wibako

Spalanie 4cx

Spalanie 4cx

Postprzez medion » 01 Lut 2013 00:37

krecik88, kolega od roku kupuje 3cx teraz 4 cx
pierwsze pyt czy ty działasz w br melioracyjnej czy tylko ci się tak myśli że będziesz - chyba Nie
z tw wypowiedzi wynika że sam nie wiesz co będziesz lub chcesz robić Bo gdy ktoś już działa to wie co jest dla niego dobre.
Maszyna spala tyle ile wymaga specyfikacja pracy najmniej jak operator spożywa śniadanie :lol: :lol:
Mam kolegę który ma 3cx i twierdzi że dojazd do roboty pow 8 km na parę godzin bez doliczenia dojazdu jest nie opłacalne. A ty piszesz o 40 km dziennie. sam mam kop-ład i twierdze tak samo że jak mój kol.
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Spalanie 4cx

Postprzez fantasty » 01 Lut 2013 19:14

TEŻ TAK ROBIE A JAK JEST WIĘCEJ KM TO ZA DOJAZD DOLICZAM 4 ZL OD KILOMETRA, JAK SIĘ KLIENT NIE GODZI TO NIE JADE
wodgaz-instalacje.pl

fantasty
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 30 Sty 2012 19:01

Maszyna: komatsu pc16r3, JCB 4 CX AEC, jcb 3cx

Firma: puh wod-gaz bis


Spalanie 4cx

Postprzez serwusss » 01 Lut 2013 20:25

Do jakiej odległości nie liczycie dojazdu?

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Spalanie 4cx

Postprzez HYDROKOP » 01 Lut 2013 20:32

z tym jest roznie ja mieszkam w malym miescie wiec z gory jest okreslone ze doliczmay do kazdej uslugi tzn. do
koparko ladowarka 40 min
koparka kolowa 1h
wywrotki od chwili wyjazdu jezeli jest wynajeta na godziny
transport spycharki lub walca zestawem 120 zl za dowoz i odbior z miejsca budowy
to sa ceny na terenie miasta jezeli dalej to juz bywa roznie zalezne jest wszystko na ile dana maszyna jedzie do pracy. ale w miescie trzymamy sie twardo bo jak bysmy nie doliczli za dojazd to by sie okazalo ze na 300 godzin pracy operatora 100 godzin to dojazdy.

HYDROKOP
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 16 Sty 2013 20:30

Maszyna: ZEPPELIN ZM 19


Spalanie 4cx

Postprzez krecik88 » 02 Lut 2013 01:30

HYDROKOP Nie wyraźnie czytasz kolego moje posty;)
Pisałem że będę zostawiać maszynę u gospodarzy wtedy kiedy będzie taka potrzeba i możliwość. Pisząc że nie wiem jakie roboty robię chyba sobie żartujesz ze mnie. Nie pytam Ciebie co jest dla mnie bardziej opłacalne tylko miałem zapytanie jak wygląda ilość spalania na dojazdach i sam sobie przekalkuluje co i jak.
medion napisał(a):krecik88, kolega od roku kupuje 3cx teraz 4 cx
pierwsze pyt czy ty działasz w br melioracyjnej czy tylko ci się tak myśli że będziesz - chyba Nie
z tw wypowiedzi wynika że sam nie wiesz co będziesz lub chcesz robić Bo gdy ktoś już działa to wie co jest dla niego dobre.
.

Geniuszu jak wiesz pisałem wcześniej że pracuję w tej branży. Dlatego wiem że cały rok maszyna nie może pracować tylko na potrzeby melioracji. Zakładanie dren na polach itp. obsianych między innymi zbożem lub konserwacja rowów lub innych urządzeń melioracyjnych nie jest wtedy wskazana. Po pierwsze nie ma wtedy aż takich zleceń (sporadycznie dla maszyny) po drugie roboty wykonuje się wtedy ręcznie, a po trzecie trzeba zapewnić maszynie front pracy już wtedy jako usługi najmu. Jeśli mam zlecenie z gminy, albo od gospodarza to nie mogę doliczyć sobie 4zł za km bo go to nie obchodzi tylko wrzucam to w koszty.
Wszystko jest ok tylko problem zaczyna się właśnie kiedy maszyna stoi i idzie na wynajem. Wtedy nikogo nie będzie obchodzić ile mi pali tylko wybiorą konkurencję, a tej jest tu dużo bo pochodzę z dużego miasta. I stąd był mój dylemat.
A tak poza tym to chyba nie muszę się tłumaczyć czy pokazywać mój wniosek ceidg tylko dlatego że masz wątpliwości czym się zajmuję. ;) Prosiłem o pomoc w sprawie spalania i taką dostałem. Między innymi od Ciebie za co dziękuję.
Temat uważam do zamknięcia i dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

krecik88
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2012 14:11
  • Miejscowość: Warszawa

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej