko że moja maszyna ma ponad 7k mth
3700 mth to za wcześnie żeby maszyna zaczynała fochy stroić, jednak egzemplarze z lat '90 - ych były solidniej wykonane.
Albo niewłaściwie ją eksploatujesz.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


JCB RUSZA PO CHWILI

Postprzez HYDROKOP » 17 Sty 2013 08:58

dzieki za odp. z tym licznikiem masz racje bo dziala wlasnie w okresie jesienno zimowym ze wzgledu na to ze uklad elektryczny w nim umieszczony za pomoca wilgoci lapir przeplyw sygnalu i czasami motogodziny sie wyswietlaja. badalem juz taki problem w tachografie w samochodzie i tez na noc tachograf schowalem do lodowki rano szybki montaz w aucie i dzialal pare godzin dopoki sie nie nagrzal.
co do traktowania maszyny to opcja jest jedna tak jak sam napisales maszyny z lat 90 byly bardzo dobrej jakosci a te pozniejsze jak zaczely ruszac nasze autostrady to juz l... . firma z mojej miejscowosci ma dwie jcb jedna z roku okolo 2002 i do tej pory robili przy niej alternator rozrusznik itp. nic mechanicznego a ta druga z roku 2008 juz im sie gorzej sprawuje a robia to samo i operatorzy tez ci sami.

HYDROKOP
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 16 Sty 2013 20:30

Maszyna: ZEPPELIN ZM 19


3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez Jarewa » 19 Sty 2013 21:19

HYDROKOP napisał(a):z tym licznikiem masz racje bo dziala wlasnie w okresie jesienno zimowym ze wzgledu na to ze uklad elektryczny w nim umieszczony za pomoca wilgoci lapir przeplyw sygnalu i czasami motogodziny sie wyswietlaja. badalem juz taki problem w tachografie w samochodzie i tez na noc tachograf schowalem do lodowki rano szybki montaz w aucie i dzialal pare godzin dopoki sie nie nagrzal.



To jest krystalizacja kryształków wyświetlacza, nie do naprawy, a winą jest długotrwałe działanie promieni słonecznych co powoduje jego nagrzanie do kolosalnych temperatur. Co jako dziecko może stwierdziłeś w przypadku zegarka elektronicznego że wystarczył dzień na słońcu i po wyświetlaczu.

Niestety producenci nie przykładają się do pracy wiedzą o tym a mimo to montują takie wyświetlacze w miejscach nasłonecznionych.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: 3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez Grześ » 21 Sty 2013 13:38

A czyściłeś filtr siatkowy ten koło korka spustowego?

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez HYDROKOP » 21 Sty 2013 17:36

co 300 godzin wymieniamy wszystkie filtry lacznie z tym ktory opisales tylko raz wymienialem filtr zasysyania oleju ze zbiornika hydraulicznego.

HYDROKOP
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 16 Sty 2013 20:30

Maszyna: ZEPPELIN ZM 19


3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez lukasz1985a » 21 Sty 2013 20:53

nie chcial bym tu na złą droge naprowadzic ale cos podbnego mialem u siebie, a mianowicie alternator zapewne byl na wykonczeniu (w koncu wymienilem na nowy) i przy zmianie kierunku koparka dopiero ruszala jak sie dodalo gazu (zazwyczaj w takim momencie akumulator byl rozladowany, i to dodanie gazu skutkowalo jakims tam prądem z alternatora i ruszala) a drugie co jeszcze wtedy namierzyłem to jeden kabel ktory byl od akumulatora w tej wiazce przetarl sie i masowal i wtedy nie dzialal zawsze obrotomierz i licznik

lukasz1985a
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 20 Cze 2010 23:17
  • Miejscowość: podkarpackie

3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez HYDROKOP » 21 Sty 2013 20:58

dzieki za informacje sprawdze to co bedzie mozliwe fakt jest taki ze jak bedzie slabe napiecie to nie bedzie jazdy wymieniali nie dawno akumulator moze cos tam faktycznie nie laczy no i licznik tez sie p..

HYDROKOP
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 16 Sty 2013 20:30

Maszyna: ZEPPELIN ZM 19


3CX '07 Rusza po chwili

Postprzez marcin.jasinski2 » 21 Lut 2013 19:52

Stawiam na przełącznik kierunku jazdy. Przerabiałem to. Nie łączy -ach te nowoczesne maszyny. Same problemy. Powlacz z nim trochę albo środka do styków tam na psiukaj powinno na jakiś czas pomóc

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej