wibako

pływająca łyżka - 2cx

pływająca łyżka - 2cx

Postprzez dawidk » 13 Kwi 2013 22:00

Marka i model maszyny: JCB 2cx
Rok produkcji: 2003

Witam. JCB 2CX: Potrzebuje uruchomić funkcję pływania łyżki, tzn popycham dżoja na maksa do przodu, zatrzaskuje się i wtedy łyżka leży luźno na podłożu i jadę w kierunku do tyłu, łyżka ma się wtedy luźno ciągnąć za maszyną :-) Wiadomo o co chodzi.

Problem polega na tym, że dżojstik się zatrzaskuje, ale łyżka ani nie opada ani nie jest bezwładna. MASZYNA POSIADA ZAMKI NA SIŁOWNIKACH PODNOSZENIA oraz NA SIŁOWNIKACH ŁYŻKI. W jakim celu są one zamontowane??

CZY usprawnienie tej funkcji wymaga demontażu tych zamków?? W innej takiej bliźniaczej maszynie <2006r> nie ma i ta funkcja działa, wiec na co te zamki? Bo na mój chłopski rozum nie ma innej opcji, szef nie ma nic przeciwko operacji wiec można działać...
W niedalekiej przyszłości będziemy próbować dołożyć tam amortyzację, maszyna dużo jeździ, wszędzie na kołach... Więc wydaje mi się że zamki + amortyzacja to razem nie haj hitla...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Reklama

simmet

Re: pływająca łyżka - 2cx

Postprzez Jarewa » 14 Kwi 2013 19:50

Dobrze myślisz, zamki na siłownikach wykluczają tą funkcje.

A zamki pełnią funkcje bezpieczeństwa standardowo ich brak, montowane tylko na życzenie.

Autor postu otrzymał pochwałę

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: pływająca łyżka - 2cx

Postprzez dawidk » 26 Kwi 2013 19:30

Tak właśnie myślałem. Pora działać :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej