wibako

JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez nivre » 12 Lut 2014 20:20

Witam Wszystkich.
Po zakupie maszyny trzeba ją odkrzaczyć po nieudolnych działaniach poprzedniego właściciela i w związku z tym, że to moja pierwsza tego typu maszyna mam kilka pytań do Was koledzy. Mam nadzieję, że udzielicie mi kilku wyjaśnień.
1. olej hydrauliczny jest mętny i chcę go wymienić. Ale poprzedni właściciel powiedział mi żebym tego nie robił :crazy: bo mi to nic nie da, ponieważ zaraz będzie to samo :?: Normalnie zatkało mnie. Powiedział mi że strzeliła mu uszczelka na wale obrotu i woda dostała się do hydrauliki. Chyba jej nie założył (jeśli rzeczywiście strzeliła), bo na samej górze jest założone denko po farbie 1 ltr i przyspawany "daszek" - chyba żeby denko nie spadło :roll: Sytuację przedstawia foto --->
Image
Image
Image

Czy jeśli tam rzeczywiście nie ma uszczelnienia, to jest to możliwe żeby tamtędy dostała się woda do układu hydraulicznego?

2. w tym temacie (viewtopic.php?f=12&t=20476) wyczytałem, że woda może się dostać do przekładni listwowej, ale nie napisali którędy. Jest tam opisane, żeby spuścić wodę z olejem za pomocą śruby w denku przytrzymującym wał obrotu i nalać nowy olej. Ale przekładnia listwowa obrotu jest zasilana tą samą hydrauliką co siłowniki czy jest to osobny układ zamknięty? Bo jeśli nie jest to osobny układ, to mieli na myśli chyba uzupełnienie oleju do stanu przed spuszczeniem wody/oleju z listwy? I pytanie czy ta omawiana śruba do spuszczania to jest ta, której u mnie nie ma? - foto --->
Image
Image
Image
Image

Macie jakieś pomysły co z tym mogę zrobić?
Szkoda pompy żeby chodziła na takim mętnym oleju, a dodam że maszyna jest mocna - przynajmniej narazie.
Pozdrawiam
nivre

nivre
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 21 Kwi 2013 11:05
  • Miejscowość: podkarpacie

Maszyna: JCB

Firma: X X X


Reklama

simmet

JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez WN-TECH » 12 Lut 2014 21:15

przekładnie zasila olej hydrauliczny,ale listwę smaruje olej przekładniowy.od góry pośrodku konika masz plastikowy korek do uzupełniania go.na zdjęciu zaznaczyłeś korek spustowy którego nie ma.
przechyl maszynę na stopach w prawo i w lewo i sprawdź czy ramie w którąś stronę grawitacyjnie samo ucieka.ale wątpię by tamtędy się dostała woda do oleju.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez nivre » 12 Lut 2014 21:40

Czyli korkiem spustowym (nr 11) na zapożyczonym schemacie spuszcza się olej przekładniowy, który smaruje listwę, i trzeba go później uzupełnić poprzez wlew zabezpieczony korkiem plastikowym,tak?
Image
Czyli teraz, jeśli nie mam korka spustowego to listwa nie ma smarowania?
A mógłbyś mi zaznaczyć w którym miejscu jest ten korek plastikowy do nalewania oleju przekładniowego i jaki ten olej mam tam wlać i ile?
Jutro sprawdzę to ramię, czy nie ucieka i dam znać.
Dzięki serdeczne.

nivre
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 21 Kwi 2013 11:05
  • Miejscowość: podkarpacie

Maszyna: JCB

Firma: X X X


JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez WN-TECH » 13 Lut 2014 19:26

na tym zdjęciu go nie ma.z tego co pamiętam to jest on między sworzniami.
olej przekładniowy 80w90. około 2l.

Autor postu otrzymał pochwałę
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez Niwel » 28 Lut 2014 19:58

WN-TECH napisał(a):sprawdź czy ramie w którąś stronę grawitacyjnie samo ucieka..


a jeśli ucieka to co?
Bo u mnie ucieka i bardzo przeszkadza to w pracy

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez Mar.jcb3cx » 28 Lut 2014 23:40

To prawdopodobnie już jest na tyle wyrobione że niestety potrzebny będzie remont, sam obecnie jestem na tym etapie bo luzy juz były takie że ciężko było w wykop trafić.

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Re: JCB 3cx 95 odkrzaczanie maszyny po zakupie - kilka pytań

Postprzez nivre » 30 Kwi 2014 20:44

No i długo niestety nie pochodziło. Poszedł wieloklin w wózku. Wózek założony nowy, wał obrotu był w super stanie także został stary, nowe wszystkie tuleje i uszczelki, olej hydrauliczny wymieniony, maszyna śmiga.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

nivre
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 21 Kwi 2013 11:05
  • Miejscowość: podkarpacie

Maszyna: JCB

Firma: X X X


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej