wibako

Odpala i gaśnie po chwili 2CX '96

Odpala i gaśnie po chwili 2CX '96

Postprzez jarekfa » 15 Mar 2013 21:06

Marka i model maszyny: jcb 2cx
Rok produkcji: 1996

Mam problem ze swoim 2cx otóż chciałem dzisiaj odpalić a tu dupa blada, na chwile zapali na 2-3 sekundy i gaśnie. Sprawdziłem pompke i jest ok pompuje, w filtrze jest ropa, odkręcałem rurki od wtrysków i paliwo leci tylko wydaje mi się że powinno mocniej dawać? Od czego zacząć żeby zlokalizować problem? Dodam jeszcze że niedawno wykręcałem czujnik ten na górze w pompie (chyba do gaszenia) żeby skleić plastik bo paliwo się sączyło, ale dzisiaj wykręciłem z powrotem i wydaje się być ok. A co do czujnika to (było tak od początku jak ją kupiłem) środek wylatuje tzn. jest sprężynka a na niej jakiś pręcik który wchodzi w pompe, nie wiem czy tak powinno być?

jarekfa
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 07 Mar 2010 10:58
  • Miejscowość: Legnica

Maszyna: Jcb 2cx


Reklama

simmet

Odpala i gaśnie po chwili

Postprzez Mirek » 15 Mar 2013 22:22

Nie wiem dokładnie jak jest w 2cx ale przyczyną mogą być zanieczyszczone filtry paliwa, myślę że jest więcej niż jeden. Nie zaszkodzi wymienić też tego czujnika gaszenia bo szkoda paliwa : http://www.serwis-kop.pl/kategoria/czes ... i-gaszenia

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Re: Odpala i gaśnie po chwili

Postprzez Jarewa » 15 Mar 2013 23:20

"Czujnik" (sensor) – fizyczne bądź biologiczne narzędzie będące najczęściej elementem składowym większego układu, którego zadaniem jest wychwytywanie sygnałów z otaczającego środowiska, rozpoznawanie i rejestrowanie ich.

Czujnik nie jest elementem wykonawczym. A to jest "elektrozawór" wiem- skoro nawet w sklepie tak widnieje to co można się spodziewać.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Odpala i gaśnie po chwili

Postprzez Mirek » 16 Mar 2013 07:22

Jarewa popieram Cię, łapka za Twoją czujność, też byłem skłonny nazwać to "elektrozawór" ale skoro tak sklep podpisał nie chciałem już mieszać :lol:

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Odpala i gaśnie po chwili 2CX '96

Postprzez bartifeeli » 16 Mar 2013 12:39

jarekfa, kiedy wymieniałeś główny filtr paliwa ten nad pompą? U mnie jak się zapchał, to nie mogłem dodać gazu, silnik się dusił bo nie dostawał paliwa.
Elektrozawór gaszenia możesz łatwo sprawdzić - wyjmij tą spężynkę i trzpień, i będziesz wiedział czy to jego wina. Tylko, że wtedy kluczykiem nie zgasisz - musisz "zadusić" silnik.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: Odpala i gaśnie po chwili 2CX '96

Postprzez szak33 » 18 Mar 2013 09:42

witam miałem podobny problem, co odpowietrzyłem to znowu to samo, pozakładaj na wejscia wezykow paliwa małe simeringi i pomoze, teraz chodzi jak ta lala

a elektrozawor wymien na nowy bo gaszenie na kluczyk jest dobre to samo zrobiłem ale to nie było to
Ostatnio edytowany przez szak33, 18 Mar 2013 09:51, edytowano w sumie 1 raz

szak33
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Mar 2013 09:37

Maszyna: JCB 2CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej