wibako

Problem z ramieniem - JCB 2CX

Problem z ramieniem - JCB 2CX

Postprzez dawidk » 21 Lip 2013 11:51

Marka i model maszyny: JCB 2cx
Rok produkcji: 2003

Siema, w końcu i moją maszynę dopadła choroba :-)

Podczas kopania tyłem jak kopiąc przyciągam ramię do siebie i maszyna ma ciężko, to jest ok, ale jeśli jednocześnie zacznę zamykać łyżkę to tak jak by hydraulika odpuszczała, słychać tylko szum oleju i momentalnie znika obciążenie silnika, dopóki nie puszcze wajchy od ramienia to wszystko stoi. , Po tym jak przepuści ta funkcja to ramię jest luźne, bezwładne, tak jak by w siłowniku nie było oleju, ale jak odpuszczę i pociągnę jeszcze raz to łapie i się rusza, w powietrzu też działa bez problemu. Dodam, że co któreś nabranie łyżki problem nie występuje, czyli jak załapie to jest ok.

I teraz pytanie za 100 punktów
Gdzie mam szukać ?? koledzy podpowiedzcie coś, w ostateczności szef zamówi serwis, ale może to jakiś pierdół który sami damy radę naprawić :-)
Aha, zdemontowałem na próbę zamek z siłownika bo widziałem tam zawór przeciążeniowy, ale to nie to. Chociaż działa trochę szybciej bez tego zamka to problem występuje nadal :-)
Pozdrawiam

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Reklama

simmet

Problem z ramieniem - JCB 2CX

Postprzez dawidk » 21 Wrz 2013 07:45

Ponawiam pytanie. Maszyną praktycznie nie da się pracować obecnie, zrobić jakikolwiek wykop graniczny z cudem.
Zaczynamy poszukiwania...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Problem z ramieniem - JCB 2CX

Postprzez dawidk » 15 Paź 2013 15:17

Usterka tymczasowo naprawiona - mam nadzieje ze problem nie powróci. Został podkręcony o 1 obrót zawór liniowy na tej funkcji - Jak narazie koparka kopie aż chce się pracować.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc.

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej