wibako

Rozdzielacz czy siłowniki

Rozdzielacz czy siłowniki

Postprzez casik » 03 Sie 2013 21:31

Marka i model maszyny: jcb 3 cx super
Rok produkcji: 2005

Witam chlopaki mam dosc spory problem ze swoja superka otoz od pewnego czasu na tylnym ramieniu na głownym silowniku od podnoszenia robia sie dziwne objawy. tzn podczas ciagniecia dwoch ramion rownoczesnie pojawia sie taki martwy punkt jakby poduszka powietrzna silownik przestaje ciagnac na pare sekund az gdzies napompuje olej i za chwile szarpnie i znowu rusza. to samo dzieje sie z silownikiem od łyzki, idzie do pewnego momentu staje i za chwile dalej ciagnie. zeby bylo malo silowniki zaczely nagle opadac same teraz. a nie opadaly. maszyna ma przepracowane 6500 mth duzo robilem łyzka 90 tka i podnosilem doki studni kanalizacyjnych. zajechalem silowniki czy rozdzielacz?? od czego zaczac szukac? moze mieliscie podobne problemy?

Awatar użytkownika
casik
Młodszy operator

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 31 Sty 2006 10:34
  • Miejscowość: JELENIA GORA

Reklama

simmet

Rozdzielacz czy siłowniki

Postprzez su_ski » 04 Sie 2013 07:41

Pierwsza sprawa uszczelnienia siłowników. Ja mam case 580 sr 3 i podczas jazdy otwierało mi się ramię. Wymieniłem uszczelnienia siłowników i pomogło.

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Rozdzielacz czy siłowniki

Postprzez excavar » 09 Wrz 2013 16:33

Jak kolega wyżej napisał - podpisuję się pod tym postem.
Sprawdź czy siłownik nie ma przecieku wewnętrznego - prosta sprawa manometr - pompka hydrauliczna ręczna i coś co będzie ci znaleźć najtrudniej - zaślepka na rurkę siłownika (calowa , bardzo rzadko spotykana w sklepach z akcesoriami hydraulicznymi) ale może coś uda Ci się zorganizować - 90% że to wina siłownika (tłoka) uszczelnienie tłoka - (przy rozkręcaniu tłoka nie zapomnij zdemontować ROBAKA blokady (mały kołek pod teflonowym ślizgiem)

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej