Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Co to za kabelek?

25 Maj 2013 11:54

Marka i model maszyny: 3cx contractor
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: SLP3CXTS2E0933798

Witam,
Na obudowie rozrządu dokładnie nad pompą wtryskowa znajduje sie jakis czujnik od którego prowadzą 2 kabelki. Jeden kabelek idzie do wiązki a drugi ma około 15cm długosci zakonczony izolowaną wsuwką i nie wiem do czego ma być wpiety. Może ktoś wie?

Co to za kabelek?

25 Maj 2013 14:41

Myślę ze jest to kabel co jest do pompy wtryskowej podłączony jest to kabel od zmieniania kontu wtrysku tz.zimnego startu pod spodem pompy powinna wystawać końcówka do podłączenia go :wink:

Co to za kabelek?

25 Maj 2013 16:01

potwierdzam, to tzw COLD START, z wiązki wychodzi +12v które ma być podpięte do czujnika w obudowie rozrządu, kabel z czujnika ma być zapięty do cewki od spodu pompy
prąd ma płynąć przez czujnik do chwili osiągnięcia temperatury około 30-40 stC wtedy czujnik ma się wyłączyć a stan pompy wrócić do normy

działanie tego układu jest moim zdaniem mocno przereklamowane
nigdy nie zauważyłem szczególnej różnicy w odpalaniu nawet na mrozie...

Re: Co to za kabelek?

25 Maj 2013 17:07

edit do usunięcia.
Ostatnio edytowany przez Jarewa, 25 Maj 2013 17:14, edytowano w sumie 1 raz

Co to za kabelek?

25 Maj 2013 17:14

GEO-TRANS napisał(a):Na obudowie rozrządu dokładnie nad pompą wtryskowa znajduje sie jakis czujnik od którego prowadzą 2 kabelki.

czujnik od klimy w rozrządzie?

EDIT
również do usunięcia

ale mam pewne uwagi - powinniśmu przyznawać się do błędów a nie kasować posty
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 04 Cze 2013 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Pod tym ostatnim klikąłbym Lubię to! ale nie ma tu :)

Co to za kabelek?

27 Maj 2013 13:25

Ok, dzięki za info :) wtyczka była za pompa tak jak pisaliscie więc sprawa załatwiona.
Mam jeszcze do wymiany poduszki silnika i skrzyni i nie wiem jak sie do tego zabrać.
Czy podniesienie na "żabie" silnika i skrzyni starczy aby wykrecić poduchy czy czeka mnie jakaś wieksza rozbiórka?

Co to za kabelek?

27 Maj 2013 19:22

wystarczy jak podeprzesz na podnośniku, jeśli zapierasz pod miskę olejową daj dużą płytę ze sklejki, OSB lub płaską, grubą deskę, im większa powierzchnia tym mniejsze ryzyko pogięcia
Wyślij odpowiedź