wibako

Jcb 3cx problem z hamulcami

Jcb 3cx problem z hamulcami

Postprzez opi » 15 Lis 2014 06:47

Marka i model maszyny: 3cx
Rok produkcji: 1996

Witam. Mam taki problem z hamulcami. Podczas pracy wszystko jest ok (lewe koło trochę słabiej hamuje ale hamuje) zas jadac po trasie po przejechaniu około 15 km zanika pedał hamulca grzeje się tylny most i zwolnice ( można jajka smażyć) po odpowietrzeniu dalej jest dobrze na 15 km i problem wraca. Płynu w zbiorniczku nie ubywa.Proszę o pomoc co jest do wymiany. Jeśli można to krok po kroku opisać jak do tego się dobrać jak to naprawić. Jaki może być koszt części i naprawy. pozdrawiam

opi
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 Lut 2014 18:12

Maszyna: Jcb 3CX

Firma: bio-tech


Reklama

simmet

Jcb 3cx problem z hamulcami

Postprzez peckiel » 15 Lis 2014 15:50

Temat założyłeś w złym dziale. Przeniosłem do właściwego. Proszę czytać regulamin i listę działów na forum przed założeniem tematu, aby trafił w odpowiednie miejsce.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jcb 3cx problem z hamulcami

Postprzez opi » 20 Lis 2014 23:42

cisza ? może ktoś odpisać na moje zapytanie ?

opi
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 Lut 2014 18:12

Maszyna: Jcb 3CX

Firma: bio-tech


Jcb 3cx problem z hamulcami

Postprzez siekla1 » 21 Lis 2014 18:24

Prawdopodobnie będziesz miał problem z pompkami hamulcowymi - mogą nie puszczać ciśnienia z powrotem po puszczeniu hamulca - jest to akurat mało prawdopodobne ale możliwe. Sprawdź czy grzeją się obie strony czy jedna - jak jedna to może być wina pompki, objawia się to twardym pedałem hamulca. Tak jakby nie pracował, miałem taką kiedyś jedną pompkę fabrycznie zjeb...ą. Druga możliwość bardziej prawdopodobna to problem z tłokami w moście - mogą być zużyte tarczki hamulcowe i tłoki bo wyciśnięciu nie wracają do początkowego ustawienia - maszyna ciągle lekko hamuje stąd temperatura- trzeba będzie wymienić tarczki, przekładki i uszczelnienia na tłokach- tylko nie bierz zamienników uszczelnień bo za rok będziesz to znowu rozbierał

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Jcb 3cx problem z hamulcami

Postprzez umanek82 » 22 Lis 2014 15:13

Do sprawdzenia tylny most rozbiórka weryfikacja i wymiana zużytych części oraz wymiana pompek hamulcowych na ori
Cały układ zalewasz olejem HP 15 i odpowietrzasz i powinno być ok
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej