wibako

jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez jcb 3 cx marcin » 06 Maj 2014 22:27

Marka i model maszyny: jcb 3 cx
Rok produkcji: 1998

Panowie a ja mam poważny problem taki że pedał hamulca jest miękki i niema praktycznie żadnego ciśnienia jak go wciskam opada swobodnie do samego dołu pod minimalnym naciskiem. dodam że pękła mi rurka doprowadzająca płyn do pompki i dolałem na szybko zwykłego płynu DOT-4. ale teraz kupiłem oryginalny JCB HP 15 i po zalaniu go do układu oczywiście cały tamten dot 4 zlałem i układ przedmuchałem powietrzem. a po zalaniu HP 15 nic sie nie dzieje jest taki sam miękki pedał i brak ciśnienia podczas odpowietrzania.i niema hamulca nic 0%. co to może być? (dzieje sie tak z obydwoma pedałami jak są razem i oddzielnie tez to samo. dodam ze wciskając pedały i mając odkręcone odpowietrzniki to płyn ubywa ze zbiorniczka i wycieka z odpowietrzników ale po zakręceniu odpowietrzników zero ciśnienia) sprawdziłem resztę układu jest wszystko w porządku. czy coś się stało z pompkami może przez ten DOT-4?

jcb 3 cx marcin
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Wrz 2013 20:02

Maszyna: Jcb 3 cx


Reklama

simmet

jcb 3 cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez Coval » 06 Maj 2014 22:39

Tak. Uszczelniacze się uszkodziły w pompie hamulcowej przez dot-4. Powinien być mineralny olej hamulcowy. Mam patent na naprawę bez wymiany pompek.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez jcb 3 cx marcin » 08 Maj 2014 05:38

PATENT? jaki chętnie wysłucham pomysłu jeśli chce sie pan podzielić nim to proszę napisać

A mam jeszcze jedno pytanie? jak wyjąć te pompki z której strony i co trzeba rozebrać żeby założyć nowe?

jcb 3 cx marcin
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Wrz 2013 20:02

Maszyna: Jcb 3 cx


jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez Coval » 08 Maj 2014 09:06

viewtopic.php?f=76&t=24819&p=141495&hilit=liqui+moly#p141495

Wykonujesz to na własną odpowiedzialność.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez jcb 3 cx marcin » 09 Maj 2014 18:59

Panowie ważne!!!!!!!!!!!!!!! czu ten dot 4 zjadł tylko by uszczelniacze w pompkach i one sa do wymiany ? czy sa też jakieś uszczelniacze w moście i czy też mogły paść jak tak to po czym poznać? i jak sie pozbyć tego płynu dot 4 bo mam nowe pompki tylko boję sie ich założyć?

jcb 3 cx marcin
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Wrz 2013 20:02

Maszyna: Jcb 3 cx


jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez Coval » 09 Maj 2014 19:28

Trzeba dokładnie wypłukać układ. Jest ryzyko uszkodzenia uszczelniaczy w moście, poznasz to po spuszczeniu oleju i jego barwie.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


jcb 3cx hamulec brak ciśnienia

Postprzez jcb 3 cx marcin » 10 Maj 2014 02:17

olej jest przezroczysty jak zlewałem go. taki powinien być? czym przepłukać układ? najpierw przedmuchałem kompresorem potem zalałem hp 15 aż zaczęło lecieć z rurek w moście i znowu kompresorem jeszcze raz.( dodam że płyn sobie swobodnie samoczynnie wypływał rurkami) czy to wystarczy czy mogę już założyć pompki i zalać układ hp 15 ?

jcb 3 cx marcin
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 26 Wrz 2013 20:02

Maszyna: Jcb 3 cx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej