wibako

spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

Postprzez ryzyk » 23 Sty 2014 19:48

Marka i model maszyny: jcb contarctor
Rok produkcji: 2002

Witam wszystkich mam problem moim contactorem a mianowicie podczas jady maszyna na 4 biegu słabnie (max 1500 obrotów) na 3 biegu 2300 obrotów. Kolejnym problem pojawia się po paru godzinach pracy wtedy maszyna słabnie na każdym biegu dodam że ssak w baku wyczyszczony. Proszę o porady

ryzyk
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sie 2012 22:24

Maszyna: case 580


Reklama

simmet

Re: spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

Postprzez remski » 23 Sty 2014 20:20

Cześć do zbiornika paliwa przykręcony jest przewód paliwowy na klucz 19, przewód zakończony jest kolankiem sprawdż nie zaklinował się tam jakiś paproch. Pompkę paliwa masz pewnie jeszcze mechaniczną sprawdż czy czyste jest sitko, rozumiem że filtry wymienione? na górze pompy wtryskowej jest doprowadzony przewód podciśnienia sprawdz czy jest szczelny i czy membramka jest cała i zostało jeszcze turbo :D
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

Postprzez RR Łukasz » 28 Sty 2014 10:50

Witam, piszecie tylko o zasilaniu silnika... a może jest inny problem szczelność skrzyni np. jaka tam jest skrzynia manualna czy powerschift?? czy problem braku mocy stał się nagle czy powoli a może stopniowo coraz słabiej i słabiej aż zaczęło przeszkadzać w pracy?? Ja zmierzył bym ciśnienia w skrzyni na każdym biegu. jeżeli maszyna słabnie po jakimś czasie na wszystkich biegach to może wskazywać na olej w skrzyni który jak się rozgrzeje traci właściwości... możliwości masa. ja zmienił bym olej i filtr w skrzyni i wyczyścił filterek siatkowy jak jest.

jak zwalczysz problem to napisz co było
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

konserwacja i przeglądy UDT wózków widłowych i podestów
tel: 883 960 007

RR Łukasz
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 07 Sty 2013 14:51
  • Miejscowość: Zamość
  • Pochwały: 3

Maszyna: brak

Firma: mała :)


Re: spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

Postprzez Jarewa » 28 Sty 2014 12:02

Ja obroty spadają do 1,5k to nie ma innego problemu jak silnik. A co w nim to już loteria od pompy wtryskowej po układ zasilania paliwa a nawet i kondycja może już.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

Postprzez ryzyk » 07 Lut 2014 17:24

filtry, olej w silniku w skrzyni (powershift) wymienione,zbiornik czysty bez poprawy. Czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia pompki paliwa czy jest ok bez jej wykręcania? zauważyłem również ze jak dmuchnę powietrzem w przewód paliwowy to problem na chwile ustaje, chodź zauważyłem że skrzynia nie była dokręcona jutro zrobię jazdę próbną i zobaczę czy to ma jakiś wpływ.

ryzyk
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sie 2012 22:24

Maszyna: case 580


spadek mocy na 4 biegu w jcb contarctor

Postprzez Wojciech954 » 07 Lut 2014 18:42

Kolego czysciłes filterek w zbiorniku ? zasilałes maszyne z kroplówki ? pod obciążeniem falują obroty ?

Wojciech954
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 11:45
  • Miejscowość: Dolnośląskie

Maszyna: Kazda

Firma: Inko


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej