wibako

kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez rychu1976 » 15 Mar 2014 16:47

Marka i model maszyny: jcb 3 cx
Rok produkcji: 2007
Silnik jcb
Witam kolegów. W ostatnich dniach ukazał mi się ciekawy kłopot mieliśmy kilka ciepłych dni i maszyna zaczęła sprawiać problemy. Rano odpala bez najmniejszych problemów natomiast gdy przerywam pracę na 20 minut (śniadanie) to maszyna kręci jak wariatka ale nie odpala. Dziś jest o wiele chłodniej niż ostatnie dni i dziś pali bez zarzutu nawet po śniadaniu. Co może być przyczyną takiego zachowania ?

rychu1976
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 09 Paź 2009 09:33
  • Miejscowość: śląsk i dolnyśłąsk przeważnie Rybnik i Jastrzębie zdrój
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ew 160, Mecalac tlb 890, Kubota kx 18

Firma: Prd


Reklama

simmet

kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez rumpek » 15 Mar 2014 19:27

Polej pompę wtryskową zimną wodą jeśli zapali to oznacza że jest nieszczelna i podaje za niskie ciśnienie

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez rychu1976 » 15 Mar 2014 19:40

Zobaczę w poniedziałek choć zastanawia mnie co ma za znaczenie temperatura na zewnątrz. Wczoraj zadzwonił mi telefon zgasiłem maszynę i po chwili już nie zapaliła a dziś nie było najmniejszych oznak kłopotów.

rychu1976
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 09 Paź 2009 09:33
  • Miejscowość: śląsk i dolnyśłąsk przeważnie Rybnik i Jastrzębie zdrój
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ew 160, Mecalac tlb 890, Kubota kx 18

Firma: Prd


kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez rafal22 » 15 Mar 2014 20:02

przerabiałem też ten problem w tym tygodniu problem był z wtyczkami przy stacyjce stare wsówki odcięte i założone nowe i po problemie

rafal22
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 20:01
  • Miejscowość: Giżycko
  • Pochwały: 1

kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez cichy10 » 15 Mar 2014 22:09

Miałem podobny problem i wyszło że tkwił w elektrozaworze pompy (cewka gaszenia ) wykręciłem go żeby spisać numery i zamówić nowy na próbe , jest w nim tłoczek z gumką na końcu którą zdiołem i założyłem ponownie. Po tym zabiegu problem znikł maszyna paliła bez problemu ,ale nowy oczywiście zamówiłem i leży do dzisiaj na półce. Było to w 2011 a w zeszłym roku w lato znowu się zdażyło kilka razy,za każdym razem podniosłem maske i delikatnie stuknołem w małą breszką w elektrozawór i za każdym razem od razu zapaliła wnioskuje że się po prostu tłoczek w nim zawiesza z jakiegoś powodu.Tu jest temat w którym to opisywałem może się przyda viewtopic.php?f=12&t=14222&p=69577#p69577

cichy10
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 22 Lut 2010 00:32
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: 3CX Contractor 2009


Re: kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez bartifeeli » 17 Mar 2014 12:43

cichy10 napisał(a):Miałem podobny problem i wyszło że tkwił w elektrozaworze pompy (cewka gaszenia ) wykręciłem go żeby spisać numery i zamówić nowy na próbe , jest w nim tłoczek z gumką na końcu którą zdiołem i założyłem ponownie. Po tym zabiegu problem znikł maszyna paliła bez problemu ,ale nowy oczywiście zamówiłem i leży do dzisiaj na półce. Było to w 2011 a w zeszłym roku w lato znowu się zdażyło kilka razy,za każdym razem podniosłem maske i delikatnie stuknołem w małą breszką w elektrozawór i za każdym razem od razu zapaliła wnioskuje że się po prostu tłoczek w nim zawiesza z jakiegoś powodu.Tu jest temat w którym to opisywałem może się przyda http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=12&t ... 577#p69577

Też tak miałem i to nie tłoczek się zawiesza, tylko nie łączy wsuwka. Jak sie tak zrobi, to spróbuj dotknąć kable ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


kłopoty z odpaleniem jcb 3cx przy wysokich temperaturach

Postprzez rychu1976 » 20 Mar 2014 20:56

Dziś miałem trochę więcej czasu i dobrze się tej pompę przyjrzalem i muszę jednak potwierdzić nieszczelności w pompę wtryskowej widać paliwo wyplywajace gdzieś na połączeniu pompa-silnik. Teraz pytanie, znacie kogoś pewnego w rejonie Jastrzebie-Rybnik-Wodzislaw lub równie niedaleko do kogo szło by odstawic maszynę do naprawy póki chodzi??? Oraz ile to mogłoby kosztować???

rychu1976
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 09 Paź 2009 09:33
  • Miejscowość: śląsk i dolnyśłąsk przeważnie Rybnik i Jastrzębie zdrój
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ew 160, Mecalac tlb 890, Kubota kx 18

Firma: Prd


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej