wibako

Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez maliniak22 » 07 Cze 2008 17:26

Witam wszystkich serdeczny widze ze mamy identycznie psujace sie maszyny mi rowniez sie instalacja zapalila to wymienilem na nowa teraz chrzani sie zbierznosc ktorej jeszcze nie rozgryzlem jak u ciebie no i wreszcie moj nieszczesny 4 cx zaczol sie zapowietrzac wyglada to tak: po zgaszeniu maszyny gdy chce ja wlaczyc po kilku dniach postoju zapali odrazu i poczym gasnie wtedy krece az zatrybi gdy juz zatrybi po 1 min krecenia to chodzi az ją zgasze, gdy ponownie chce zapalic nastepnego dnia to jest znowu powtorka z rozrywki. Co to moze byc do licha??

maliniak22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 07 Cze 2008 16:48
  • Miejscowość: Suwałki

Reklama

simmet

Postprzez janosik » 09 Cze 2008 17:02

ja walczyłem z odpowietrzaniem swojego jcb 3cx 2000 r. tydzień czasu,
-wymieniłem filtr
-pozmieniałem gumki na sztywnych przewodach
-spawdzałem pompkę zasilającą
- czyścilem bak
i wiele innych różnych rzeczy, co się okazało jak ściągnołem w końcu bak to na rurce przez którą wychodzi paliwo, jakiś "mecenas od siedmiu boleści" umieścił papierowy filterek, przez który maszyna praktycznie nie ciągneła paliwa, zaraz się tego pozbyłem i na drodze bak-pompka zasilająca założyłem filtr paliwowy og golfa, maszyna chodzi jak złoto,

janosik
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 28 Mar 2008 21:18
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka

Postprzez maliniak22 » 09 Cze 2008 20:11

Dzieki za odp, czyli rozumiem ze tez musze wszystko po koleji przejzec. szkoda ze nikt niemial identycznej usterki byloby latwiej i szybciej jakby od razu zaprowadzil ;)

maliniak22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 07 Cze 2008 16:48
  • Miejscowość: Suwałki

Postprzez przemo1 » 09 Cze 2008 21:02

witam . zaloz zaworek zwrotny na przewodzie miedzy zbiornikiem a pompka zasilajaca,dostaniesz go tam gdzie naprawiaja pompy i zobaczysz czy jest zmiana
szlapka

przemo1
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 17 Sty 2008 20:24
  • Miejscowość: walbrzych

Postprzez motodarek » 09 Cze 2008 21:57

maliniak22 napisał(a):szkoda ze nikt niemial identycznej usterki


'Szkoda' to w tym miejscu trochę nie właściwe słowo :wink:
Ja miałem i w dalszym ciągu mam taką usterkę,radzę sobie z tym tak,że trzymam w baku poziom powyżej połowy stanu paliwa i rano odpala i nie gaśnie.
Tak sobie myślę że wypadało by coś z tym zrobić,wymieniłem na razie pompkę zasilającą ale nic nie pomogło. Może zimą się za to wezmę. :D
Czytałem tu na forum,że może to być spowodowane nieszczelnością odstojnika paliwa.
Jeśli się z tym uporasz ,napisz co było przyczyną.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez maliniak22 » 10 Cze 2008 21:47

OK dam znac napewno jak bede wiedzial co to za cholerstwo poki co musze sie uporac ze skretem kol bo jezdzic nie moge .

maliniak22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 07 Cze 2008 16:48
  • Miejscowość: Suwałki

Postprzez kwak » 17 Lip 2008 20:33

W moim przypadku New Holland LB 115 maszyna zapowietrzała się przez noc i był problem z odpaleniem jej rano jak już odpaliła to pracowała cały dzień bez problemów .Silnik zapowietrzał się przez odstojnik po wymianie uszczelnień jest ok .
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Postprzez dawidg2 » 17 Lip 2008 21:52

a ja w mojej ładowarce mam inny problem otoz mi czasem zgasnie silnik tzn dzis znow sie problem pojawił bo kiedys tak miałem i zrobiłem to tzn styki od zaworu odcinajacego paliwo jak sie gasi silnik to sie załaczał i przez to gasł silnik bede go musiał chyba wymienic

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez Paweł JCB 3cx eco » 24 Lis 2018 14:20

Ostatnio miałem problem. Nie stąd ni z owąd koparkoladowarka JCB 3cx Eco 2011 zaczęła nierówno pracować. Pierwsza myśl filtry , z uwagi na to że przegląd po 500godz był tuztuz to wydało mi się to jak najbardziej prawdopodobne.
Wymieniłem filtr paliwowy + płukanie odstojnika , w którym była cała masa piasku i jakby kawałków liści. Efekt był taki że koparką dalej chodziła tak samo. Dalej zacząłem przeglądać cała instalacje i podczas odpowietrzania zauważyłem że z pompki tej dolnej leci przez jakąś dziwną dziurkę ropa. Tryska za każdym razem jak pompuje górna pompka. Moja myśl taka że pękła jakaś membrana. Z uwagi na to że pompka kosztuje grosze nie bawiłem się w wymianę membran tylko wymieniłem cała pompkę. Przy okazji sposcilem całe paliwo i wyczyściłem zbiornik w którym było sporo syfu. Przedmuchalem kompresorem przewody . Po zamontowaniu zauważyłem na przewodzie dochodzącym do odstojnika pęknięcia tzw sparcenie . Obciąłem 10cm przewodu do momentu aż był cały . Po odpowietrzenie jak ręką odjal. Koparka chodzi jak nowa. Najprawdopodobniej była uszkodzona pompka + Sparcie lub przewód zasysał powietrza.

Paweł JCB 3cx eco
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 Lis 2018 14:11

Maszyna: JCB 3cx eco

Firma: Budowlana


Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lis 2018 15:36

Należy ci się złoty szpadel za odkopanie tematu z przed 10 lat!!
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez Paweł JCB 3cx eco » 24 Lis 2018 16:23

Pierwszy jaki się pokazał w google. Widocznie innych skojarzonych nie ma . Widać po twojej odpowiedzi nie tylko ja go czytam .

Paweł JCB 3cx eco
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 Lis 2018 14:11

Maszyna: JCB 3cx eco

Firma: Budowlana


Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lis 2018 16:26

Bo jestem na forum kilka razy dziennie i czytam każde nowe posty a skoro ty napisałeś w temacie z przed 10 lat to twój post był świerzy :bangin:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez Mirek » 25 Lis 2018 13:36

Częstą przyczyną zapowietrzania się silników perkinsa jest uszkodzony uszczelniacz przewodu paliwowego.
Czasem wystarczy dokręcić nakrętkę Image
a czasem wymienić uszczelniacz Image

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Zapowietrzanie sie 4cx

Postprzez Paweł JCB 3cx eco » 25 Lis 2018 13:46

U mnie są plastikowe na wcisk

Paweł JCB 3cx eco
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 Lis 2018 14:11

Maszyna: JCB 3cx eco

Firma: Budowlana


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej