wibako

Naprawa podpory

Naprawa podpory

Postprzez tadeo » 23 Sty 2013 01:28

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 2002

Witam wszystkich. Proszę o poradę jak skutecznie naprawić dolną krawędź szuflady w miejscu gdzie opiera się o nią stopa. Krawędź ta jest wyłamana tak z dwa centymetry przez co stopa podnosi się bardzo do góry i cała podpora bardzo łatwo wbija się w ziemie. Widać było że ktoś wcześniej próbował to spawać ale nie wytrzymało. Dorobiłem pasujący kawałek metalu i został wspawany ale też nie wytrzymał długo. Spawacz który to robił miał problem gdyż inaczej się te krawędzie topiły. Pytanie pierwsze: z jakiego materiału czy stali jest wykonana szuflada i jaką elektrodą to najlepiej spawać ? Oraz czy jest możliwość obrócenia o 180 stopni tej szuflady tak by ewentualnie ta wyłamana krawędź była na zewnątrz maszyny a ta dobra od środka by dawała podparcie stopie? Myślę że dość dobrze to opisałem.

tadeo
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Mar 2011 00:48
  • Miejscowość: Małopolska

Reklama

simmet

Re: Naprawa podpory

Postprzez dawidk » 23 Sty 2013 10:17

wykopać dziurę, najechać podporą nad ten wykop, sworzeń raus, szuflada na dół, obrócić i wsadzić z powrotem :-) W starszych pasuje wiec tu też powinno

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Naprawa podpory

Postprzez bartifeeli » 23 Sty 2013 13:01

Wyjmij ten stabilizator i daj ślusarzowi na stół. Ja tak zrobiłem i już kilka lat sie nie odgina. Zrobił tam dość dobre wzmocnienie.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: Naprawa podpory

Postprzez tadeo » 24 Sty 2013 22:29

Dzięki za porady ,jak trochę zima odpuści to zabiorę się za naprawę :D

tadeo
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Mar 2011 00:48
  • Miejscowość: Małopolska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej