wibako

Problem z odpalaniem

Problem z odpalaniem

Postprzez Rafal_k » 17 Cze 2013 22:23

Marka i model maszyny: JCB 3cx Sitemaster
Rok produkcji: 2003

Witam, panowie mam problem z JCB 3 cx-em, gdy zgasiłem maszynę, nie odpaliła, poruszałem bezpiecznikami przy akumulatorze i wtedy kręciła ale nie zapaliła, elektrozawór na pompe paliwa nie tykał, więc dałem kabel od akumulatora na plus oraz mase i koparka odpaliła, (ominąłem układ), ale okazało sie że zawory tylne od przesuwu ramienia, też nie pusczają gdy włączam klawisz. proszę o szybką poradę bo roboty duzo a prowizorka nie pewna.

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Problem z odpalaniem

Postprzez nowymotor » 11 Lip 2014 16:58

Spróbuj wymień akumulator z działającej koparki o ile masz drugą lub zapasowy akumulator.
Jeśli to nie on zawodzi to może filtry paliwa uszkodzone (strzelam) lub układ paliwowy, przez co trudno mu odpalać.
Możesz próbować odpalać rozrusznikiem, ale zapewne nie będzie się Panu chciało ciągle z rozrusznika odpalać.
Proszę popróbować, a jak nie to zadzwonić do mnie i jeszcze raz wyjaśnić sprawę, może coś innego wymyślimy.
Pozdrawiam
Sylwester Nowecki

nowymotor
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 Maj 2014 08:29

Maszyna: Takeuchi TB35

Firma: NowyMotor Sylwester Nowecki


Problem z odpalaniem

Postprzez Coval » 11 Lip 2014 17:38

Problem leży po stronie instalacji. Sprawdź kostki, połączenia masowe, przewody pod kątem uszkodzeń mechanicznych.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Problem z odpalaniem

Postprzez serwisant » 14 Lip 2014 18:31

Rafal_k napisał(a):Marka i model maszyny: JCB 3cx Sitemaster
Rok produkcji: 2003

Witam, panowie mam problem z JCB 3 cx-em, gdy zgasiłem maszynę, nie odpaliła, poruszałem bezpiecznikami przy akumulatorze i wtedy kręciła ale nie zapaliła, elektrozawór na pompe paliwa nie tykał, więc dałem kabel od akumulatora na plus oraz mase i koparka odpaliła, (ominąłem układ), ale okazało sie że zawory tylne od przesuwu ramienia, też nie pusczają gdy włączam klawisz. proszę o szybką poradę bo roboty duzo a prowizorka nie pewna.


Bezpieczniki przy aku zabezpieczaja główne obwody elektryczne.
Zdarza sie ze sniedzieją styki od spodu bezpieczników. Byz może cos sie utleniło i nie łaczy poprawnie.
Zacząłbym od zdemontowania puszki z bezpiecznikami i dokładnego sprawdzenia zacisków pod bezpiecznikami.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Problem z odpalaniem

Postprzez mechanior » 20 Lip 2014 18:45

nowymotor napisał(a):Możesz próbować odpalać rozrusznikiem, ale zapewne nie będzie się Panu chciało ciągle z rozrusznika odpalać.

Zapewne będzie wolał na korbę...

nowymotor napisał(a):Proszę popróbować, a jak nie to zadzwonić do mnie i jeszcze raz wyjaśnić sprawę, może coś innego wymyślimy.

nowymotor napisał(a):W razie czego, proszę zadzwonić i wyjaśnić problem mając go przed oczami.
Razem postaramy się coś zdziałać

Każdy twój post kończy się tym samym tekstem, chcesz pomóc to pomagaj na forum, zapraszanie do prywatnej konwersacji jest wbrew zasadom. Potem piszesz do mnie PW z pretensjami że ktoś ci posty kasuje, nic w tym dziwnego, administracja nie lubi nachalnej reklamy.
Masz zgodę na linki w podpisie?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problem z odpalaniem

Postprzez rychu1976 » 02 Sie 2014 21:42

Przerabiałem ten sam problem i przyczyną była wiązka kabli przechodzącą między silnikiem a kabiną poprostu kable się poprzecierały

rychu1976
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 09 Paź 2009 09:33
  • Miejscowość: śląsk i dolnyśłąsk przeważnie Rybnik i Jastrzębie zdrój
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ew 160, Mecalac tlb 890, Kubota kx 18

Firma: Prd


Re: Problem z odpalaniem

Postprzez nowymotor » 09 Sie 2014 20:23

Każdy twój post kończy się tym samym tekstem, chcesz pomóc to pomagaj na forum, zapraszanie do prywatnej konwersacji jest wbrew zasadom. Potem piszesz do mnie PW z pretensjami że ktoś ci posty kasuje, nic w tym dziwnego, administracja nie lubi nachalnej reklamy.
Masz zgodę na linki w podpisie?


A co jest złego w tym, że proszę, o to aby do mnie zadzwonił ?
Po prostu będzie wygodniej i lepiej.
Przecież się nie reklamuje, staram się pomóc i potem dodaje, że jakby chciał pogadać o tym na osobności to po prostu, może zadzwonić i tym samym daję o sobie znać.
Ty także masz linki w opisie (Pewnie mnie pobijesz swoim argumentem "Ja jestem tutaj specjalistą i moderatorem"). Oczywiście nie mówię to w sposób zły, ani nie ma on na celu obrażenia Cię.
Ale jeśli nie chcesz, abym się udzielał i próbował pomagać to napisz to i usuń moje konto od razu...

Pozdrawiam
nowymotor

Ps
Widzę, że nie darzysz mnie zbytnią sympatią i najbardziej chciałbyś się mnie pozbyć
Sylwester Nowecki

nowymotor
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 Maj 2014 08:29

Maszyna: Takeuchi TB35

Firma: NowyMotor Sylwester Nowecki


Re: Problem z odpalaniem

Postprzez Jarewa » 09 Sie 2014 20:52

Zasada jest jedna porad i ewentualne napraw udzielany na forum w odpowiedziach dla innych on tu ie jest sam a ktoś może też szukać takiej usterki to będzie miał odpowiedź.

Skoro twoje porady są tajemnicą to raczej nie udzielaj się na forum lub przemilcz te sprawy, a jak chcesz pomagać to tu.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Problem z odpalaniem

Postprzez MARIO/MECALAC » 10 Sie 2014 20:27

nowymotor napisał(a):

A co jest złego w tym, że proszę, o to aby do mnie zadzwonił ?
Po prostu będzie wygodniej i lepiej.
Przecież się nie reklamuje, staram się pomóc i potem dodaje, że jakby chciał pogadać o tym na osobności to po prostu, może zadzwonić i tym samym daję o sobie znać.
Ty także masz linki w opisie (Pewnie mnie pobijesz swoim argumentem "Ja jestem tutaj specjalistą i moderatorem"). Oczywiście nie mówię to w sposób zły, ani nie ma on na celu obrażenia Cię.
Ale jeśli nie chcesz, abym się udzielał i próbował pomagać to napisz to i usuń moje konto od razu...

Pozdrawiam
nowymotor

Ps
Widzę, że nie darzysz mnie zbytnią sympatią i najbardziej chciałbyś się mnie pozbyć




A że się zapytam czytałeś regulamin w sprawie reklamowania strony internetowej? i takich porad przez tel ? to jest forum i na forum się rozwiązuje takie problemy, jak by chciał przez tel porady to by zadzwonił gdzie indziej a nie pisał na forum
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Problem z odpalaniem

Postprzez Patryk2513 » 03 Wrz 2014 11:28

I co wkoncu z ta usterka? Jak to naprawiles poniewaz mam podobny problem

Awatar użytkownika
Patryk2513
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 13 Kwi 2014 09:44
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: JCB 3CX SUPER 2010r

Firma: Zakład Usług Inżynieryjnych


Problem z odpalaniem

Postprzez Rafal_k » 18 Wrz 2014 09:26

u mnie problemem byly bezpieczniki, te koło akumulatora, zasniedziały i tyle. wyczszczenie styków i chodzi.

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej