wibako

problem chyba ze zmiennikiem

problem chyba ze zmiennikiem

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 06 Lut 2014 21:32

Witam pierwszy raz na forum jestem. mam taki problem z moim jcb. Kupiłem moja maszynke z myśla ze bede robił w niej remont silnika i tak sie stalo. Lecz po remoncie (tak jak i przed) brak jej mocy na czwartym biegu ale tylko jest zimna jak sie rozgrzeje to jest ok.Tłoki tuleje głowica zawory panewki oleje filtry pompka paliwa według mnie wszystko co mogłem zrobić. A jak wyjade z domu to silnik na 4 wcale nie rozpedza sie dopiero jak złapie temp. to jest ok. jak jest mała górka to od razu dupa trzeba redukowac-silnik sie dusi. Mam takie pyt. czy można zmniejszc ciśnienie w żmienniku bo wydaje mi sie ze za mocno jedzie. Dadam ze na 2 kołami kreci jak głupia. Z góry dzieki za podpowiedzi bo już brak mi pomysłów. Pozdrawiam :oops:

EDIT:
dodam ze silnik bez turbo i sitko w pompie wyczyszczone
Ostatnio edytowany przez sebi jcb 3cx 95 09 Mar 2014 12:23, edytowano w sumie 3 razy

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


Reklama

simmet

Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez Jarewa » 06 Lut 2014 22:56

Może wina oleju w moście zbyt gęsty.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 07 Lut 2014 09:47

też o tym myślałem ale gdyby most trzymał to silnik wchodziłby na obroty a nie chciała sie rozpedzac a tu jest tak ze silnik utrzymuje małe obroty delikatnie kopci na czarno tak jakby miał cieżko i powoli rozpedza sie razem z maszyna. dla mnie jest taki efekt jakby silnik był połączony ( na stałe) ze skrznią nie ma efektu slizgającego sie sprzęgła :roll:

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


brak mocy gdy jest zimna

Postprzez rumpek » 07 Lut 2014 16:42

A jak długo rozgrzewasz maszynę przed jazdą ? normalne jest że dopuki się nie rozgrzeje olej to nie ma dobrej jazdy

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


brak mocy gdy jest zimna

Postprzez bartifeeli » 07 Lut 2014 21:01

Myślę, że autor nie zna jeszcze do końca swojej maszyny i lepiej z jazdą na zimno czwartym biegiem nie będzie, aczkolwiek dusić silnika nie powinno wcale a jedynie może zwalniać maszyna.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 08 Lut 2014 10:19

nie kolego znam bo już nie jedną miałem i to nie jest rzeczą normalną żeby tak było wiem że zimna maszyna jest "mułowata" ale moja wcale sie nie rozpędza na 3 rozpędze ją do oporu włączam 4 i czasami wcale nie rozpędza sie tylko utrzymuje stałą prędkość a czasami powolutku sie rozpedza :evil:

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


brak mocy gdy jest zimna

Postprzez Coval » 08 Lut 2014 14:38

Ciśnienie w zmienniku powinno być wg zaleceń producenta. Jaki masz olej w przekładni? Kiedy był ostatni raz wymieniany? Stary olej ma gorsze właściwości, szczególnie jest odczuwalne tam, gdzie jest zmiennik momentu. Druga rzecz jaka mi do głowy przychodzi, to może powershift się blokuje - w momencie kiedy wrzucasz 4, jest delikatnie załączone sprzęgło od 3 biegu(docisk nie schodzi do końca, trzymają tarcze) a na 1 i 2 tego nie odczuwasz bo jest krótkie przełożenie.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 08 Lut 2014 18:17

sory nie zaznaczyłem skrzynia manual. olej atf II. Dziś zauważyłem jeszcze że gdy jade na 4 i kopareczka nie rozpedza się to jak puszcze i dodam znowu gazu to PRAWIE zawsze obroty wzrastają i jedzie jak powinna nie mam pojęcia co może być dziwne zjawisko :?:

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


brak mocy gdy jest zimna

Postprzez Coval » 08 Lut 2014 19:37

Zrob stalltest zmiennika. Może hamulce blokują? A ja nie to masz problem z silnikiem. Wszystkie filtry sprawdzone? Jak zimna pali dobrze? Może się zapowietrza...
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 09 Lut 2014 11:04

most raczej nie olej zmieniony hamulce nie trzymaja bo most po jeżdzie nie jest gorący dziwne jest to ze jak jadę i na chwile odpuszcze gaz i znowu dodam to załapie jest dobrze. Silnik ma moc bo przy podpychniu hałdy pcha i podnosi bez problemu. silnik na 2 nabiera kołami kręci i po ciężkim gruncie jeździ bez problemu a na 4 dupa. Pali bez problemu nawet przy -15. filtry wszystkie wymienione :!:

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


brak mocy gdy jest zimna

Postprzez rayian » 10 Lut 2014 22:08

u mnie raz była akcja z zepsutym przełącznikiem od biegów (w3cx) a w 4cx czasami zacina się cewka

rayian
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 16:55
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: jcb 4cx


Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 10 Lut 2014 22:59

u mnie skrzynia manual!a cewka czego od przedniego napedu? u mnie mnie jest ok napęd siew wyłącza bez problemu. pomocy już nie mam pomysłów.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 11 Lut 2014 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez jcb111 » 12 Lut 2014 00:14

kolego sprawdź silnik hydraulika czyli robisz tak zamykasz przednią łyżkę, jak już będzie puszczał zawór przelewowy, to dodaj gazu na maxa ale nadal trzymasz zamykanie łyżki silnik powinien wejść na obroty szybko a nie powoli i napisz lub zadzwon 511599830 mam serwis to pomogę

jcb111
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 07 Lis 2008 21:35
  • Miejscowość: polska

Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 12 Lut 2014 00:58

tak jak kolego piszesz to silnik ma cieżko przy zamykaniu łyżki ale jest nówka pompa i ogólnie maszyna ma ogromną siłę w hydraulice. ale dziś spuściłem (prawie nowy) olej ze skrzyni (zmiennika) i zleciało mi go ok 11L odkręciłem przewody od chłodnicy z przodu maszyny i dmuchnąłem w jeden przewód zleciało jeszcze 6l czili razem 17l. gdzieś tu na forum znalazłem że powinno byc 11-12l i tak zrobilem wlałem 11l i jest znaczna poprawa maszyna rusza z 4 i dużo lepiej jedzie. Czy tyle oleju starczy? jak dokładnie sprawdzić stan oleju w skrzyni bo znalazłem dużo opisów i nie wiem czy się sugerować.Prosze o podpowiedzi.

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


brak mocy gdy jest zimna

Postprzez bartifeeli » 12 Lut 2014 09:29

W instrukcji na stronie bodaj 119 jest opis jak sprawdzic olej w skrzyni ;) U mnie w skrzyni synchro przy wymianie wchodzi około 11L. W instrukcji jest 14,4 ale pojemności całkowitej, czyli jakby zalewał nowy/suchy układ.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: brak mocy gdy jest zimna

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 09 Mar 2014 12:02

W dalszym ciągu mam problem z jazdą. Ostatnio zrobiłem pompe wtryskową i maszyna jest mocniejsza ale objawy są następujące- najbardziej objawia sie to przy ruszaniu na 3 i 4 z miejsca. Czasami gdy w miejscu wrzuce bieg 3 lub 4 i dodaje gazu to obrotomierz idzie tak kolo 1,6 obrotów i maszyna rusza tak jak powinna a cześciej jest tak że po wrzuceniu biegu czuc znaczne obciążenie silnika a po dodaniu gazu silnik ma ciężko obroty nie wzrastaja. Na 3 jeszcze rusza z trudem a na 4 dusi silnik a obroty utrzymuja sie tak kolo 1,0. przy pracy tez jest to troche odczuwalne np. przy nabieraniu na 2 czasami obroty są dużo wyższe i naszyna nabiera bez problemu a czasami złapie złapie takiego "muła" obroty spadna i dupa wtedy czuć po silniku że ma naprawde ciężko( za ciężko). Poprostu czasami nie na efektu ślizgającego się sprzygła. prosze o jakies sugestie POMOCY :oops:

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


problem chyba ze zmiennikiem

Postprzez Wojciech954 » 10 Mar 2014 23:06

może pompa wtryskowa nie trzyma cisnienia jak sie nie myle to jest cos takiego jak regulator cisnienia

Wojciech954
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 11:45
  • Miejscowość: Dolnośląskie

Maszyna: Kazda

Firma: Inko


problem chyba ze zmiennikiem

Postprzez mechanior » 11 Mar 2014 00:56

zmiennik momentu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: problem chyba ze zmiennikiem

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 11 Mar 2014 08:33

pompa paliwa to nie bo silnik ma siłe. wydaje mi sie ze mechanior ma racje wina zmiennika. a czy cewka od zmiany kierunku może powodowac takie objawy?

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


problem chyba ze zmiennikiem

Postprzez mechanior » 11 Mar 2014 11:13

jeśli zawór nie pozwala osiągnąć pełnego ciśnienia to sprzęgło będzie się ślizgać co daje objaw nie przeniesienia momentu w odpowiedni sposób i w odpowiednim stopniu
ale z twojego opisu (napisałeś "za mocno jedzie") wynika że jest wręcz przeciwnie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej