wibako

lampka wysokiej temperatury cieczy

lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez zimin » 03 Sie 2013 08:33

Witam. Wczoraj po godzinie pracy zapaliła mi się lampka od temp cieczy. Okazało się, że waz był urwany i wszystko wyleciało. Z klientem udało nam się naprawić usterkę i zalaliśmy wodą zbiornik(wcześniej też była woda) . Po 4 godzinach pracy lampka się zapaliła, ale świeci bardzo delikatnie - przynajmniej w mojej maszynie. Czy jest ona taka, że świeci mocniej gdy temperatura coraz wyższa czy po prostu tak ta kontrolka już ma? Jaka może być przyczyna? Dodam, że pracowałem w upał i olej silnikowy nie był wymieniany po zakupie koparki więc nie wiem ile przepracował.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 04 Sie 2013 09:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Reklama

simmet

Re: lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez bartifeeli » 03 Sie 2013 09:30

1. Jeden temat wystarczy założyć. :roll:
2. Jaka maszyna?! (wnioskuję po podpisie, że 3cx '94).
3. Jeżeli nie wiesz ile ma olej w silniku, to go zmień (po zakupie należy wymienić wszystkie płyny eksploatacyjne).
4. Jeżeli nadal się świeci kontrolka, to nadal jest za ciepło silnikowi. Ta Wasza naprawa uszczelniła na tyle układ, żeby ciśnienie się utworzyło?
5. Jeśli tam nie ma zegara od temp, to możliwe, że tak właśnie reaguje kontrolka ponieważ czujnik temp działa na zasadzie zmniejszania rezystancji, dzięki czemu na zegarach wskazówki się przesuwają a na żarówkach - powoli zapalają.

Jeśli źle mówię, to mnie ktoś poprawi. Tak czy siak nadal masz za wys temp.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez zimin » 03 Sie 2013 15:36

JCB 3cx-4/418191

To numer ramy. Dodam, że korek od zbiorniczka jest kiepskiej już jakości ponieważ z łatwością się przekręca, mało tego to wąż którego cudem udało nam się podłączyć jest skruszały i zużyty. Ale nie sadze żeby od węża aż tyle zależało, bo jednak woda w nim płynie. Temp mam na minimum cały czas wiec chyba nie działa. Po kilku godzinnej pracy zapalała się powoli kontrolka od temp cieczy. Proszę o porady.

EDIT: Ile wchodzi litrów oleju silnikowego do takiej maszyny? A jeśli chodzi o miarkę oleju to chyba sobie już dam radę bo wątpię żeby ktoś mi tu odpowiedział gdyż zaraz wyślecie link z innym topiciem ;)

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez mechanior » 03 Sie 2013 20:33

ehhh
no wystarczy sobie poszukać
mineralny 15W40 około 8 litrów
kontrolka ma świecić lub nie, nie ma czegoś takiego jak uzależnienie siły świecenia od temperatury
od tego jest zegar
czujnik od zegara jest zupełnie inny niż od kontrolki (właściwie od kontrolki to włącznik)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez zimin » 03 Sie 2013 21:24

Zatem święci mi cały czas:/ pytam się więc jaką może być przyczyna. Wszystko chyba opisałem. Pozdr

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez ksieciunio » 03 Sie 2013 21:32

Odrobina pomyślunku. Albo sam czujnik padł albo jest gdzieś przetarty przewód i w czasie pracy silnika ociera powodując żarzenie się kontrolki.

Może ogólnie znaleźć dzień czasu i doprowadzić maszynę do porządku? Ofiarując jeden dzień zyskujesz wiele dni bezproblemowej pracy ..... ale cóż pewnie się nie opłaca inwestować do starego grata lepiej latać, kleić, ważne że silnik się kręci, a reszta nie ma znaczenia.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 04 Sie 2013 09:54, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez zimin » 03 Sie 2013 23:38

Przewody przy czujniku, który jest podpięty do termostatu są przetarte lekko. Może stykają. W poniedziałek się tym zajmę :-) Dodam tylko, że maszyna jest wizualnie bardzo zadbana jeśli chodzi o starego grata :) Chciałbym jeszcze zapytać dlaczego po dłuższej pracy przy zmianie kierunku jazdy kontrolka od czujnika ciśnienia skrzyni na sekundę się zapala i gaśnie? Dziwny przypadek. Olej ATF 2 nowy, chłodnica też, pompa ciągnie więc nie wiem czym rzecz.

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez WN-TECH » 08 Sie 2013 23:08

JCB nie lubi ATF-u. Trzeba by zmienić olej i filtr na oryginalny JCB. Jest niewiele droższy więc po co lać ATF?
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez darekc » 11 Sie 2013 22:16

W mojej maszynie dzieje sie coś podobnego-zawsze po rozgrzaniu zaczyna mrugać kontrolka oleju skrzyni, szczegolnie przy zmianie kierunku, ale na wolnych obrotach również, a przy wysokiej temp cieczy zaczyna żarzyć sie kontrolka płynu chłodzącego. Wskaźnik działa, kontrolka żarzy jak wskaźnik jest na jakieś 3/4 i jeszcze nawet nie dotyka czerwonego pola.

darekc
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Sie 2013 22:09

Maszyna: JCB 3CX 1996


Re: lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez zimin » 13 Sie 2013 09:27

Wszyscy polecali atf 2 i dlatego go kupiłem. Juz trzeci raz oleju i filtra raczej nie uśmiecha mi się zmieniać xD To jaki do skrzyni byście polecili tak ostatecznie i dobry? Mi właśnie wskaźnik od wody przestał działać i muszę polegać na kontrolce. Po pierwsze wymienie olej silnikowy który już zakupiłem ORLEN UTROL - od oleju tez wiele zależy jakie jest chłodzenie silnik. Szukam filtra i sie zobaczy

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez mechanior » 13 Sie 2013 11:16

SAE 10W lub 10W30, tylko nie jestem przekonany czy w maszynie z 94 roku... bo tak mi się wydaje że te starsze chodzą właśnie na ATF
te cuda z kontrolką od ciśnienia skrzyni były już opisywane na forum, po solidnym zagrzaniu przy zmianie kierunku jazdy zwłaszcza na rzadkim oleju jakim jest ATF (klasyfikacja SAE poniżej 10) ciśnienie spada bo pompa musi "zbudować" ciśnienie w sprzęgłach i wtedy zaświeca się kontrolka
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: lampka wysokiej temperatury cieczy

Postprzez zimin » 13 Sie 2013 13:00

Dzięki mechanior za rzeczową odpowiedź. Mam tylko nadzieję, że takie sporadyczne zaświecenie się kontrolki ciśnienia na pól sekundy nie skończy się źle dla mojej skrzyni.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 14 Sie 2013 18:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

zimin
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 28 Wrz 2012 18:57
  • Miejscowość: Osiek Maly-Kolonia3

Maszyna: JCB 3cx 1994r


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej