wibako

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 13 Maj 2014 16:29

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2005

Witam! Koledzy miał może ktoś problem z instalacją pod młot? Tak jak w temacie -ciśnienie na instalacji dobre tylko przepływ oleju jest o połowe za mały... Co za tym idzie młot kuje słabo:/ bezpieczniki ok, przekaźnik prawdopodobnie też bo zamieniałem na inny i bez zmain... Sprawdzałem kostkę na cewce która wygląda na tą od młota (w okolicy rozdzielacza) i nie ma w niej prądu po włączeniu przełącznika od instalacji:/ jakieś podpowiedzi co robić, gdzie szukać?

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Reklama

simmet

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Coval » 13 Maj 2014 16:47

Uszkodzona, zgięta rurka, cewka nie otwiera suwaka do pełnej pozycji, uszkodzony suwak w rozdzielaczu, zbyt niskie napięcie zasilania.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 13 Maj 2014 21:10

Po pierwsze jaka instalacja? uruchomiana przyciskiem w podłodze po lewej stronie czy czy stopka od przesuwania ramienia po prawej stronie?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Coval » 13 Maj 2014 21:56

A wolny spływ jest?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 13 Maj 2014 22:59

Rurki ok, napięcia nie ma wcale z tego co sprawdzałem więc cewka nie działa i suwak tym samym też... Instalację uruchamia sie przyciskiem na tablicy rozdzielczej a poźniej młot pedałem od wysuwu teleskopu... Z tego co pamiętam to już kiedyś wymieniałem czujnik pod pedałem...

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 14 Maj 2014 06:05

A zawór ręczny pod rozdzielaczem przekręcasz?? cewki w ramieniu sprawdzone?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 14 Maj 2014 07:33

Nie mam ani zaworu ręcznego (przełącznik w kabinie włącza wszystko) ani cewek w ramieniu...

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Grześ » 14 Maj 2014 15:12

Wiesz , że przełącznik w kabinie ma dwie pozycje pracy - mniejszy i większy przepływ ?

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 14 Maj 2014 15:23

U mnie jest jedna pozycja- tylko właczony albo wyłączony...

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 14 Maj 2014 21:21

Wiec to nie oryginalna instalacja a rzeźbiona. Wiec raczej nikt nie pomoże bo nie wiadomo co tam jest i jak.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 14 Maj 2014 21:55

Raczej oryginalna a nie "rzeźbiona"... Zreszta mam drugą maszyne z '99 i przelacznik tez jest jednopozycyjny tylko tam trzeba jeszcze te zawory (przy rozdzielaczu i na ramieniu) ręcznie przestawiać...

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 14 Maj 2014 22:33

No i w tym tkwi problem.

To że przycisk jedno funkcyjny to może dlatego że masz pompę wielotłczkowa i brak funkcji żółwia więc zrozumiałe. Ale nie zrozumiałe jest to że nie ma zaworu ręcznego pod rozdzielaczem kiedy się ma przycisk w w stopce wysuwu ramienia aż zobaczę jutro w katalogu czy takie istnieją systemy.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 15 Maj 2014 07:35

Żeby było śmieszniej to pompa jest zębata i żółwia mam:/ będę wdzięczny za jakieś info;)

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Specjalista JCB » 15 Maj 2014 17:21

Jeżeli instalacja jest uruchamiana pedałem od teleskopu i nie ma zaworów w wysięgu to instalacja może działać na zasadzie blokady wysięgu sworzniem od teleskopu. Zakładając że instalacja jest na bazie oryginalnej to do uruchomienia potrzeba tylko prąd do czujnika pod pedałem a z niego do elektrozaworu pod kabiną.
Elektrozawór pod kabiną zamyka odpływ oleju do zbiornika i przekierowuje go do instalacji młota jako dodatkowy przepływ.
Na lini dodatkowej występuje jeszcze zawór zabezpieczający, ale w przypadku gdyby był uszkodzony to po zadziałaniu elektrozaworu ciśnienie będzie blokowało rozdzielacz koparkowy co będzie odczuwalne na silniku.
Podstawowy przepływ na instalację jest oczywiście z rozdzielacza teleskopu. Zakładam też że funkcja żółwia działa prawidłowo i nie jest uruchomiona podczas pracy młotem.
Wydaje mi się że max prosto wyjaśniłem zasadę działania instalacji młota. W takiej kolejności jak napisałem należy też sprawdzać wszystkie elementy lub wezwać serwis :)

Specjalista JCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Kwi 2014 14:57
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: Wszystkie JCB

Firma: Serwis


za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 15 Maj 2014 21:17

marqs87 napisał(a):Żeby było śmieszniej to pompa jest zębata i żółwia mam:/



A przyuważ czy jak włączysz przycisk młota to nie działa podświetlenie żółwia mimo że wyłączony?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 17 Maj 2014 08:04

I to właśnie z tymi prądami gdzieś będzie namieszane chyba. Żółw nie świeci w po włączeniu młota. W poniedziałek muszę sprawdzić czy do czujnika dochodzi prąd a z niego czy dociera na elektrozawór... Może skończy się na uszkodzonym przewodzie (choć wchodziłem pod maszynę i nic takiego nie zauważyłem) lub na wymianie czujnika pod pedałem. Dam znać co wyszło;)

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 19 Maj 2014 11:28

Do czujnika wchodzą 3 przewody... Na jednym jest prąd cały czas nawet gdy przełącznik od młota jest wyłączony. Po naciśnieciu pedału teleskopu nie dochodzi prąd na cewke:/ jak nacisnę pedał to na którymś z pozostałych dwóch przewodów ma pojawić sie prąd???

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 19 Maj 2014 19:33

Tak jeszcze się spytam ty od początku masz takie problemy czy tylko któregoś dnia przestało normalnie pracować?

Specjalista JCB napisał(a):Jeżeli instalacja jest uruchamiana pedałem od teleskopu i nie ma zaworów w wysięgu to instalacja może działać na zasadzie blokady wysięgu sworzniem od teleskopu



To by było bardzo nie ekonomiczne, a wręcz szkodliwe bo pozbywamy się połowy mocy pomp hydraulicznych. Szukałem w schematach ale się nie doszukałem instalki uruchamiana z stopki wysuwu bez zaworu. Zawór odcina pracę wysuwu. Zawór pod rozdzielaczem włącza linie młota, a zawory w ramieniu uruchamiają siłownik wysuwu w tryb amortyzacji.

Innych się nie spotkałem oryginalnych instalacji chyba ze druga ale to uruchomienie przyciskiem po lewej stronie.


marqs87 napisał(a):jak nacisnę pedał to na którymś z pozostałych dwóch przewodów ma pojawić sie prąd???


Zależy czy PNP czy NPN, ale łatwo sprawdzić czy cewka ma stały plus i uruchamiana masą czy stała masa uruchamiany plusem.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez marqs87 » 19 Maj 2014 23:12

Wcześniej maszyna kuła dobrze tylko przestało działać:/ cewka będzie uruchomiana plusem bo masa na cewce jest cały czas. Ale mi chodzi o kostkę która idzie do czujnika pod pedał... tam są 3 przewody- na jednym jest prąd cały czas a na 2 pozostałych sie nie pojawia ani po przełączniku ani po naciśnięciu pedału ani po przełączniku+pedał... a jak ma być prawidłowo?:/

marqs87
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 12 Lut 2010 21:23
  • Miejscowość: rzeszów

Re: za maly przeplyw oleju na instalacji mlota

Postprzez Jarewa » 20 Maj 2014 05:55

Plus i masa a trzeci to wyjście plusa , przy naciskaniu wychodzi plus na cewkę.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej