wibako

Problem z jazdą

Problem z jazdą

Postprzez dudi100 » 22 Lut 2013 19:33

Marka i model maszyny: 3 cx skrzynia Power shift
Rok produkcji: 1996

Witam, mam duży problem z moją koparką. Problem polega na tym że gdy się rozgrzeje to nie jedzie no chyba że zacznę jechać gdy jest zimna to mogę jechać i jechać, problem pojawia się gdy przejadę dość spory kawałek drogi i się zatrzymam, dźwignię przy kierownicy wrzucę na neutral. Gdy po tym chcę włączyć jazdę do przodu lub do tyłu to koparka przez chwilę bardzo delikatnie ruszy i stop.
W koparce było zrobione: tarcze w skrzyni biegów, uszczelnione tłoki w skrzyni, nowa pompa i regenerowany rozdzielacz.
Do tego zauważyłem jeszcze że przez korek wlewu oleju do skrzyni rzuca olejem.

Bardzo proszę o pomoc

dudi100
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 Lut 2012 17:32
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: CAT


Reklama

simmet

Problem z jazdą

Postprzez marcin.jasinski2 » 24 Lut 2013 12:12

Ewidentnie przyczyna elektryczna sprawdź (dźwignię jazdy tył przód) Jeśli zaczyna słabo łączyć to przekaźnik nie cyknie i cewka jazdy na skrzyni nie zaskoczy. Czekasz czekasz i w końcu cyk i zaskoczyła i jazda. Miałem taki sam problem. Sprawdź też cewkę jazdy. Jeśli się kończy to nie ma siły wysuwać takiego paluszka. Z tym że cewki są na jazdę do przodu i do tyłu a u ciebie w obie nie ma. Stawiam na dźwignię, psiuknij tam preparatem do styków.
Nie zapomnij przekaźnikach muszą cykać jak załączasz jazdę. Jak nie cykają to szukaj w kabinie.

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


Re: Problem z jazdą

Postprzez dudi100 » 24 Lut 2013 13:20

Dziękuję za odpowiedz, sprawdzę to o czym mówisz tylko zastanawia mnie dlaczego gdy maszyna jest zimna to wszystko jest ok a gdy przejadę spory kawałek drogi i się rozgrzeje to zaczyna sie problem i wtedy nie da nic przełączanie, trzeba czekać aż maszyna ostygnie i wtedy można dalej jechać. Zastanawia mnie też ten "wyskakujący" olej z wlewu.

dudi100
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 Lut 2012 17:32
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: CAT


Problem z jazdą

Postprzez marcin.jasinski2 » 24 Lut 2013 13:50

Może go za dużo nalałeś. Tam wchodzi go mało chyba z 10 litrów. Jeśli miał byś problem ze skrzynią to by ci po prostu słabła. A nie słabnie tylko nie załącza się jazda. Ja zmieniałem ostatnio w 3cx z 97 rok ten przełącznik. Objawy miałem takie jak u ciebie. Temperatura według mnie to raczej do tego nic nie ma prędzej wilgotność. Kabina się osusza przełącznik też i tu jest pewnie problem. Sprej powinien coś pomóc ale u mnie na długo to nie dało efektu. Przekaźnik może też robić problem

Wskocz do kabinki przełącz tył przód powinno cykać przy bezpiecznikach. Cyka to szukaj na cewkach przy skrzyni. To proste konstrukcje nie ma tam wiele co się psuć

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


Re: Problem z jazdą

Postprzez dudi100 » 25 Lut 2013 13:35

Ok, będę szukał. Wielkie dzięki.

dudi100
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 Lut 2012 17:32
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: CAT


Problem z jazdą

Postprzez jasny85 » 14 Lip 2013 22:55

Kolego czy znalazles przyczynę swojego problemu? Wyglada na to ze mam tak samo.

jasny85
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Sty 2009 21:52
  • Miejscowość: Zielona Góra

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej