wibako

Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Postprzez damian JCB » 19 Lip 2014 08:59

Witam, koledzy, mam problem z JCB 3CX rocznik 1994 znikły mi biegi do przody 1 i 3 reszta biegów jest chociaż długo muszę czekać aż załączy 2 i4 do przodu, wsteczny wszystkie biegi są idealne, do przodu 2 i 4 jest ale niekiedy muszę długo czekać żeby się załączyła. Maszyna wcześniej idealnie chodziła nie było problemów z biegami. Na ostatniej robocie musiałem chwile czekać aż załączył się 1 i inne biegi do przodu ale się załączały z opóźnieniem i ten czas się wydłużał po mału, wymieniłem olej i filter na orginalny i po wymianie nie mam 1 i 3. Filter metalowy w skrzyni był idealny czysty. Jakie ciśnienie powinno być w skrzyni biegów, na jakich obrotach sprawdzać? Co to może być za przyczyna? Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, przepraszam jeżeli już gdzieś taki wątek był poruszany, ale nic nie znalazłem, więc założyłem nowy post. Jakie ciśnienie powinno być w skrzyni biegów?

damian JCB
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 08:44

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Drobud


Reklama

simmet

Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Postprzez mechanior » 19 Lip 2014 20:30

Rozumiem że to automat. Ciśnienie musisz zmierzyć na sprzęgłach biegów które nie działają ale najpierw może sprawdź elektrycznie i mechanicznie elektrozawory.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Postprzez damian JCB » 19 Lip 2014 23:32

Tak automat power shift, ale jak zmierzyć te ciśnienia na sprzęgłach? Bo podłączyłem manometr w miejscu gdzie jest czujnik ciśnienia tj. nad filtrem od skrzyni biegów wykręciłem czujnik a wkręciłem końcówkę do manometra. A jak sprawdzić mechanicznie i elektrycznie elektrozawory? Przyznaje się nie jestem jeszcze tak bardzo doświadczony w mechanice JCB. Proszę o wyrozumiałość i o pomoc, zdjęcia dużo by pomogły...

damian JCB
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 08:44

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Drobud


Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Postprzez mechanior » 20 Lip 2014 00:10

Jak widać jestem specem od CATa, JCB nie znam i przy nich nie pracuję.
Mierząc w miejscu gdzie jest czujnik dublujesz jego funkcję a logicznie myśląc pewnie nie jest on odpowiedzialny TYLKO za 2 biegu tylko za cały układ, za pewne w tym miejscu mierzysz ciśnienie pompy skrzyni...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Postprzez damian JCB » 20 Lip 2014 08:07

Właśnie też tak myślałem że zmierzyłem ogólnie ciśnienie całego układu i w całym układzie mam na max obrotach do 10 barów a na najwolniejszych obrotach 8 Barów. Na skrzyni biegów nie widzę gdzie by można było jeszcze podpiąć manometr, żeby zmierzyć ciśnienie na sprzęgłach. Ale kolego, mam wszystkie biegi do przodu i do tyłu. Tylko że biegi do przodu jak wrzucę to muszę chwile czekać aż koparka ruszy a wsteczny wszystkie biegi idealnie chodzą co to może być? Niekiedy jak wcisnę pedał hamulca i wrzucę jazde do przodu to szybciej załapie a nie kiedy to nic nie daje, chwile stoi i za chwile ruszy ale tylko do przodu.

damian JCB
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 08:44

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Drobud


Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie być

Postprzez damian JCB » 20 Lip 2014 10:16

Jeszcze mam takie pytanie, do tej usterki maszyna jak była na biegu to nie odpaliła mi nigdy a teraz na biegu do przodu mi odpala a na wstecznym nie odapala. Co to mogło się stać? Czy to coś może mieć wspólnego z tym że muszę czekać żeby maszyna ruszyła po wrzuceniu jazdy do przodu?

damian JCB
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 08:44

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Drobud


Re: Brak biegu 1 i 3 do przodu JCB 3CX 1994, jakie ciśnienie

Postprzez FARMSER » 25 Lip 2014 14:19

Witam !
Przepatrz instalację elektryczną. Zacznij od przełącznika kierunku jazdy czy daje sygnał na przekaźnik jazdy przód, jeżeli nie wychodzi z niego napięcie to możesz go odpalać na biegu. Wszystkie objawy wskazują na elektrykę.
Mariusz Szewczyk
603483530

FARMSER
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Lip 2012 18:57

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej