wibako

Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez larson07 » 09 Paź 2013 15:06

JCB 3cx 2006r.
Koparka rano zapali pochodzi ok 3h i już dalej dupa... zapala ale chodzi tylko i wyłącznie na wolnych obrotach a po chwili sama gaśnie. Wcześniej żeby ją zgasić musiałem ją "zaduszać". Wszystkie pompki sprawne i bez "lewego" powietrza. Podłączałem pompę bezpośrednio z bańki i dalej to samo.
Mam po wymieniane wszystkie filtry paliwowe. Sitko w pompie wtryskowej wyczyszczone i nie było tam wiele syfu. Tu moje pytanie:
Pompa wtryskowa czy może zwarcie w instalacji ( wskaźnik temp i paliwa też świrują i czasem wycieraczki same chodzą)
ostatnio mam też problem z biegami (przekładnia przy kierownicy), zamiast 2 wskakuje mi 3 i czasem aż boli jak się rozpędzisz i zapomnisz a wbije się 2 bieg. A może czujnik na pompie..
Macie na to jakieś pomysły co to może być?? i jak to sprawdzić??
:?: :?:
Ostatnio edytowany przez peckiel, 09 Paź 2013 18:01, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Kolego temat stary prawie jak te forum. Przenoszę posta do nowego tematu.

larson07
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Maj 2011 20:54

Maszyna: JCB 3CX 2006


Reklama

simmet

Re: Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez RR Łukasz » 04 Lis 2013 18:39

kolego czemu musiałeś zaduszać maszynę??? przecież od tego masz w pompie e.s.o.s. taki z niebieską zazwyczaj kostką i on odpowiada za gaszenie (bądź nie palenie) maszyny, skoro pewien jesteś że układ paliwowy się nie zapowietrza (np przez odstojnik) nie ma syfu w baku i filtry są nowe to sprawdź ten zaworek od gaszenia. Jeżeli dzieją Ci się cuda z elektryką to bardzo prawdopodobne jest to co napisałeś o zwarciach w instalacji - trzeba poświęcić dłuższą chwilę i rozgrzebać parę plastików i się kablom przyjrzeć. Napisz jaką masz skrzynię bo co do złej zmiany biegów mam jeszcze jeden pomysł ale on tylko do skrzyń powershift (pełen automat)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


Re: Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez umanek82 » 10 Lis 2013 16:11

witam jeśli maszyna odpala to zawór ESOS jest sprawny.Prawdopodobnie masz pompę wtryskową do naprawy jeśli na kroplówce silnik nie chce wchodzić na obroty.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez krzwys » 10 Lis 2013 20:53

Jeśli chodzi o biegi to może coś podpowiem. Jeśli skrzynia powershift i biegi w pokrętle. Miałem coś podobnego wywalało mi z 4 na 3 gorzej bolało jak z 3 na 2. Popsikałem w pokrętło od biegów wd40 pokręciłem i jakiś czas spoko może to tylko cisza przed burzą. Potem paliło bezpiecznik od 2 wstecz następnie 1 do przodu. Efekt był taki ze przez przypadek ruszalem wiązka od elektrozaworow skrzyni biegów szukając przyczyny w elektrozaworach. Wiązka ta na pierwszym 'zakręcie' leżąc na ramie i przymocowana żeby się nie ruszała przetarła się i robiła zwarcie 'trzy żyły przetarte z czego jedna przerwana - przepalona. Wypiełem polutowałem i ok.

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Re: Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez larson07 » 25 Lis 2013 13:55

Okazało się że to wszystko przez zwarcie instalacji. Przyjechał chłop z serwisu i docisną jeden kabelek który jak powiedział "odpowiada za wszystko co się działo" i gra, wskaźniki się uspokoiły a pompa jest też ok pali śmiga tylko jeszcze sama nie gaśnie (jakieś sugestie w tym temacie? ). Dalej mam problem z przekładnią (mam power shift) brak 2 biegu (czasem po zredukowaniu wskoczy z 3na2 ale i tak rzadko) i trochę trzeba po ruszać na 4 biegu żeby wskoczył.. stawiam na to że gdzieś na przekładni styki już będą zabrudzone. Postaram się je wyczyścić i dam znać jak poszło.

larson07
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Maj 2011 20:54

Maszyna: JCB 3CX 2006


Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez grzes7622 » 28 Lis 2013 22:30

jesli chodzi o to gaszenie to maszyna pracuje po przekreconym kluczyku na normalnych obrotach czy na znacznie wolniejszych?

grzes7622
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 29 Cze 2008 17:31
  • Miejscowość: jarocin
  • Pochwały: 3

Maszyna: liebherr cat 318f

Firma: budowa dróg


Silnik nie wchodzi na obroty, 3CX 2006 r.

Postprzez mechanior » 02 Gru 2013 00:12

nie gaśnie bo pewnie pompa wtryskowa pada
powinieneś mieć pompę DELPHI, jest na niej taki czarny zawór z łbem na klucz 17
wykręć go i potrząśnij, jeśli coś w środku stuka to znaczy że pękła sprężynka zaworu ustalającego ciśnienie w korpusie i po wyłączeniu maszyny pomimo odcięcia dopływu paliwa pompa pobiera go z obudowy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej