wibako

Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez satanistik » 13 Lip 2013 23:55

Marka i model maszyny: JCB JS150
Rok produkcji: uzupełnię
Numer seryjny: uzupełnię

Koparka jak w temacie - pożar w komorze akumulatorowej uszkodził instalację. Na podstawie schematu odtworzyłem połączenia przekaźnika głównego i jego okolic. Pozostały kable czujnika przy filtrze powietrza, czujnika w zbiorniczku płynu, kilka innych.
Miał by ktoś z forum zdjęcia komory akumulatorowej? Szczególnie zależy mi na wszelakich kablach i złączach. Czym jest kabel idący do środka akumulatora na schemacie (jutro dodam ten fragment )?

satanistik
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 23:42

Reklama

simmet

Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez mechanior » 14 Lip 2013 16:56

to jest koparka a temat założyłes w dziale koparko-ładowarek!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez mechanik maszyn » 14 Lip 2013 20:56

w komorze masz tez w zaleznosci od rocznika dwa bezpieczniki polaczenie maowe nieraz nawet dwa mozesz miec drugi maly przekaznik ale tak jak mowie rocznik robi roznice

mechanik maszyn
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 00:32

Maszyna: JCB i inne


Re: Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez mechanik maszyn » 14 Lip 2013 21:00

a pozatym jak miales pozar a zwarlo rozne kable mogles spalic komputer napisz skad jestes moze cos ci pomoge ale na schematy nie licz bo malo kto je posiada

mechanik maszyn
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 00:32

Maszyna: JCB i inne


Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez mechanior » 14 Lip 2013 21:39

kolego MECHANIK, jak chcesz dodać coś do posta to masz używać opcji EDYTUJ
jak naprawiasz bez dokumentacji?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez mechanik maszyn » 15 Lip 2013 23:14

kolego mechanior jakbym chcial wszystkie maszyny naprawiac urzywajac schematow to bym nic nie zrobil do pewnych rzeczy ich urzywam ale sa rzeczy do ktorych ich nie potrzebuje z elektryka robie juz od 37 lat w maszynach i autach chociaz teraz juz 95 % to maszyny a z jotesami robie prawie wszystko bez schematow Jak potrzeba to wkladam wlasne sterowniki pomijajace komputer np. do sterowania obrotami silnika prosty ma tylko ta wade ze nie mozesz ustawic czasu bezczynnosci do zejscia na wolne obroty ale mozna to zrobic przez przycisk na lewym jojstyku wiec przypuszczam ze i tu bez dokumentacji to bym zrobil bo wiem co gdzie i kiedy ma dostac prad skad i dokad. A ze jotes ma glupio zrobione wiele rzeczy e elektryce to juz inna sprawa. Pozdrawiam bo widze z twoich odpowiedzi ze znasz sie na tym co piszesz i co robisz Ja mam konika w elektryce i elektronice jednak bawie sie wszystkim z nienajgorszym skutkiem

mechanik maszyn
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 00:32

Maszyna: JCB i inne


Koparka JCB uszkodzona elektronika/elektryka

Postprzez mechanior » 16 Lip 2013 00:08

no przecież wystarczy mieć dokumentację ze schematami... ja mam do mojej marki i nie wyobrażam sobie jak można coś naprawić nie dysponując dokumentacją, aczkolwiek czasem wystarcza ogólna wiedza i doświadczenie w danej marce lub modelu, brak mapy wymaga jednak znacznie większego nakładu czasu i wysiłku co odbija się na standardzie jakości a zwłaszcza terminach wykonywanych usług
elektronika nie jest moją najmocniejszą stroną, nie naprawiam ani nie jestem w stanie zbudować sterownika jak ty... zawsze podziwiam ludzi potrafiących robić takie rzeczy i chętnie korzystam z ich umiejętności
nie posądzaj mnie o złośliwość i brak szacunku dla twojej wiedzy i fachowości ale miałbym drobną sugestię dotyczącą stosowania zasad polskiej pisowni
pozdrawiam
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej