wibako

Problem z włączeniem 3 i 4 JCB 3cx 2008

Problem z włączeniem 3 i 4 JCB 3cx 2008

Postprzez asxsn19 » 24 Cze 2014 09:33

Marka i model maszyny: jcb3cx
Rok produkcji: 2008
Numer seryjny: nr vin: JCB3CX4TL81334064

WITAM :);)

Koledzy jestem tu nowy potrzebuje pomocy.
Od jakiegoś czasu pojawił się problem w z włączeniem 3 i 4 biegu w maszynie , jcb 3xc 2008 ,skrzynia powershift, biegi te jedynie udaje się włączyć w momencie bujnięcia przednia łyżką pod warunkiem ze wyłączona jest pływająca łyżka.
Wiem juz ze sa 3 cewki pod skrzynią która z nich bedzie od tych 2 biegów?? mierzyłem im rezystancje i wychodzi około 7 ohm przekaźniki w skrzynce z bezpiecznikami pstykają w momencie kręcenia manetka wiec chyba są ok?? są moze jeszcze jakieś bezpieczniki zasilające cewki w innym miejscu??

co jeszcze sprawdzic czym sie sugerowac? jak sprawdzic same cewki czy sa ok?? wyciagnąć i podłączyc pod jakis zasilacz??

Pozdrawiam:)

asxsn19
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 Cze 2014 09:19

Maszyna: jcb3cx

Firma: GPGK


Reklama

simmet

Problem z włączeniem 3 i 4 JCB 3cx 2008

Postprzez Coval » 24 Cze 2014 10:44

W jcb często sprawia problem przełącznik pod kierownicą. Sprawdź go dokładnie. Jeżeli 3 i 4 wchodzi tylko przy wyłączonym SRS to szukaj w przewodach, pewnie się przetarły, występuje gdzieś zwarcie.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Problem z włączeniem 3 i 4 JCB 3cx 2008

Postprzez asxsn19 » 24 Cze 2014 11:26

Hmm wydaje mi sie ze przełacznik bedzie ok skoro przekaźniki reagują na zmiane pozycji biegu, kolego a powiedz jak dokladnie sprawdzic cewki?? jakies 2 lata temu byl podobny przypadek i jakis serwisant wtedy zmienil cewki,sprawdzalem dzis podajac napiecie na nia i wydaje mi sie ze byla ok?? mozliwe ze byla jakas inna przyczyna o której nie powiedzial a cewki zmielil i skasowal za to:/

asxsn19
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 Cze 2014 09:19

Maszyna: jcb3cx

Firma: GPGK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej