wibako

jcb 3c leyland jaki luz zaworowy

jcb 3c leyland jaki luz zaworowy

Postprzez driverv8 » 09 Maj 2013 09:37

Marka i model maszyny: jcb

witam, nie znalazłem nigdzie jaki jest luz zaworowy, po jakim czasie od remontu silnika powinno się zawory wyregulować bo nie były ruszane w ogóle od remontu

następne pytanie dopiszę w tym samym temacie bo nie chce zakładać nowego, dotyczy tego samego modelu
jaki oryginalnie jcb 3c miały filtr powietrza suchy czy mokry bo jest założony od mercedesa kaczki ma dosyć duże średnice wlotów ale jest tzw mokry czyli z dolną miską do której zalewa się olej a ostatnio zauważyłem że rura gumowa co łączy kolektor ssący jest zasmolona trochę olejem i tak samo wylot z filtra do kolektora ss gdzieś na zdjęciach widziałem że oryginalnie były tam duże owalne filtry powietrza ale nie znalazłem czy tzw suche?
Ostatnio edytowany przez driverv8, 11 Maj 2013 10:49, edytowano w sumie 1 raz

driverv8
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sty 2013 13:30

Maszyna: jcb 3c

Firma: transport


Reklama

simmet

Re: jcb 3c leyland luz zaworowy

Postprzez dawidk » 09 Maj 2013 14:00

Znowu chcesz flaszkę stracić ??

My ustawialiśmy zawory ssący 25 a wydech 30 i było ok, też nie mam danych :-)

Filtr powietrza, w oryginale był suchy dość duży w kształcie walca, z mniejszym filtrem - bezpiecznikiem w środku, paskudnie drogi :-) Obudowa filtra powietrza - jak patrzysz z kabiny to po prawej stronie silnika była wielka okrągła obudowa z metalu i tam ten filtr siedział :-) Z racji tego że drogi to doraźnie zamontowaliśmy "sportowy" stożek z allegro bezpośrednio na kolektor, i chulał aż miło ale często trzeba go czyścić :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: jcb 3c leyland luz zaworowy

Postprzez driverv8 » 11 Maj 2013 10:42

a jaka jest kolejność regulacji zaworów na poszczególnym garze?
nie napisałeś czy na zimnym czy na ciepłym silniku taki luz?
a nie chciałbym tak na pałe ustawić tu na forum znalazłem że w 3cx ustawiali na
0,2 ss i 0,5 wydech to nie są czasem te same silniki??


a jeśli chodzi o filtr powietrza to czy może być przyczyną że lekko kopci od tego że ma filtr powietrza zalany olejem?
jak pisałem jest tam założony taki filtr coś jak w traktorach olej jest w dolnej misce a powyżej filtr tzw z siatki metalowej wielokrotnego użytku i nie wiem właśnie czy tego nie wywalić i założyc jakiś inny większy objętościowo, bo te oryginalne miały dużo większe puchy a w czasie jazdy nieraz wydaje mi się jakby brakowało jej powietrza tzn za silna do jazdy to nie jest jak górke poczuje

dawidk a w waszej po założeniu filtra bezpośrednio na kolektor nie buczy głośniej silnik?
coś jak c-330
bo u mnie założyłem jeszcze dłuższa rure dolotową do filtra i chodzi dużo ciszej bez tego buczenia
a jak zdejme całkiem filtr to buczy strasznie

driverv8
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sty 2013 13:30

Maszyna: jcb 3c

Firma: transport


Re: jcb 3c leyland jaki luz zaworowy

Postprzez dawidk » 11 Maj 2013 15:15

wypróbuj bez filtra i zobacz czy moc wróci a zniknie kopcenie :-) Z filtrem bezpośrednio na kolektorze buczy troszkę głośniej, ale to nie ma cicho chodzić. Ma kopać i ładować, bo to w końcu koparko - ładowarka :-)

Zawory ustawiałem zawsze na zimnym silniku i nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków było ok :-) kolejność teraz nie pamiętam, ale jak odkręcisz pokrywę zaworów i poobracasz troche silnikiem to zaczaisz bez problemu :-) Jak masz w miare ciasny pasek klinowy to dasz rade obrócić w którąś stronę wentylatorem ręcznie i wtedy bedziesz widział któe kiedy regulować :-)

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: jcb 3c leyland jaki luz zaworowy

Postprzez driverv8 » 14 Maj 2013 09:33

dzięki za pomoc zrobię tak jak napisałeś a zawory na zimnym o,25-0,30
pozdrawiam :)

driverv8
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sty 2013 13:30

Maszyna: jcb 3c

Firma: transport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej