wibako

Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez wojtasd18 » 13 Paź 2014 22:07

Marka i model maszyny: Jcb 3d-4 / 3cx
Rok produkcji: ???
Numer seryjny: 306366

Brat kupił babcię jcb 3d-4 cięzko mi określić rocznik bo nie mam dostępu do żadnych źródeł informacji na ten temat dlatego też postanowiłem tu napisać może panowie pomożecie mi rozszyfrować rocznik tej kopaczki a przy okazji pomożecie też bo nie chce jeździć. Podejrzewam ze uszkodzony jest rewers lub pompa, albo to i to. Objawy są takie ze na początku po odpaleniu nie chce wcale jechać ale po jakiejś chwili gdy się trochę rozgrzeje to coś tam zaczyna na wyższych obrotach ruszać ale zeby miała coś siły to nadal nie można powiedzieć. Może ktoś na forum ma jakąś DRT do tego modelu lub poradzi od czego tu zacząć, gdzie co i jak mierzyć, jakie powinny być ciśnienia a w razie potrzeby może ktoś ma jakieś części to tego modelu :?: :?: :crazy:

wojtasd18
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Paź 2014 12:08

Maszyna: JCB 3d-4

Firma: Alberoos


Reklama

simmet

Jcb 3cx potrzebna pomoc.

Postprzez Hipo » 16 Paź 2014 05:45

Szukaj na rewersie korkow wkrecanych na imbus, pod nimi powinny byc magistrale olejowe. Podstawa zeby cokolwiek powiedziec to zmierzyc cisnienie oleju. Wtedy wiesz czy to wina pompy czy tez cos innego wysiadlo.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez kapitan79 » 02 Lis 2014 23:55

Może masz padnięte sprzęgło hydrokinetyczne tak jak to u mnie było. Zerknij tu http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=12&t=18311 moze coś ci to pomoże. Powodzenia w rozwiązaniu problemu. Czekamy na info co i jak.
Ostatnio edytowany przez wujek616 03 Lis 2014 01:06, edytowano w sumie 2 razy
Powód: zakaz wstawiania ukrytych linków w celu reklamy swojej strony. Proszę się zapoznać z regulaminem (dział IV pkt.5) linki usunąłem. Następnym razem będzie ostrzeżenie

kapitan79
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 Maj 2012 08:46
  • Miejscowość: Ostrołęka

Maszyna: JCB 3CX SITEMASTER 1995R.

Firma: MARSAW


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez jazz » 08 Lis 2014 22:03

Zadzwon do serwisu, podaj im nr seryjny maszyny i powinni Ci znalesc rok produkcji, oraz powiedziec pare ciekawych rzeczy na temat sprzetu.

jazz
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Lis 2014 03:09

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Osoba prywatna


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez wojtasd18 » 17 Lis 2014 19:08

Panowie więc sprawa jest tego typu ze było mało oleju dlatego tez nie chciała jechać a że sprawdzaliśmy na zgaszonym to miarka się maczała ale była to za mała ilość do jazdy lecz jak teraz jedzie to problem ze cały czas :evil: . Więc chyba i tak skrzynię trzeba będzie wyciągać bo coś tam cieknie i w ogóle nie wsyprzegla tylko jeśli jest przełączony rewers w przod lub tył to odrazu ciągnie nie ma sprzęgła. Dzięki za rady i jeśli ktoś miał by jakiś pomysł co może być uszkodzone to chętnie poslucham.

wojtasd18
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Paź 2014 12:08

Maszyna: JCB 3d-4

Firma: Alberoos


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez Coval » 17 Lis 2014 19:45

wojtasd18 napisał(a):Panowie więc sprawa jest tego typu ze było mało oleju dlatego tez nie chciała jechać a że sprawdzaliśmy na zgaszonym to miarka się maczała ale była to za mała ilość do jazdy lecz jak teraz jedzie to problem ze cały czas . Więc chyba i tak skrzynię trzeba będzie wyciągać bo coś tam cieknie i w ogóle nie wsyprzegla tylko jeśli jest przełączony rewers w przod lub tył to odrazu ciągnie nie ma sprzęgła. Dzięki za rady i jeśli ktoś miał by jakiś pomysł co może być uszkodzone to chętnie poslucham.


Ktoś to potrafi przeczytać, wyciągając sensowne wnioski ? :mrgreen:

Diagnostyka została przeprowadzona? Sterowanie? Podaj nam wartości, z poszczególnych korków, jak wcześniej wspomniał Hipo.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez wojtasd18 » 17 Lis 2014 22:11

Przepraszam ze tak niejasno to opisałem ale krótko mówiąc mamy pierwszy raz do czynienia z tą maszyną i jeszcze nie wiem co się z czym je a dopiero pierwszy dzień brat miał czas przy niej coś zajrzeć :wink: więc narazie opisuję co się dzieje bo nawet nie widziałem rewersu na oczy wewnątrz i nie znam jego zasady działania dtr-ki też do tego nie ma nigdzie bo to stara babcia no ale na czymś trzeba się nauczyć. Może jutro będę miał jakieś pomiary ciśnień wtedy może ktoś coś doradzi.

wojtasd18
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Paź 2014 12:08

Maszyna: JCB 3d-4

Firma: Alberoos


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez wojtasd18 » 19 Lis 2014 23:18

wiec tak cisnienie w miejscu pomiarowym wskazywało 8 bar lecz po chwili spadało do 6 bar. W miejscu połaczenia pompy jazdy ze sprzęgłem ( nie wiem czy dobrze mówię) widać było cieknący olej. Po rozebraniu okazało ze w obudowie było sporo oleju i podejrzewamy ze to uszkodzony symering ze zdjęcia . I jak by ktoś zorientowany w temacie mógł teraz powiedzieć jaki olej do rewersu i ile go powinno być ? bo wyczytałem ze ATF II detxron 12-13 l. I jeszcze odnośnie tarczek bo wyglądają na ładne ale czy ktoś tak poglądowo mógł by powiedzieć jaką grubość mają nowe? Za szelkie rady odnośnie składanie i do czego mógł bym jeszcze zajrzeć będę bardzo wdzięczny :roll: Image

wojtasd18
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Paź 2014 12:08

Maszyna: JCB 3d-4

Firma: Alberoos


Jcb 3d-4/3cx słaba jazda

Postprzez umanek82 » 22 Lis 2014 15:24

Skrzynia do wyjęcia wymiany pakietu tarczek i przekładek,o-ringi i uszczelki PTFE,pompa transmisji. Po tym zabiegu powinno być ok.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej