wibako

JCB 2CX

JCB 2CX

Postprzez mateuszch5 » 04 Mar 2014 22:39

Marka i model maszyny: jcb 2cx

Witam. Potrzebuje opinie o koparko-ładowarce JCB 2CX. jak dana maszyna się sprawuje jakie są jej wady i czy jest awaryjna. Interesuje mnie też jaki ma udźwig przednim ramieniem.

mateuszch5
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2014 23:00

Maszyna: koparko-ładowarka

Firma: Mat-Brick własna firma


Reklama

simmet

JCB 2CX

Postprzez adrian3512 » 06 Mar 2014 21:02

Często sie psuje skręt 4x4, pojemność czerpaka w granicach 0,6 m3 ogólnie dobra maszyna w miejscach ciasnych, nie mam nic do zarzucenia tej maszynie!!

Awatar użytkownika
adrian3512
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 20 Cze 2011 23:44
  • Miejscowość: Wieliczka

Maszyna: JCB 4CX

Firma: rokita.net.pl


Re: JCB 2CX

Postprzez mateuszch5 » 06 Mar 2014 21:36

też uważam że to dobra maszyna i na dodatek mała a ja jestem bramkarzem i używał bym ją tylko dla własnych potrzeb ale zastanawia mnie jedno czy podniesie na widlach paletę o wadze 2 tony

mateuszch5
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2014 23:00

Maszyna: koparko-ładowarka

Firma: Mat-Brick własna firma


JCB 2CX

Postprzez mateuszch5 » 06 Mar 2014 21:38

przepraszam chciałem napisać brukarzem. tak to jest jak się pisze na telefonie te małe literki i słowniki

mateuszch5
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2014 23:00

Maszyna: koparko-ładowarka

Firma: Mat-Brick własna firma


Re: JCB 2CX

Postprzez dawidk » 06 Mar 2014 22:49

Siema. 2cx, 2003 rok. Podnosi na widłach < widły na szybkozłącze, zamiast łyżki> dwie palety bloczków na wysokość 20 cm, wyżej nie próbowałem, bo miałem strach że coś jebnie. Paletę kostki, cegły czy bloczków, czy belki stropowe, dachówkę, jeszcze się nie zdażyło żebym nie podniósł, ogólnie maszyna OK, do pracy w ciasnych miejscach, waga około 6 ton, wjeżdżam tam gdzie więksi koledzy, mogą sobie pomarzyć, w terenie zapierdala aż miło, dumnie kręci 4 kółkami i jeździ, tam gdzie więksi toną ja przechodzę górą :-) Generalnie, zrobisz taką maszynką każdą jedną robotę, tylko że czasem troszkę wolniej :-)

Oczywiście jest też kilka minusów :-)
Prędkość jazdy - ok 25km/h, chyba że poprosisz barmana o więcej to pod 35 podchodzi przy 2400 rpm :-)
stały skręt wszystkich kół - na drodze trzeba uważać :-)
Skręty się czasem rozjeżdżają - ale to przy wyjezdzie z budowy, 3 minuty i wyprostowane

JAk by co - to wal na PW

Pozdrawiam
DawidK

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 2CX

Postprzez bartifeeli » 09 Mar 2014 22:05

mateuszch5 napisał(a):czy podniesie na widlach paletę o wadze 2 tony

tyle, to chyba 3cx nawet nie dźwignie. Może na widłach zamiast łyżki ale i tak strach, że przeważy lub coś ugnie.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: JCB 2CX

Postprzez dawidk » 11 Mar 2014 21:11

bartifeeli napisał(a): mateuszch5 napisał(a):czy podniesie na widlach paletę o wadze 2 tony


tyle, to chyba 3cx nawet nie dźwignie. Może na widłach zamiast łyżki ale i tak strach, że przeważy lub coś ugnie.


2cx, nie ma w oryginale wideł na łyżce, ma w standardzie szybkozłącze z przodu, dwie tony bierze z palcem w nosie, ale na nierównościach dupę podrywa, nie wstawię zdjęcia jak podniosłem dwie palety bloczków <około 2500 kg> bo nigdy nie wiadomo kto to ogląda :-)

a 3cx... dwie tony to masz jak dobrze nabierzesz mokrej gliny w łyżkę :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 2CX

Postprzez siekla1 » 11 Mar 2014 23:27

3 CX też dużo więcej podniesie na widłach na szybkozłączu niż tych na łyżce bo raz że odchodzi ciężar łyżki, a dwa to ładunek jest mniej wysunięty do przodu - różnica w ciężarze podnoszonego ładunku to ok 1 t

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

JCB 2CX

Postprzez bartifeeli » 12 Mar 2014 09:45

dawidk napisał(a):a 3cx... dwie tony to masz jak dobrze nabierzesz mokrej gliny w łyżkę :-)

to wiadomo, ale 2t na widłach przy łyżce, to nie wiem czy dźwignie. Może ktoś próbował, bo moja 1,6t z kostką już zaczynała się przeważać na dziurach ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej