wibako

Wybija olej ze skrzyni '94

Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez zimin » 28 Maj 2013 20:49

Ehh, ja mam podobny problem tyle że mi wybija miarką olej ze skrzyni biegów. JCB 94r. Wymieniłem olej na nowy i było to samo (możliwe ze spienił się z tym co został jeszcze wcześniej) bo wiadomo że cały olej nie wyleci nigdy. Zawsze z litr zostanie, więc znów do sklepu po nowy ATF 2 i zalałem maszyne nowym 12l, wyczyściłem chłodnice i ciekawe co teraz bedzie sie dziać :) słyszałem ze w taki zbiornik wchodzi 16 litrów wiec czy jest możliwość taka ze wybija olej z tego względu że jest go za mało? Słyszałem jeszcze inną wersje że może być coś z chłodnica i plyn dostaje się do oleju - spienia się i dlatego wybija, innym czynnikiem jest też pompa przez którą może też wybijać miarką. Jest tego wiele ale ja się nie znam na tyle i liczę że ktoś pomoże ;-) wole upewnić się zanim znów to się stanie. Bylem u majstra ale jak zwykle terminy i czekanie po 2 miesiace więc krew mnie już zalewa.
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 29 Maj 2013 00:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Posty wydzielone z innego tematu.

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Reklama

simmet

Wybija płyn chłodzący podczas jazdy

Postprzez mechanior » 28 Maj 2013 22:42

powiedz mi co wspólnego ma twoja skrzynia z układem chłodzenia kolegi?

uaktualnij profil, masz już maszynę? wpisz jaką
skąd jesteś? może ktoś z forumowych speców ci pomoże albo przynajmniej doradzi gdzie się udać po pomoc
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez zimin » 30 Maj 2013 21:33

Zaktualizowane MISTRZU MECHANIOR

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez motodarek » 30 Maj 2013 21:35

mechanior napisał(a):powiedz mi co wspólnego ma twoja skrzynia z układem chłodzenia kolegi?

W maszynach do roku '97 w układzie chłodzenia skrzyni biegów była chłodnica oleju przez którą przepływała ciecz chłodząca silnik. Zdarzało się że robił się tam przeciek, ale olej w skrzyni robił się mleczny i nic więcej.
Był tu na forum już podobny temat z wyrzucającą olej skrzynią biegów, ale nie pamiętam dokładnie co było przyczyną. Coś mi tylko świta że zmiennik był wymieniany, ale nie jestem pewien. Zainteresowany niech przeszuka forum bo temat już był przerabiany.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez Jarewa » 31 Maj 2013 07:15

Nie zrozumiałeś aluzji. Kolega podpoił się z tematem wyrzucanie płynu chłodniczego.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez zimin » 31 Maj 2013 21:10

Tak, dlatego szkoda pisać bezsensowny komentarz jak można krótko napisać coś pożytecznego i pomóc. Forum jest duże i mam problem żeby znaleźć to czego szukam dlatego pytam! Jeżeli nie chce ktoś mi odpowiedzieć na pytanie - prosze wkleić linka z odpowiednim tematem. Kiedyś to ja pomagałem na forach icomp.pl / pclab i pisałem tysiące postów z pomocą i nie ważne czy ktoś pod jakąś grafiką zapytał się o procesor.. pozdrawiam

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez motodarek » 01 Cze 2013 21:43

Jarewa napisał(a):Nie zrozumiałeś aluzji.

Wygląda na to że masz rację :oops:

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez Jarewa » 01 Cze 2013 22:01

Tak bywa jak mało się czyta na forum.

Odnośnie problemu to jest kilka przyczyn.
Po pierwsze "czy mała ilość oleju wpływa na wyrzucanie" tak tak samo jak zapowietrzanie pompy oleju jazdy miesza się powietrze z olejem robi się piana, częstą usterką w takich przyczynach jest właśnie pompa olejowa straciła szczelność na wałku napędowym.

Autor postu otrzymał pochwałę

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez zimin » 02 Cze 2013 13:34

Tak, dzięki za odpowiedź. Najgorsze jest właśnie to że może być kilka przyczyn, więc boje się wlewać olej bo juz go 3x kupowałem :) żeby znów nie zapaprać. Mówili mi też że może płyn chłodniczy się przedostawać itd wiec wtedy znów olej do wymiany. Taka chłodnica zmiennika kosztuje aż 3tyś złotych :o ale można to zastąpić rurką miedzianą własnej roboty :twisted: tak żeby ciecz zdążyła się schłodzić.

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez Jarewa » 02 Cze 2013 22:58

Jakby płyn się przedostawał to byś to raczej zauważył bo by ubywało go. A po drugie olej i płyn to nie powód do spienienia. Co najwyżej olej by stracił klarowność ale by go nie spieniło. Spienienie to olej z powietrzem.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wybija olej ze skrzyni '94

Postprzez zimin » 08 Cze 2013 00:08

Czyli wszystko wskazuje na nieszczelnosc pompy oleju. Koparka na serwisie. W poniedziałek się rozmówię i bedzie myśle wszystko ok. Na razie koszty ogromne, czesci, transport itd.

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej