wibako

JCB 4CX cieżko pali w zimie

JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez gumienny2008 » 29 Sty 2013 21:32

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: 1698

Witam jestem nowy na forum mam pytanie. Mam jcb 4cx z 2002r na joystickach mam z nią dwa problemy, pierwszy to ze gdy robi sie zimno temperatura jest nizej 5 stopni Celsjusza to nie odpali ciezko ma obrócić kołem, a gdy sie jej udaje to strasznie powoli i max 2-3 razy i to wszystko, dodam ze jest przerobiona na nowy akumulator 185 mega ampero godzin i rozrusznik jest jakiś nowy który ma byc lepszy i ma nie potrzebowac tyle pradu jakiś z przekładnia, gdy jest ciepło czy nawet koło 0 to pali na szczała. drugim moim problemem przy tej maszynie jest to ze gdy olej sie nagrzeje to wszystko opada i to w oczach widac, co moze byc problemem wszystkie ruchy przednie i tylne i dodam ze mam rozdzielacz na elektrozaworach poniewaz ta maszyna jest na joystickach, prosze o pomoc bardzo mi zalezy

gumienny2008
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Sty 2013 21:29

Maszyna: Jcb 4cx


Reklama

simmet

JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez marcin.jasinski2 » 10 Lut 2013 21:24

Mam 4cx 2004 rok. Też mi ciężko odpalał za pierwszym razem zwłaszcza jak zimno się mu zrobiło, ledwo kręcił. Kupiłem nowy orginalny rozrusznik i problemy się skończyły. Minus 10 i bez swiec. Zebym wiedział to już dawno bym go kupił, a się męczyłem przewody masa, zerknij też na automat rozrusznika bo jak będzie uszkodzony to też będą takie objawy i masę bo tam lubi też być problem

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez gumienny2008 » 11 Lut 2013 19:51

Wiem dzięki spróbuję na pewno wiesz ja kupiłem w tamtym roku rozrusznik jakiś taki malutki z przedladnią ale nic nie pomogło wiec warto spróbować. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to czekam

gumienny2008
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Sty 2013 21:29

Maszyna: Jcb 4cx


JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez Jarewa » 11 Lut 2013 20:10

Ilość ząbków bendixa, wiesz że pasują jedne w tą czy w tą? a różnica w rozruchu jest.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez marcin.jasinski2 » 11 Lut 2013 20:45

Masz te same objawy co ja miałem. W końcu doszło że przy ostatnich mrozach lałem rozrusznik ciepłą wodą i zaskakiwał. Później jak się rozchodził to palił wzorowo. Podejrzewam automat ale zamówiłem cały nowy orginalny rozrusznik i mam spokój. Spróbuj zmienić automat. Lubią się psuć. Wyrzucać bendix będzie wyrzucał ale prądu może nie podawać tyle ile trzeba.

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez bartifeeli » 13 Lut 2013 14:06

Są oryginalne zestway naprawcze do rozruszników. U mnie to pomogło bardzo na takie objawy. W zestawie są wszystkie części, które się zużywają czyli wszystkie tulejki, szczotki, złączki oringi i inne takie. marcin.jasinski2, weź ten stary oryginał rozkręć i zobacz czy nie jest powyrabiany - szczególnie na tulejkach. A z tym opadaniem na ciepłym oleju, to tylko specjalista Ci pomoże, i nie radzę niczym kręcić przy hydraulice.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez sagan05 » 13 Lut 2013 22:15

nie wiem jaka masz glowna pompe, znam taki przypadek w 4 cx pompa zamiast czuwac trzymala przy starcie, po regulacji maszyna zaczela szybciej krecic i zapalala ok

sagan05
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 23:23

Maszyna: JCB 3CX CONTRACTOR /liebherr 312, liebherr 316

Firma: Prace ziemne


JCB 4CX cieżko pali w zimie

Postprzez marcin.jasinski2 » 13 Lut 2013 23:26

Heh na razie nad catem siedzę. Jak znajdę czas to go zrobie to znaczy wymienię automat bo do rozruszników z silnikami serii rg nie ma zestawów naprawczych oprócz automatu i to w wersji nie oryginalnej a zamiennika nie opłaca się brać kiedy w grę wchodzi 200 zł. Ogólnie dobre maszyny ale wolę 3cx tak z97-2000 roku bez turbo. Mniej z nim problemów i w zbiorniku paliwa dużo lżej
Na hydraulike bym nie stawiał. Nawet jak sie funkcję włączy i zakreci rozrusznikiem to jak dobry to nie ma zmiłuj. U mnie teraz to z taką prędkością kręci że jestem w szoku.

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej