wibako

Krzyżaki przedniej półosi

Krzyżaki przedniej półosi

Postprzez Dżin » 11 Lip 2014 20:49

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 1997

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kopaczy. Czy rozwalenie krzyżaka przedniej półosi może spowodować jakieś poważne dodatkowe zniszczenia? Mam robotę do skończenia a igiełki już wyleciały.

Dżin
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:54
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: JCB 3CX

Firma: własna


Reklama

simmet

Re: Krzyżaki przedniej półosi

Postprzez Jarewa » 11 Lip 2014 21:43

Rozbicie gniazd wtedy do regeneracji lub wymiany. O ile nie pęknie całkowicie krzyżak bo wtedy może przestawić się o 90st i rozwali silnik ale to tylko teoria. Choć niedawno jeden pisał ze jak mu krzyżak tylny walnął to wyłamał pompę hydrauliczną wiec realne zagrożenie..

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Krzyżaki przedniej półosi

Postprzez bartifeeli » 12 Lip 2014 08:09

Dżin, a jak będziesz miał uszkodzony staw łokciowy (miałbyś w nim luz), to będziesz podnosił ciężary żeby sie połamać?
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: Krzyżaki przedniej półosi

Postprzez Coval » 12 Lip 2014 10:10

Dżin napisał(a):Czy rozwalenie krzyżaka przedniej półosi może spowodować jakieś poważne dodatkowe zniszczenia?


Uszkodzenie zwrotnicy/zwolnicy, uszczelnienia półosi, łożyska półosi, obudowy mostu itp.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Krzyżaki przedniej półosi

Postprzez Dżin » 12 Lip 2014 18:42

Tak mi powiedział mechanik żebym postawił i nie jeżdził maszyną. DZisiaj lało to i tak postój ale w poniedziałek rozbieranie i wymiana krzyżaków. Niedawno kupiłem te maszynę i dużo takich kwiatków wyskakuje. Na mechanice znam się słabo,tym bardziej doceniam wasze porady i humor :wink:

Dżin
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:54
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: JCB 3CX

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej