wibako

Zmiana kół z 18 na 20 cali

Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez kempas » 05 Mar 2014 18:48

Witam,
Kolejny dylemat jaki mam przy zakupie kop-ład to rozmiar przednich kół. Niestety w upatrzonym przeze mnie contractorze są to 18stki...
Czy można bez obaw o uszkodzenie mostu zamontować koła 20???
Czy to ma znaczenie przy tak nie wielkiej różnicy??? Czy nie jest tak ze różnica jest tylko w szerokości koła a nie wysokości??

kempas


Reklama

simmet

Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez Hipo » 05 Mar 2014 19:32

Przełożenia są inne i bedzie Ci mosty szpanowac jak załączysz przód.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez kempas » 05 Mar 2014 20:12

Czyli rozumiem że zostało zmienić przełożenie. W jaki sposób można by to zrobić? Zmiana mostów? jaki koszt takiej imprezy może być?

kempas


Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez siekla1 » 06 Mar 2014 20:04

Mam takiego Contractora z 18 z przodu. Rozmawiałem kiedyś z kierownikiem serwisu JCB i powiedział, że mogą być zarówno koła 18 jak i 20 cali. Co do przełożeń to też słyszałem taką wersje, ale przy kołach np. 28 z tyłu są różne zestawy typu wałek ataku/koło talerzowe tzn. z inna ilością zębów co powoduje że maszyna będzie miała most wolniejszy lecz mocniejszy, albo szybszy ale słabszy. Więc myśląc logicznie to zmienią się pewnie parametry jazdy ale mostom nic nie powinno się stać.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez Coval » 06 Mar 2014 20:16

kempas napisał(a):Kolejny dylemat jaki mam przy zakupie kop-ład to rozmiar przednich kół. Niestety w upatrzonym przeze mnie contractorze są to 18stki...
Czy można bez obaw o uszkodzenie mostu zamontować koła 20??



Hipo napisał(a):Przełożenia są inne i bedzie Ci mosty szpanowac jak załączysz przód


Racja. Powstają nadmierne niepotrzebne naprężenia. Grozi przyśpieszonym żużyciem przekładni, mimo że maszyna będzie pracowała na ziemi.

siekla1 napisał(a):Mam takiego Contractora z 18 z przodu. Rozmawiałem kiedyś z kierownikiem serwisu JCB i powiedział, że mogą być zarówno koła 18 jak i 20 cali. Co do przełożeń to też słyszałem taką wersje, ale przy kołach np. 28 z tyłu są różne zestawy typu wałek ataku/koło talerzowe tzn. z inna ilością zębów co powoduje że maszyna będzie miała most wolniejszy lecz mocniejszy, albo szybszy ale słabszy. Więc myśląc logicznie to zmienią się pewnie parametry jazdy ale mostom nic nie powinno się stać.


Jak da taką gwarancję na piśmie, na swoją odpowiedzialność to nie ma problemu :mrgreen:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez Hipo » 06 Mar 2014 22:32

Załóż z tylu nowe opony przy zjeżdżonym przodzie to zobaczysz co się będzie działo, nie wspominając o kołach które są sporo niższe....


A o kompetencjach serwisu... szkoda nawet gadać.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez kempas » 08 Mar 2014 14:46

Chyba trzeba napisać do źródła w tej sprawie...
Jak widać opinie są podzielone...

kempas


Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez Ambrozy » 08 Mar 2014 21:13

Z tego co pamiętam trzeba wymienić w skrzyni 2 elementy związane z przednim napędem (skrzynia musi być zdemontowana i rozpołowiona), przedniego mostu nie ruszamy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Re: Zmiana kół z 18 na 20 cali

Postprzez kempas » 08 Mar 2014 22:47

Ambrozy napisał(a):Z tego co pamiętam trzeba wymienić w skrzyni 2 elementy związane z przednim napędem (skrzynia musi być zdemontowana i rozpołowiona), przedniego mostu nie ruszamy.

Czyli gra nie warta świeczki jednym słowem... Koszt pewnie też nie mały. Dzięki za odpowiedzi

kempas


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej