wibako

JCB 3cx przedni naped dziwne zachowanie/brak napędu

JCB 3cx przedni naped dziwne zachowanie/brak napędu

Postprzez master » 16 Mar 2013 16:11

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich i proszę o pomoc/odpowiedź.
W mojej kopaczce brak przedniego napędu;/ Czytałem tematy o tym aby sprawdzić bezpieczniki, przekaźniki, wyłącznik, cewkę, elektrozawór. Wcześniej jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Wszystkie koła mam w górze, włączam bieg i jazdę do tył/przodu nie ma znaczenia... napęd załączony na 4 koła wał idący do przedniego mostu obraca się (nie da się zatrzymać ręką nawet na wolnych obrotach), półosie kręcą się (da się zatrzymać rękami) koło przód lewe minimalnie się obraca (da się bez problemu zatrzymać ręką) koło prawe przód nie kręci się :twisted: podczas normalnej jazdy krzyżaki przy przednich kołach obracają się. I teraz pytanie czy mam coś nie tak z przednim mostem??? Czy może ze zwolnicami??? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i podpowiedzi.
Pozdrawiam master
Ostatnio edytowany przez master, 16 Mar 2013 16:24, edytowano w sumie 1 raz

master
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 16 Mar 2013 15:59

Maszyna: jcb 3cx


Reklama

simmet

Re: przedni naped dziwne zachowanie

Postprzez motodarek » 16 Mar 2013 16:23

master napisał(a):koło prawe przód nie kręci się


Maszynę niedawno kupiłeś, czy masz ją już od jakiegoś czasu?
Sprawdź prawą zwolnicę czy jest OK ., a jeśli tak to czy półośka przenosi napęd na mechanizm różnicowy, lub pokręć flaszą wałka atakującego i napisz co stwierdziłeś.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


jcb 3cx przedni naped dziwne zachowanie/ brak napędu

Postprzez master » 16 Mar 2013 16:27

Maszyna kupiona jakiś miesiąc temu ale użyta dopiero pierwszy raz wczoraj do odśnieżania. Zwolnicę rozkręcę jak tylko trochę czasu dopadnę i pogoda się poprawi bo jak na razie to Syberia. Z Podkarpacia jestem. A powiedz mi jeszcze proszę czy maszyna owa posiada jakąś blokadę mostów? Czy tylko włącza się napęd 4x4 i to wszystko? Dodam, że jest to mój pierwszy kontakt z taką maszyną.

master
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 16 Mar 2013 15:59

Maszyna: jcb 3cx


Re: jcb 3cx przedni naped dziwne zachowanie/ brak napędu

Postprzez motodarek » 16 Mar 2013 16:40

master napisał(a):czy maszyna owa posiada jakąś blokadę mostów?


Mechanicznych blokad nie posiada tylko napęd 4x4 ale to w zupełności wystarcza .

Rozebrać zwolnicę to tylko kilkanaście minut, po odkręceniu koła (klucz 29) na piaście od strony ramy masz dwie śruby (klucz 17), odkręcasz zdejmujesz "kapelusz" i widzisz co jest w środku.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


JCB 3cx przedni naped dziwne zachowanie/brak napędu

Postprzez mechanior » 19 Mar 2013 19:07

podnieś maszynę tyłem do góry tak by tylne koła były w powietrzu a przednie były oparte o podłoże
włącz napęd, ma być odczuwalne mocne szarpnięcie a koła przednie powinny się kręcić mimo oporu podłoża
jeśli widać ruch krzyżaków półosi a koła stoją w miejscu to masz uszkodzoną zwolnicę
wał będzie się kręcić zawsze, ręką nie utrzymasz nawet jak napęd jest wyłączony
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej