wibako

pompa wielotłoczkowa vs zębata?

pompa wielotłoczkowa vs zębata?

Postprzez kempas » 22 Maj 2014 22:26

Marka i model maszyny: 3cxc

Witam,
Od pewnego czasu w związku z zakupem koparko-ładowarki nurtuje mnie sprawa pompy zębatej. (JCB 3CXC- Easy Control)
Otóż w zakupionej mam zębatą trzy-sekcyjną.
Zastanawia mnie o ile lepsza dla operatora byłaby praca na wielotłoczkowej.
Wiem że jest żywotniejsza, trochę szybsza, i kopaczka mniej pali.
Jak to konkretnie przekłada się się na ruchy tylnym ramieniem.
Widzę czasami jak kopią koparki kołowe to aż miło patrzeć- tak jakby miały nadmiar pary w siłownikach i aż podrzucają materiał.. -Czy o to chodzi??
Drugie pytanie dotyczy systemu easy control- Joye tylko na tył.
Na ile mniej wygodniejszy jest ten system od aec??? (pytanie do operatorów)

kempas


Reklama

simmet

Re: pompa woelotłoczkowa vs zębata

Postprzez Jarewa » 22 Maj 2014 22:53

Akurat to bez znaczenia operator i tak nie jest wstanie wyczuć czy to pompa wielotłoczkowa czy zębata tak samo się pracuje.Tłoczkowa ma też jedną wadę wiec każde mają plusy i minusy. Jedynie przy koparkach używa się wielotłoczkowej bo chodzi o ciśnienia zębata ma max 250bar a tłoczkowa 800bar.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: pompa woelotłoczkowa vs zębata

Postprzez kempas » 22 Maj 2014 23:31

Jarewa napisał(a): Jedynie przy koparkach używa się wielotłoczkowej bo chodzi o ciśnienia zębata ma max 250bar a tłoczkowa 800bar.

O ile wiem to w kop-ład też są coraz częściej montowane.

kempas


pompa woelotłoczkowa vs zębata

Postprzez Coval » 23 Maj 2014 00:26

kempas napisał(a):Jak to konkretnie przekłada się się na ruchy tylnym ramieniem.


Nie ma znaczenia. Ważna jest pojemność geometryczna pompy. Tu jest wtedy różnica. Zobacz ile cm3 na obrót ma każda z nich i porównasz wtedy. Tłoczkowa w tym przypadku pewnie ma większą wydajność, motor pracuje na niższych obrotach, mniej spali, ramię szybciej pracuje.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


pompa wielotłoczkowa vs zębata?

Postprzez Jarewa » 24 Maj 2014 07:42

kempas napisał(a):O ile wiem to w kop-ład też są coraz częściej montowane.



No tak są, ale moim skromnym zdaniem to przerost formy nad treścią. Po co montować tłoczkową jak ona działa na 1/4 gwizdka. A tłoczkowa 2x droższa.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

pompa wielotłoczkowa vs zębata?

Postprzez kempas » 02 Cze 2014 23:42

Czyli mając pompę wielotłoczkową i wykonując ramieniem kilka ruchów na raz efekt będzie ten sam???
Jak dotąd wydawało mi się że jest to rozwiązanie szybsze i płynniejsze...
Jarewa napisał(a):Po co montować tłoczkową jak ona działa na 1/4 gwizdka. A tłoczkowa 2x droższa.

Może jednak mając nadmiar mocy nie odczuwasz wcale jej braku jak czasami jest przy zębatej...?

kempas


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej