wibako

3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez jedrekso » 25 Gru 2013 22:30

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2013
Numer seryjny: brak

Witam Właśnie dokonałem zakupu maszyny JCB 3CX 2013 i dowiedziałem się ze wszystkie maszyny można otworzyć wszystkie zamki tym samym kluczykiem chcę koniecznie wymienić wkładki na inne aby nikt nie powołany nie dostał się do środka czy do paliwa czy ktoś z was wymieniał wkładki i na jakie gdzie kupić proszę o pomoc

jedrekso
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Gru 2013 22:10

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Sorbud Soroko Andrzej


Reklama

simmet

3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez Jarewa » 26 Gru 2013 00:20

Wiesz ze na złodzieja nie ma rady, jak nie wybije szyby to przedziurawi bak a i tak zrobi swoje.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez jedrekso » 26 Gru 2013 09:22

Ale pewnie nie chciałbyś aby twój sąsiad miał taki sam klucz do siebie i twoich drzwi w domu lub auta

jedrekso
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Gru 2013 22:10

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Sorbud Soroko Andrzej


3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez korba71 » 26 Gru 2013 10:23

Nie przesadzaj kolego, raczej dbaj o to gdzie zostawiasz maszynę i zapewniaj jej ochronę a nie jakieś pierd.. wkładki, co ci to da, złodziej otworzy i zapali to twoje cudo bez kaszlu choćbyś zmieniał wkładki co tydzień.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez Hipo » 26 Gru 2013 11:56

Niby kluczyki są te same a jednak nie są, próbowałem swoim kluczykiem otworzyć a później odpalić miniówkę i niestety się nie dało.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez Grześ » 26 Gru 2013 14:48

Ja wymontowałem zamki z drzwi i zawiozłem do hipermarketu gdzie dorabiają klucze , gościu przełożył takie przesuwki i dorobił do tego klucze , kosztowało to chyba 50 zł .

Autor postu otrzymał pochwałę

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez Jarewa » 26 Gru 2013 19:32

jedrekso napisał(a):Ale pewnie nie chciałbyś aby twój sąsiad miał taki sam klucz do siebie i twoich drzwi w domu lub auta


Ja raz przy aucie się cieszyłem jak dziecko kiedy kumpla kluczyk pasował do mojego auta.

Różnie bywa. Często zdarzało się i do pracy nie zabrać kluczyk. Jak się cieszyłem jak pasował z zagęszczarki :wink: bo do szefa było by głupio dzwonić by przywiózł kluczyk 100km.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez korba71 » 26 Gru 2013 20:05

Generalnie maszyny bud. mają kiepskie zamki, volvo na którym pracuje otwiera i zapala kolega ze swojej koparki też niby volvo ale troche to nie poważne, sadze że producenci przewidują -j ak ktoś kupuje maszyne za setki tysięcy euro to powinien zadbać o jakąś ochrone, nadmienie ze wszystkie moje boczne osłony maja tak kiepskie zamki że kluczyk to tylko atrapa można otworzyć je srubokrętem, a mam tam setki kluczy i innego dobrodziejstwa, w kabinie jak kończe dniówke, koguta, radio odtwarzacz, cb radio i co tam uważam przykrywam ciuchami, kamizelka czapka, nie zostawiam nic na pokuszenie, troche to niestety kłopotliwe.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez jedrekso » 26 Gru 2013 22:58

Dzięki za odpowiedzi
Tak jak jeden z was podpowiedział pewnie warto zagadać z dorabianiem kluczy ale pewnie lepiej z gościem od awaryjnego otwierania zamków pogadać pewnie on coś doradzi i zrobi

jedrekso
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Gru 2013 22:10

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Sorbud Soroko Andrzej


3CX - zabezpieczenie od kradzieży, polisa

Postprzez su_ski » 29 Gru 2013 14:20

heh tak jak koledzy mówili nie ma zabezpieczenia na złodzieja. Nic sie nie zostawia w maszynach a same maszyny zostawia się tam gdzie ich nikt nie wejdzie niepowołany. Z 2 strony lepiej jednak jak ci np paliwo ukradną otwierając wlew niż go dziurawić kilofem, bo taki przypadki były u nas.
Mojego case otwieram różnymi kluczami a minikoparkę nawet kluczykami z vw lt.

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Zamki JCB

Postprzez WN-TECH » 29 Gru 2013 16:30

własnie--u nas jak się za bardzo złodziejom życie utrudnia to demolują maszynę.
a po tym jak w centrum Kielc ukradli gościowi pompy hydrauliczne z ec240 niewiele mnie już zdziwi.


dobry patent jest zostawianie w maszynie schowany włączony telefon komórkowy.
ostatnio dzięki temu właściciel maszynę zarąbaną w Krakowie znalazł w szopie 50km od granicy z Ukrainą z inną tabliczką znamionową dlatego ze nikt się takiego numeru nie spodziewał.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: Zamki JCB

Postprzez Jarewa » 29 Gru 2013 21:07

Rok temu oglądałem zabezpieczenia pojazdów i bardzo chwalili ZEDER i jak wszedłem na stronę to normalnie nie uwierzyłem ktoś zamontował to do JCB i jako system 99.9 ochrony normalnie padłem ktoś wybulił ponad 4tyś na tą blokadę którą można ominąć w 1min bo ta firma co go montowała chyba ma słabe pojęcia o sprzęcie budowlanym.
Image

http://scr.hu/1jry/xfo19

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zamki JCB

Postprzez mechanior » 30 Gru 2013 14:57

zabezpieczyć maszyny się nie da, można jedynie utrudnić złodziejowi pracę
zdecydowana większość maszyn budowlanych ma jednakowe dla danej marki zamki albo przynajmniej dla typu maszyny
(Volvo gąski mają inne zamki niż kołówki ale jedynie dlatego że są produkowane w innych fabrykach)
CAT daje klientowi opcję tzw PERSONALIZOWANYCH ZAMKÓW czyli tak jak w samochodzie, kluczyk jest wtedy ŻÓŁTY :mrgreen:
taka opcja kosztuje około 20.000 pln i obejmuje wszystkie zamki oraz kłódki które są na maszynie
tańszą opcją jest fabryczne IMMO które rzeczywiście jest trudne do obejścia ale nie zabezpiecza wnętrza
widziałem też wyłączniki masy z solidnym zamkiem, czy bolec typu BEAR LOCK /ZEDER montowane na szufladzie podpory (fabrycznie w CATach)
niektórzy złodzieje nie zważają uwagi na to że kluczyk można kupić na allegro za 25 pln tylko wybijają szyby
zresztą zauważcie że przypadki kradzieży maszyn prawie nigdy nie dotyczą użycia uniwersalnego kluczyka do "odjechania" tylko zawsze złodzieje mają jakiś transport albo "papier" na sprzęt

jeśli gość od zamków zrobi ci taką PERSONALIZACJĘ za 500 nie za 50 pln to i tak będzie tanio...
każde nietypowe czy niespotykane zabezpieczenie jest bardzo skuteczne bo zaskoczenie złodzieja jest pewniejsze od jakości zabezpieczenia
swoją drogą zadzwoniłbym do JCB aby dowiedzieć się czy nie ma opcji zakupu oryginalnych indywidualnych zamków i wkładek

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zamki JCB

Postprzez jedrekso » 30 Gru 2013 21:41

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź właśnie czekam na odpowiedź od dilera JCB zobaczymy ile mi zaśpiewają
Sprzęt mój będzie miał fabrycznego GPSa imobilaizera i jeszcze coś dodatkowego założę nie szablonowego
Zdaję sobie sprawę że jak zechcą "wziąć " to i tak wezmą ale nie chcę ułatwiać sprawy złodziejom

jedrekso
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Gru 2013 22:10

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Sorbud Soroko Andrzej


Zamki JCB

Postprzez Jarewa » 30 Gru 2013 21:44

Nie prościej i taniej AC?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Zamki JCB

Postprzez Hipo » 30 Gru 2013 22:02

Jarewa napisał(a):Nie prościej i taniej AC?


Ostatnio z tym coraz trudniej na maszyny budowlane. My ubezpieczamy naszą trójkę bo jest zastawem kredytu. Przez 4 lata od nowości nie było problemu, w tym roku zaczeły się schody, PZU nie chciało maszyny ubezpieczyć bo dużo kradzieży, wypadków itd.
Mimo że maszyna ma immo, zawsze parkowana jest na zamknietym placu z psami itp.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Zamki JCB

Postprzez borex1996 » 30 Gru 2013 23:38

Z AC jest tak, że sporo firm nie chce ubezpieczać tego typu maszyn, reszta zwykle wymaga parkingu ogrodzonego całkowicie + immo, chyba PZU wymagało (przynajmniej od nas) 3 ścian ogrodzenia + immo i chcieli 3 tyś rocznie.
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Re: Zamki JCB

Postprzez Jarewa » 31 Gru 2013 00:06

No nie znam tematów u mnie nie ma problemów AC za cały rok 2,5tyś ale to już ciągnięte od 8lat. Zero wymogów.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zamki JCB

Postprzez jedrekso » 31 Gru 2013 08:43

a w jakiej firmie masz wykupioną polisę ?

jedrekso
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Gru 2013 22:10

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Sorbud Soroko Andrzej


Zamki JCB

Postprzez peckiel » 31 Gru 2013 08:57

Panowie AC kupuję na koparkę gąsienicową od lat w firmie WARTA. Obejmuje ono na prawdę fajne rzeczy, warto płacić. Proponuję też zajrzeć do oferty firm INTERRISK i GENERALI. Posiadają fajne ubezpieczenia firm i flotowe.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej