wibako

3CX ciepła bardzo ciężko pali

3CX ciepła bardzo ciężko pali

Postprzez danie182 » 24 Paź 2014 12:32

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 2003

Dzień dobry potrzebuje pomocy mam koparko ładowarkę jcb 3cx i nie odpala jak jest ciepła zimna pali w miarę. Wygląda to tak ze zapalę zimną pochodzi trochę zgaszę i nie może rozrusznik przekręcić sprężania (za słaby by pokonać sprężanie) masa na akumulatorze robi się gorąca rozrusznik podłączany sprawdzany przez różnych fachowców i niby ok. i czy może być przyczyną za wczesny kąt wtrysku i czym się reguluje kont wtrysku czy na kole zębatym są podłużne otwory czy może to ta przystawka na pompie zaznaczam ze pompa Delphi. Gdy zapala ciepła czy zimna to tak zaklekocze strasznie
proszę o pomoc

danie182
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 18 Sie 2013 22:40

Maszyna: hanomag


Reklama

simmet

ciepła bardzo ciężko pali

Postprzez siekla1 » 24 Paź 2014 22:46

Stawiałbym raczej na rozrusznik - miałem taką sytuację w innej maszynie - rozrusznik był 2 razy regenerowany- dopiero wymiana na inny używany spowodowała usuniecie problemu. Z tego zakładu już całkowicie po tej awarii zrezygnowałem. Zagrzej maszynę do momentu aż nie będzie chciała odpalić i polej pompę wtryskową zimną wodą i po 20-30 sekundach spróbuj odpalić, jak zapali to pompa do naprawy, ale i tak obstawiam rozrusznik.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: 3CX ciepła bardzo ciężko pali

Postprzez Jarewa » 25 Paź 2014 19:25

Mnie martwi te klekotanie przy opalaniu, ciekawe czy silnik nie zalewa ropą przez świece płomieniową przez co może być utrudniony rozruch.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: 3CX ciepła bardzo ciężko pali

Postprzez danie182 » 26 Paź 2014 22:31

właśnie tak zrobię kupę albo nowy albo jakiś używany maszyna ma bardzo mało godzin. dam znać jak włożę inny rozrusznik...

danie182
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 18 Sie 2013 22:40

Maszyna: hanomag


Re: 3CX ciepła bardzo ciężko pali

Postprzez danie182 » 03 Lis 2014 22:08

drugi rozrusznik i dalej problem jak zimna to zakreci raz i chodzi. zgasze i chce zapalić to ledwo kręci nie ma siły rozrusznik i jak przyglądałem się to puszcze to dość mocno się silnik cofa

danie182
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 18 Sie 2013 22:40

Maszyna: hanomag


3CX ciepła bardzo ciężko pali

Postprzez mechanior » 04 Lis 2014 16:36

A obciążenie na hydraulice nie powoduje oporu? Przy kręceniu rozrusznikiem zatrzymuje się silnik całkiem czy tylko zwalnia ale dalej się obraca.
Przestaw wtrysk, jeśli to jeszcze Perkins to musisz zdjąć pompę wody. Pod nią jest koło zębate z regulacją.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej