wibako

3cx brak ładowania i obrotomierza

3cx brak ładowania i obrotomierza

Postprzez bercik302 » 30 Mar 2013 16:49

witam


Panowie posiadam maszynę leśną UTC na bazie JCB 3cx silnik perkins 1004.4T AB ostatnio robiłem remont silnika (woda poszła do oleju przez dziurę w obudowie rozrządu) i mam teraz problem z ładowaniem oraz wskaźnikiem obrotów. Przed rozłożeniem zrobiłem sobie zdjęcie jak był podłączony alternator, złożyłem wszystko tak samo i świeci się cały czas kontrolka ładowania oraz brak jest obrotomierza. Nie wiem czy ktoś ze zdjęcia będzie mi w stanie powiedzieć który kabel odpowiada za kontrolkę i obrotomierz ? Dodam iż myślałem że to wina regulatora napięcia jednakże wymieniłem na nowy i nic nie pomogło. Przed remontem wszystko działało.

Image

bercik302
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 19 Mar 2013 21:19

Reklama

simmet

3cx brak ładowania i obrotomierza

Postprzez sahara73 » 30 Mar 2013 18:29

Zdejmij przewody z zacisków D+ i W następnie włącz zapłon i dotknij kolejno do masy.Przewód po dotknięciu którym zapali się kontrolka ładowania podłącz do D+ .Wyjście W to zacisk obrotomierza,po uruchomieniu silnika i zgaśnięciu kontrolki dotknij drugim przewodem do zacisku W i sprawdż ,czy ruszył obrotomierz.Swoją drogą kable w opłakanym stanie o pożar nietrudno.Wesołych Świąt.

sahara73
Młodszy operator


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej