wibako

Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez kordian1000 » 12 Lip 2014 18:14

Witam, jako że nie ma tematu dotyczącego naprawy rozdzielacza , to założyłem nowy.

Pisałem już o wycieku , idąc tropem wymieniłem górne i dolne "oringi" , wyciek był nadal - zauważyłem że wyciek był z tyłu między płytą montażową a rozdzielaczem. Dziś miałem więcej czasu i wyjąłem rozdzielacz , odkręciłem płytę i zauważyłem mokre z jakiegoś punktu - jakby to była jakas zagłuszka technologiczna zabijana ołowiem itp. są z tyłu dwie takie.

Wiele osób twierdziło że z tyłu nie ma co uszczelniać , że jest monolit , a okazało się że jest takie coś ...

Może ktoś wie jak dokonać tej naprawy ?? miał podobny przypadek ? Albo proszę o namiar na warsztat zajmujący się regeneracją ??
Załączniki
tył rozdzielacza.jpg
co to za otwór ?
wyciek.jpg
wyciek

kordian1000
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 11 Maj 2014 20:02

Maszyna: JCB 4CX

Firma: mm


Reklama

simmet

Re: Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez kordian1000 » 12 Lip 2014 18:17

i jeszcze w powiększeniu
Załączniki
20140712_173720 (1).jpg
powiększenie tego otworu

kordian1000
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 11 Maj 2014 20:02

Maszyna: JCB 4CX

Firma: mm


Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez bartifeeli » 13 Lip 2014 20:36

Gdzie ta maszyna robi, że taka zardzewiała? Przede wszystkim dokładnie umyj i odczyść cały rozdzielacz bo nie widać co to dokładnie jest. Jesteś pewien, że stąd leci? Jeżeli jest to zaślepione to nic innego jak zaślepić ponownie.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez Qulimax » 13 Lip 2014 21:02

Nie wiem co to za rozdzielacz ale w Rexroth'ach otwory technologiczne są zaślepiane kołkami gwintowanymi na imbus. Może tu też tak jest. Jeśli tak to kołek trzeba wykręcić, oczyścić i wszystko dokładnie odtłuścić. Kołek potraktować uszczelniaczem do gwintów i wkręcić. W rexroth'ach zawsze poskutkowało.

Qulimax
Pomocnik operatora


Re: Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez kordian1000 » 13 Lip 2014 22:25

bartifeeli napisał(a):Gdzie ta maszyna robi, że taka zardzewiała? Przede wszystkim dokładnie umyj i odczyść cały rozdzielacz bo nie widać co to dokładnie jest. Jesteś pewien, że stąd leci? Jeżeli jest to zaślepione to nic innego jak zaślepić ponownie.


Tak się składa , że maszyna zrobiła jedną większą robotę przez 2 lata , a całe 5 lat stała - ot Angole tak dbają właśnie ...

kordian1000
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 11 Maj 2014 20:02

Maszyna: JCB 4CX

Firma: mm


Re: Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez kordian1000 » 13 Lip 2014 22:29

Qulimax napisał(a):Nie wiem co to za rozdzielacz ale w Rexroth'ach otwory technologiczne są zaślepiane kołkami gwintowanymi na imbus. Może tu też tak jest. Jeśli tak to kołek trzeba wykręcić, oczyścić i wszystko dokładnie odtłuścić. Kołek potraktować uszczelniaczem do gwintów i wkręcić. W rexroth'ach zawsze poskutkowało.



cały ten otówr jest zalany jakby ołowiem , więc go delikatnie oczyściłem z tego ołowiu , i właśnie zauważyłem imbus ,

Nie chciałbym tego robić sam, bo to trzeba próby ciśnieniowe potem robić itp , nie chcę na darmo znow go wkładać i wyciągać .... może kogoś polecicie , gdzie robią rozdzielacze od JCB i znają temat ??? Nie jest to ustarka aby kupować nowy , raczej poprostu go dobrze zregenerować.

Pozdro

kordian1000
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 11 Maj 2014 20:02

Maszyna: JCB 4CX

Firma: mm


Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez Hipo » 15 Lip 2014 11:31

Jak korek da się wykręcić to oczyść i zakręć na kleju do gwintów. Zalewane jakimś szitem jest własnie po to żeby dało się w razie potrzeby odkręcić.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Rodzielacz ,wyciek - > naprawa / regeneracja

Postprzez mechanior » 20 Lip 2014 18:14

Jaka regeneracja? Myślisz że w serwisie ktoś to potem sprawdzi ciśnieniowo? Zrobią dokładnie to samo co koledzy radzą, klej do gwintów (klejo-uszczelniacz) i tyle...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej