wibako

mrugajaca kontrolka kropka

mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez michal_pt » 11 Sty 2014 19:17

Marka i model maszyny: jcb 3cx contractor
Rok produkcji: 2004

Witam. ja w temacie dziś podczas pracy zaczęła mi mrugać czerwona kontrolka w kształcie kropki. nie ma na niej żadnego rysunku. znalazłem schemat kontrolek ale tej nie ma. tzn jest ale nie opisana. żadna inna kontrolka nie zapala się. proszę i pomoc od czego ona jest i co może być przyczyną ze mruga.
wszystkie płyny są ok. filtr paliwa zmieniony był z 5 mtg temu.
niżej zdjęcie.

Image

michal_pt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 Mar 2008 11:45
  • Miejscowość: piotrków tryb

Reklama

simmet

Re: mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez traxs » 12 Sty 2014 11:51

Witam
mam taka sama kopaczke jak ty i mam ksiazke serwisowa dosłownie co napisane jest w sprawie tej kontrolki wiec
Z przelacznikiem rozruchu w pozycji A ,gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest -6 stopni C lub poniżej ,kontrolka się zapali ,wskazując ,iż grzejnik rury rozgalezniej jest WLACZONY.Gdy kontrolka się zgasi silnik jest gotowy do rozruchu.
Jeśli będziesz miał pytania chętnie odpowiem a sam jedno pytanie w sprawie filtra paliwa jest banalne ale dla mnie to problem jak go odkrecic boje się ze mogę cos urwać ukrecic pompke mam elektryczna dzięki
Ostatnio edytowany przez peckiel, 12 Sty 2014 15:16, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw post.

traxs
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Sty 2014 17:54

Maszyna: jcb 3cx contractor 2004

Firma: Tuplice lubuskie


mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez michal_pt » 12 Sty 2014 12:03

właśnie przy rozruchu gaśnie. mruga podczas pracy jak silnik chodzi. filtr normalnie przez siłę musisz odkręcić nic nie powinno się stać. a powiedz mi słychać u Ciebie jak pompka pracuje. bo u mnie kiedyś było a teraz nie słychać, a maszyna normalnie pracuje

michal_pt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 Mar 2008 11:45
  • Miejscowość: piotrków tryb

Re: mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez traxs » 12 Sty 2014 16:31

u mnie z hydraulika jest ok dobrze się sprawuje jak na 6200 mgt jedyny problem to wylaczajacy się naped na drogowym napedzie brak w mojej okolicy serwisu lub kogos co by się znal dość dobrze na jcb a ci naprawiają inne maszyny twierdza ze cewka elektrozawor jest do wymiany i chyba musze pojsc tym tropem
Ostatnio edytowany przez peckiel, 12 Sty 2014 16:35, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Używaj polskich znaków. Jeżeli masz z tym problem ustaw w przeglądarce sprawdzanie pisowni.

traxs
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Sty 2014 17:54

Maszyna: jcb 3cx contractor 2004

Firma: Tuplice lubuskie


mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez rumpek » 12 Sty 2014 23:18

przedni napęd przy jeździe na ostatnim biegu sam się wyłącza, tak już fabryka zrobiła

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez michal_pt » 13 Sty 2014 00:28

napęd i złącza się żółw. a czy może ktoś mi napisać o tej kontrolce?

michal_pt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 Mar 2008 11:45
  • Miejscowość: piotrków tryb

mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez mateusz2150 » 13 Sty 2014 21:56

Witam, ja miałem to samo mam 3cx digmastera z 2004 roku i też około 2 lat temu zaczeła mi mrugać ta kontrolka, wszystkie płyny i filtry były ok. działo mi sie to w lato więc o żadnym mrozie nie było mowy, wysyłałem nawet zdjecia do serwisu jcb w Długołęce ale nic mi nie pomogli... jexdziłem tak z pół roku bo nie wiedziałem jak to wyłączyć aż straciłem nerwy i wyciągnołem bezpiecznik od "żółwia" i od tamtej pory mi nie mruga:) pracuje do tej pory i jest spoko tylko że nie mam żółwia ale i tak nie korzystałem z tej opcji:P A jak to naprawić i o czym ta kontrolka informuje naprawde nie wiem...

mateusz2150
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Sty 2014 21:37

Maszyna: Jcb 3 cx Digmaster Jcb 8014

Firma: Bud-Mar


mrugajaca kontrolka kropka

Postprzez michal_pt » 14 Sty 2014 01:08

ja doszedłem co to jest. kontrolka mruga, jak pompa wtryskowy nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa po przez zapachówpchany filtr paliwa będz przez uszkodzoną elektryczną pompke paliwa. co jesteśm jest teraz u mnie. koparka pali ciężej ale chodzi chodź słabsza jestem. dziś czyścilem przewody paliwowe bo myślałem że może coś blokuje dopływ paliwa i po tym maszyna chwilę pochodziła i zgasła. czekam na pompke cm odpalić teraz nie chce.

michal_pt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 Mar 2008 11:45
  • Miejscowość: piotrków tryb

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej