wibako

Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez krecik88 » 28 Sty 2013 22:58

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 2005-2007

Witam,
znalazłem ciekawą maszynę i jestem ciekaw czy można by uzbroić nasze kop-ład w taki osprzęt. Jest to ciągnik który posiada dodatkowe koła przy osiach:
http://www.youtube.com/watch?v=_LGW3WADY-o
i zastanawiam się np. czy można było by zamontować koła bliźniacze na przód do koparko-ładowarki. Było by to o tyle dobre żę naprawdę jeśli będzie taka konieczność można założyć dodatkową parę opon na przód. I podmokłe pola nie stawały by się problemem. A w mieście można zdemontować bliźniaki i mamy sprzęt uniwersalny.
Znalazłem sklep : http://www.agrokola.pl/blizniacze.php

krecik88
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2012 14:11
  • Miejscowość: Warszawa

Reklama

simmet

Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez manius » 30 Sty 2013 19:00

dalo by sie,czemu by sie mialo nie dac, musialbys tylko dostosowac jakos sprzet zeby w miare wygodnie i pewnie przykrecic blizniaki, najlepiej to bylo by na wszystkich czterech.
wada problem z transportem dodatkowych kol:/ ale jesli robisz dluzszy czas na lace to pomysl fajny, podejrzewam ze i podpory prawie byly by zbedne.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez taikoubou » 10 Mar 2013 21:45

Pomysł ciekawy, ale nie wyobrażam sobie skręcać na postoju nawet na twardym, a co dopiero w błocie. Dodatkowa opona byłaby "ciorana" po podłożu. Łożyska zwrotnic długo by nie wytrzymały. Możnaby tego uniknąć unosząc przód na łyżce i wtedy robić skręt. Albo jeśliby dodatkowe opony były ciut niższe, to nie stawiałyby oporu przy skręcie na twardym, a w błocie by robiły robotę. Tak, czy inaczej jeśli kiedyś zrobisz taki tuning, to pochwal się efektem :wink:

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Re: Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez dezerter666 » 10 Mar 2013 22:13

taikoubou napisał(a):Pomysł ciekawy, ale nie wyobrażam sobie skręcać na postoju nawet na twardym, a co dopiero w błocie. Dodatkowa opona byłaby "ciorana" po podłożu. Łożyska zwrotnic długo by nie wytrzymały. Możnaby tego uniknąć unosząc przód na łyżce i wtedy robić skręt. Albo jeśliby dodatkowe opony były ciut niższe, to nie stawiałyby oporu przy skręcie na twardym, a w błocie by robiły robotę. Tak, czy inaczej jeśli kiedyś zrobisz taki tuning, to pochwal się efektem :wink:



W przypadku który ja widziałem to twój problem był rozwiązany poprzez delikatnie mniejsze koła dodatkowe

dezerter666
Fizol

Maszyna: JCB 3CX 2006 i 2012


Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez taikoubou » 10 Mar 2013 23:47

Ten pomysł zaczyna mi się podobać. Mamy w firmie 2CX z 92 roku. Ma koła takie same jak Case z przodu. Wystarczy zdobyć łącznik, żeby doczepić do Case i będzie jak znalazł na wiosenne roztopy.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez bobson564 » 16 Kwi 2013 00:26

Rozwiązanie jest bardzo proste. Można praktycznie kupic orginalny zestaw na każdą felgę jest to nieco droższe niż dorobienie samemu. Kosz założenia bliźnieków na tył u mnie przy CAT wyniósł ok 2500zł przy dorabianiu z oponami. Kosz oryginalnego sprzegu na felge 26 to kosz ok 1000 zł uzywany bez opon.
Usługi koparko-ładowarkami,usługi leśne, wykopy, rozbiórki. Naprawy samochodów, handel

http://www.facebook.com/UslugiKoparkoweAMaka

bobson564
Młodszy operator

  • Posty: 152
  • Rejestracja: 20 Mar 2011 16:31
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 428B,C,D,E; JCB 3CX 4CX;
kamaz, volvo


Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez taikoubou » 16 Kwi 2013 20:07

Pokaż foty!! :-)

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez owczarekniemiec » 16 Kwi 2013 20:37

taikoubou napisał(a):taikoubou


Kliknij w
bobson564 napisał(a):http://www.facebook.com/UslugiKoparkoweAMaka


i tu wszystko masz.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Koła bliźniacze Do Koparko-ładowarki

Postprzez bobson564 » 16 Kwi 2013 22:31

jeszcze niekapletne bo przodu nie mam zrobionego. ale tak spisuje sie zaje fajnie
Usługi koparko-ładowarkami,usługi leśne, wykopy, rozbiórki. Naprawy samochodów, handel

http://www.facebook.com/UslugiKoparkoweAMaka

bobson564
Młodszy operator

  • Posty: 152
  • Rejestracja: 20 Mar 2011 16:31
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 428B,C,D,E; JCB 3CX 4CX;
kamaz, volvo


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej