wibako

plyn od hamulcow traci sie bez sladow

plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Tomasz B Tychy » 30 Mar 2014 09:57

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2005

Witam,

mam taki maly ale wkurzający problem
traci mi sie plyn hamulcowy i nigdzie nie ma wycieku, do mostu tez nie leci bo go nie przybywa a poza tym wymienilem juz uszczelki w moscie.
pierw sie traci prawa strona.
jest tez tak ze przez tydzien jest ok, a czasami co dziennie moge zbiorniczek dolac.
albo w poniedzialek po pracy naleje do pelna a w wtorek rano jest pusty a pod koparka ani jednej kropki oleju.

mam nadzieje ze uda sie rozwiazac ten problem

pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez rudesmen 30 Mar 2014 18:18, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

Tomasz B Tychy
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Mar 2014 09:40
  • Miejscowość: tychy

Maszyna: Jcb 3cx 2005 silnik jcb

Firma: Bachanek - Uslugi ziemne


Reklama

simmet

plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Coval » 30 Mar 2014 14:39

Płyn ucieka pod obciążeniem? Czy bez obciążenia?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Hipo » 30 Mar 2014 19:49

Pol litra pójdzie Ci do mostu i nie zauważysz nawet śladu, bo niby jak przy ogólnej ilości jaka jest w moście. A musi uciekać do mostu, bo nie ma innej możliwości skoro nie ma plam pod maszyna.

Chyba, że jakimś cudem przez serwo vacum by ciągł,o ale to już mega naciągana teoria.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Tomasz B Tychy » 30 Mar 2014 20:27

Czy przy obciążeniu to na 100% nie powiem, nie zauważyłem. Ale bez obciążenia traci się. Wymieniałem przed zimą olej w tylnym moście, od tego czasu spokojnie wlałem juz z 4l jak nie więcej.
Ostatnio edytowany przez Tomasz B Tychy, 30 Mar 2014 21:04, edytowano w sumie 1 raz

Tomasz B Tychy
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Mar 2014 09:40
  • Miejscowość: tychy

Maszyna: Jcb 3cx 2005 silnik jcb

Firma: Bachanek - Uslugi ziemne


plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Jarewa » 30 Mar 2014 20:28

Hipo napisał(a):Chyba, że jakimś cudem przez serwo vacum by ciągł,o ale to już mega naciągana teoria.



A czemu naciągana?

Przecież to logiczne, jeżeli uszkodzi się pierwsza uszczelka w pompce (gdzie jest jedna) to wtedy podciśnienie wciąga płyn pierw do serwa.

Ja się z tym spotkałem w osobówkach.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Coval » 31 Mar 2014 16:35

Podczas jazdy mógłby występować przeciek w którymś miejscu na przewodzie podczas użycia pedału hamulca. Pod ciśnieniem w czasie jazdy płyn ucieknie, a plamy nie zobaczysz, tymbardziej że maszyna będzie stała całą noc bez ciśnienia w układzie.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez jan11 » 31 Mar 2014 20:04

Kolego ja tak miałem i płyn dostawał się do silnika właśnie przez servo. Wymieniłem pompkę i teraz jest ok.

jan11
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 21:23

Maszyna: jcb js 160


plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Tomasz B Tychy » 01 Kwi 2014 06:12

OK, dzieki za pomoc, wymienie pomple i dam znac czy sie cos zmienilo

Tomasz B Tychy
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Mar 2014 09:40
  • Miejscowość: tychy

Maszyna: Jcb 3cx 2005 silnik jcb

Firma: Bachanek - Uslugi ziemne


plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez siekla1 » 01 Kwi 2014 18:35

Jak odkręcisz pompki będziesz wszystko wiedział, powinien się wylać z serwa olej hamulcowy- czyli pompki do wymiany. Na przyszłość to zazwyczaj od tego należy zaczynać zamiast rozbierać most, mniej roboty

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez pomidor29 » 05 Kwi 2014 14:56

kolego na bank masz płyn nw servie tylko musisz to zrobić jak najszybciej inaczej płyn hamulcowy będziesz miał w silniku. Jedź przewodami zbiorniczek serwo i pompa vacum a z pompy taki węzyk w stalowej ochronce wchodzi do silnika. Miałem to samo.

pomidor29
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 29 Sie 2007 21:08
  • Miejscowość: inowrocław

plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Tomasz B Tychy » 08 Kwi 2014 19:58

zrobione, serwo byl pelny. pompka nowa i teraz wszystko smiga, no i olej w silniku tez wymienony.

jakis czas temu mi poszedl tlumik, troche sie przes to stopilo, miedzy innym oslona gumowa za która sa pompki, nie duzo ale widocznie wystarczylo by sie pompka nagrzala i uszczelki puscily, przynajmniej mi sie tak wydaje...
przez krotki czas jezdzilem bez tlumika, rura prosto z turbo do gory :twisted:
tlumik oryginalny zbyt drogi 1200zl. biedni ludzie ktore musialy mnie sluchac jak jechalem...
no ale znalaz sie jeszcze tlumik z lincoln navigator 5.7l którego moj brat juz nie potrzebowal, i idealnie pasuje, tylko uchwyty przyspawac i dobre.
dzwiek teraz jest tez fajny, nie jest jak v8 ale duzo lepszy niz original...

dzeki za pomoc

pozdrawiam

Tomasz B Tychy
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 30 Mar 2014 09:40
  • Miejscowość: tychy

Maszyna: Jcb 3cx 2005 silnik jcb

Firma: Bachanek - Uslugi ziemne


plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Jarewa » 08 Kwi 2014 20:46

No i ok.

Tylko nie bardzo rozumiem tego
pomidor29 napisał(a):tylko musisz to zrobić jak najszybciej inaczej płyn hamulcowy będziesz miał w silniku.



No i co z tego? przecież nie po to stosują olej zamiast płynu hamulcowego. Jak się dostanie do silnika to nawet silnik nie odczuje gdyby miał jeździć jeszcze na tym oleju co było. To jest bezpieczne i dla mostu i dla silnika w razie przecieku.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: plyn od hamulcow traci sie bez sladow

Postprzez Trans-luk » 27 Paź 2014 17:42

Witam kolegów, mam ten sam problem.. Pompki suche w serwach sucho, vacum zasysa dobrze, sprawdziłem po ściągnięciu tego wężyka z vacum, w moście olej ciemny, niby nie ma ponad stan, ale dopiero dolałem jakies 5 zbiorniczków może 6 a to niecałe 2 litry to może jeszcze nie być widać aż takiej różnicy poziomu, w silniku niby też nie ma ponad stanu ale jak w serwach sucho to nie mogło vacum wciągnąć do silnika. co myślicie, poszły te uszczelnienia w moście? bo gdzieś musi sie ten olej dostawać jak nigdzie wycieku nie ma..

Trans-luk
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 19:53

Maszyna: JCB 3cx 1999r Perkins

Firma: TRANS-LUK Łukasz Ziobro


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej