wibako

problem z Torquelock i filtrem paliwa

problem z Torquelock i filtrem paliwa

Postprzez ad3k » 09 Maj 2014 18:19

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2006

Witam,
Próbuje rozwiązać pewien problem, mianowicie dowiedziałem się przez przypadek, że moja maszyna posiada torquelock. Przez przypadek ponieważ nigdy nie działał i w pewnym momencie załączył się wyższy bieg na 2 sekundy, na pulpicie zapaliły się zębatki i od razu się wyłączyło.
Któregoś razu po myciu karcherem pojechałem na robotę i załączył mi się torquelock na pewien odcinek drogi dopóki nie dojechałem do skrzyżowania, kolejnego razu nie było. Czasem jak jest mokro, potrafi się załączyć na 2 sekundy i rozłącza. Tak jakbym gdzieś przy myciu po czymś przejechał wodą czy podczas jazdy jak z koła leci, wtedy potrafi dać o sobie znać.
Zaznaczę, że mam ułamany ten plastikowy czujnik przy skrzyni i jest przyklejony, posiadam powershift i wszystkie biegi 1,2,3,4 działają bez problemu, nie załącza się żaden błąd na pulpicie.
Teraz moje pytanie, gdzie szukać usterki? Czy to przez ten czujnik? Bo wydać 800zł na czujnik, żeby to sprawdzić to mi się nie widzi, skoro inne biegi funkcjonują, ale wiadomo, że torquelock przydałby się podczas dojazdów na roboty.
Zlokalizowałem, że wiązka idąca do tego czujnika łączy się z innymi wiązkami i prowadzi do takiej wkręcanej wtyczki ;P która jest zaraz pod kabiną od strony baku paliwa, i na nią może leciec woda z koła. Wtedy podczas mycia karcherem nie było raczej szans, żeby woda dostała się gdzieś do tego czujnika plastikowego przy skrzyni, więc sam już nie wiem od czego zacząć.

Druga sprawa to filtr paliwa, po wymianie maszyna, nie mogła złapać dobrych obrotów, zlokalizowałem problem, jest nim pierwszy filtr paliwa z odstojnikiem wody. Obszedłem filtr i wszystko cyka normalnie. Tutaj moje pytanie, czy to po prostu jest wadliwy filtr i trzeba go wymienić na następny czy coś innego może być powodem.

Z góry przepraszam za moje niefachowe nazewnictwo i pozdrawiam :)

ad3k
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Gru 2011 15:21

Maszyna: JCB 3CX


Reklama

simmet

Re: problem z Torquelock i filtrem paliwa

Postprzez serwisant » 09 Maj 2014 18:27

Jezli chodzi o wstepny filtr paliwa ten z odstojnikiem najczęścij podczas jego wymiany mozna - nie wieedząc - zgubić oring , który ma sie znajdowac między szklanka odstojnika a wkladem filtra. Zdarza sie też że nieszczelna jest pompk zasilająca umieszczona na głowicy filtra. Mozna kupic sam zestaw naprawczy.
Jezli chodzi o torqlocka o szukaj na forum był pisane jak działa i co jest ppotrzebne do jego działania ( między innymi czujnik o którym piszesz)
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


problem z Torquelock i filtrem paliwa

Postprzez Coval » 12 Maj 2014 21:12

Sprawdź przewody do tego czujnika. Może są rozerwane, przetarte.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej