wibako

JCB 3CX '90 do przodu tylko 20metrów

JCB 3CX '90 do przodu tylko 20metrów

Postprzez kamgro » 02 Sty 2014 17:48

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1990

Witam wszystkich mam dla was pytanie odnośnie JCB 3CX 90r.
Znajomy kopił taka koparkę i ma wielki problem po paru dniach od zakupu gubi się jazda a mianowicie:
do przodu jedzie ok 20 m i traci sile aż przestaje jechać trzeba wyłączyć i włączyć maszynę i jedziemy kolejne ok. 20 m do tylu jedzie normalnie na każdym biegu co ja może bolec?? wymieniliśmy olej w skrzyni stan, zero opiłków męczą mnie tam jak myślę dwie cewki jedna od strony wlewu jak się wyciągnie kabelki to w ogole nie pali po włożeniu odpala jedzie i przestaje włączyć wyłączyć znów jedzie czy to może być coś z tym?? i jeszcze jakieś kabelki są od góry ale do nich nie doszedłem bo już ciemno jutro się będę bawił i tak jak mówiłem tył bez problemów...
proszę o pomoc i z góry dziękuje

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego :)

kamgro
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Sty 2014 17:33

Maszyna: Caterpillar 428F

Firma: GROLIK


Reklama

simmet

JCB 3CX 90r.

Postprzez bastekwa » 02 Sty 2014 18:30

sprawdź ciśnienie na skrzyni najpierw.
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


Re: JCB 3CX 90r.

Postprzez kamgro » 02 Sty 2014 18:51

Tylko nie mam zegara i przejscia jestem tylko operatorem widzialem pare serwisow jak robili u mnie ale to w kacie C D i F i od 2000 r tam to inaczej znaczy zasada ta sama tylko elektronika ... szkoda serwis to prywatnej koparki do potrzeb wlasnych hmm musze cos wywyslic ale dzieki za propo

kamgro
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Sty 2014 17:33

Maszyna: Caterpillar 428F

Firma: GROLIK


JCB 3CX 90r.

Postprzez bastekwa » 02 Sty 2014 18:54

no bo kurde bez tego to wiesz takie celowanie na ślepo.
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


JCB 3CX 90r.

Postprzez WN-TECH » 02 Sty 2014 19:10

jak skrzynia manual to na gorze skrzyni masz 2 elektrozawory.jeden jazda przód,drugi tył.
zamień przewody na elektrozaworach-wtedy odwrócisz sterowanie.jak do przodu zacznie jechać normalnie a do tyłu nie to wykluczysz skrzynie i pozostanie elektryka.
jeśli się nic nie zmieni można zamienić miejscami cewki elektrozaworów. i tak samo zobaczyć.
to możesz zrobić tak na szybko bez miernika elektrycznego i bez manometru do sprawdzenia ciśnienia.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: JCB 3CX 90r.

Postprzez kamgro » 02 Sty 2014 20:50

dzięki za rade jutro się do niego przejadę i zadzwonię jak tam będę to może przez telefon się dogadamy tam skrzynia jest chyba power shift 4 biegi sprzęgło było na nodze ale raczej nie działa a potem wajcha do przodu i tylu, oraz neutral tak jak w kacie c d czy f tylko że bez większej elektroniki tylko na cięgnie (mechanicznie)


EDIT:
a co do celowania na ślepo to wiem ... ale ja jak to ja będę nad tym tak długo kombinował aż do tego dojdę chyba że kumpel zrezygnuje no to inna rzecz jakie jest ciśnienie na skrzyni w tym jcb i gdzie są wejścia bo nie patrzyłem za bardzo może coś z pracy pożyczę tylko żeby gwinty pasowały i jeszcze jedna rzecz tam jest niby sprzęgło tylko ze jak się naciśnie na nie to łapka odchodzi choćby od wybieraka ale on zostaje na miejscu jak się puści to go dotknie ale nie wciśnie ... jak ręcznie go dociskam to wchodzi głębiej ale bez różnicy ... podam mój nr 792579488 proszę jakoś dać znać to oddzwonię i może przez tel to wyjaśnię lepiej ...
z góry dziękuje
Ostatnio edytowany przez kamgro, 02 Sty 2014 21:17, edytowano w sumie 1 raz

kamgro
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Sty 2014 17:33

Maszyna: Caterpillar 428F

Firma: GROLIK


JCB 3CX 90r.

Postprzez peckiel » 02 Sty 2014 20:51

Kolego używaj polskich znaków i jak masz zamiar po napisaniu postu coś dodać używaj opcji edytuj w prawym górnym rogu swojego poprzedniego postu. Popraw znaki.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: JCB 3CX 90r.

Postprzez WN-TECH » 02 Sty 2014 21:10

kamgro napisał(a):dzieki za rade jutro sie do niego przejade i zadzwonie jak tam bede to moze przez telefon sie dogadamy tam skrzynia jest chyba powershift 4 biegi sprzeklo bylo na nodze ale raczej nie dziala a potem wajcha do przodu i tylu oraz neutral tak jak w kacie c d czy f tylkoze bez wiekszej elektroniki tylko na ciegnie (mechanicznie)


EDIT:
a co do celowania na slepo to wiem ... ale ja jak to ja bede nad tym tak dlugo kombinowal az do tego dojde chybe ze kumpel zrezygnuje no to inna rzecz jakie jest cisnienie na zkrzyni w tym jcb i gdzie sa wejsciabo nie patrzylem za bardzo moze cos z pracy pozycze tylko zeby gwinty pasowaly i jeszcze jedna rzecz tam jest niby sprzeglo tylko ze jak sie nacisnie na nie to lapka odchodzi chocby od wybieraka ale on zostaje na miejscu jak sie pusci to go dotknie ale nie wcisnie ... jak recznie go dociskam to wchodzi glebiej ale bez roznicy ... podam moj nr 792579488 prosze jakos dac znac to oddzwonie i moze przez tel to wyjasnie lepiej ...
z gory dziekuje



przez tel. poszło lepiej.
skrzynia manual.
bez przedniego napędu-- maszyna starsza niż 90r.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

JCB 3CX 90r.

Postprzez kamgro » 02 Sty 2014 21:29

http://otomoto.pl/jcb-K208123.html dokladnie takto wyglada i niby 90r tak samo w kabinie i na zewnątrz

kamgro
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Sty 2014 17:33

Maszyna: Caterpillar 428F

Firma: GROLIK


JCB 3CX 90r.

Postprzez Hipo » 02 Sty 2014 22:51

Jak masz jadzę załączaną mechanicznie to na pewno maszyna jest dużo starsza niż 90 r, jak ma drzwi metalowe dołem, a nie całe szkło to obstawiam coś do 84-85 r., bo nowsze miały drzwi cale szklane.


A jak jazda mechaniczna to nie wiem skąd miałyby się na tej skrzyni cewki wziąć.



Edit.

Doczytałem o tym sprzęgle, masz stareńką tą wersje
z napędu gdzie zmiennik kierunku a skrzynia biegów to dwa osobne korpusy. Sprzęgło regulujesz na tym czpieniu co go ruszałeś. Jak łapka się odsuwa to czpień powinien się wysuwać, skoro tak się nie dzieje to nie ma ciśnienia.

Zrób jeszcze taką próbę, zaprzyj się o coś przodem i zobacz czy maszyna będzie kołami grzebać czy nic się nie będzie działo. Jeśli od razu będzie brak reakcji to obstawiam popękaną sprężynę talerzową przy tarczkach albo wywalone uszczelnienia.


Ta skrzynia jest wredna, regularnie co roku mi się to wysypywało, jazda w przód słabła, do tyłu zawsze działało.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


JCB 3CX '90 do przodu tylko 20metrów

Postprzez CaseGT » 03 Sty 2014 18:40

a może po-prostu tarczki już umarły? do jazdy w przód..
Brak Turbo. Jeśli pomogłem = Pochwała

KUPIĘ Koparkę kołową od 4 do 6 ton

Case 580 GT Wspomnienia

STEYR 8100 1980r. Parts Catalog

STEYR 8100 Instrukcja Napraw Silnika WD.311 , WD.411 , WD.611

CaseGT
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 11 Cze 2013 20:01
  • Miejscowość: Kazimierza Wlk.
  • Pochwały: 2

Maszyna: Case 580GT 1992r. Sprzedany

Firma: Kupię koparkę kołową 4-6 T .


Re: JCB 3CX '90 do przodu tylko 20metrów

Postprzez kamgro » 03 Sty 2014 18:56

a wiec powiem tak kopił ją niby 90r może być stara ... racja zmiennik czy raczej pompa jest osobno niż skrzynia do skrzyni wchodzi tylko wałek zmiany biegów i wałek z pompy powiem ze są 3 człony zmiennik, chyba pompa i skrzynia wyczyszczony filtr w niby pompie i jest ok :)

kamgro
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Sty 2014 17:33

Maszyna: Caterpillar 428F

Firma: GROLIK


Re: JCB 3CX '90 do przodu tylko 20metrów

Postprzez marcindml » 14 Sty 2014 18:00

Kolego kamgro, jak sie dostać do tego filtra w tej niby pompie? z której strony go szukać?

marcindml
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 11:56

Maszyna: JCB 3CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej