wibako

Brak hamulców

Brak hamulców

Postprzez Damian2014 » 27 Gru 2013 17:45

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 1998

Witam Szanownych fachowców mam problem z hamulcami jakiś czas temu nie miałem hamulców , pojechałem do mechanika powiedział ze naprawa będzie kosztować 3 tyś , lecz mi doradził mądry operator z budowy żebym wymienił te dwie pompki i tak tez zrobiłem zalałem do zbiorniczka płyn boxol czerwony i hamulce były przez jakieś kilka miesięcy , teraz jest znowu problem bo nie ma hamulców ani płynu w zbiorniczku a tez nie widzę żeby gdzieś coś ciekło , gdy doleje boxolu to hamulce są na chwilę i po paru godzinach znowu niema proszę o pomoc :wall:

Damian2014
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 01 Sie 2013 22:37

Maszyna: Jcb 3cx 98 rok


Reklama

simmet

Re: Brak hamulców

Postprzez remski » 27 Gru 2013 19:16

jak masz takie objawy to niestety olej dostaje sie do mostu musisz wymienic tarcze i przekładki tarczki sie wytarły i tłok wysuwa sie poza uszczelnienie i dlatego ubywa ci olej
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Brak hamulców

Postprzez Damian2014 » 27 Gru 2013 19:43

czyli nie ma co nawet zmieniać tych pompek jeszcze raz ? pytanie czy jestem w stanie sam sobie te tarczki i przekładki wymienić ? czy tylko do fachowca maszynę oddać , a czy orientujesz się jaki koszt jest tych tarczek i przekładek i jak się do tego zabrać ??
dziękuje pozdrawiam

Damian2014
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 01 Sie 2013 22:37

Maszyna: Jcb 3cx 98 rok


Brak hamulców

Postprzez remski » 27 Gru 2013 20:51

tarcze przekładki i uszczelniacze tłoka hamulca około 1000 zł brutto . Załatw sobie pare palet euro podstaw pod most /tylny/ odkręć koła odkręć most wał przewody hamlcowe zacisk hamulca recznego i nie zaponmij o spuszczeniu oleju.Następnie za pomoca tylnego ramienia przestaw sie na bo tak zeby został most na palecie ,nie zapomnij opuśćic łap .Uwazaj jak bedziesz rozkręcał lewą strone moze wypaść ci wkład ,jak rozkrecisz kosz to pod tarczami nasz duży tłok aa na nim uszczelnicze .Jak bedziesz wkładał tłok zpowrotem to odkrec odpowietrzniki pozdrawiam
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Brak hamulców

Postprzez Damian2014 » 27 Gru 2013 21:31

Dzięki za mądre rady mam jeszcze jedno pytanie czy możesz zerknąć na ten link http://www.hydroczesci.pl/sklep/uklad-h ... -2012.html i czy to są te tarczki ,przekładki jakie mi będą potrzebne i jeszcze jedno jak spuszczę olej z mostu to bym chciał tez wymienić na nowy olej to jaki byś polecił dzięki za rady pozdrawiam

Damian2014
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 01 Sie 2013 22:37

Maszyna: Jcb 3cx 98 rok


Brak hamulców

Postprzez remski » 27 Gru 2013 22:11

tak to te tarcze tylko to jest komplet na jedna strone ja osobiscie kupuje w rzeszowie w firmie serwis -kop zadzwon do nich i powiedz ze to ma być olej do tylnego mostu w przednim nie ma tarczek stosuje sie inny. www.serwis-kop.pl
jak sie zalogujesz to masz dostęp do cen pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez peckiel, 27 Gru 2013 22:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty.
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Brak hamulców

Postprzez Damian2014 » 30 Gru 2013 17:59

Szanowny Panie Remski dzięki za polecenie sklepu serwis-kop z pośród trzech innych sklepów zrobili najlepszą cenę mam wszystkie tarczki, przekładki uszczelniacze, olej do mostu, płyn do hamulców, za 1300 zł brutto teraz tylko pytanie czy starczy mi dnia na zrobienie tego, a nie mam żadnego garażu dużego żeby koparką wjechać, dzięki za pomoc

pozdrawiam

Damian2014
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 01 Sie 2013 22:37

Maszyna: Jcb 3cx 98 rok


Re: Brak hamulców

Postprzez remski » 30 Gru 2013 18:38

Raczej samemu nie dasz rady ,będziesz musiał rozpołowić most i postawić go w pionie do wymiany raczek ,z tym może sobie poradzisz ale gorzej w odwrotna strone.Jedna osoba do pomocy ci wystarczy

Autor postu otrzymał pochwałę
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej