wibako

Tulejowanie przedniego ramienia 4CX

Tulejowanie przedniego ramienia 4CX

Postprzez Kamilek » 09 Gru 2014 22:06

Zabrałem się za tulejowanie koparko ładowarki JCB 4CX
Podczas zdejmowaniu przedniego ramienia po wyjęciu sworzni ramy głównej i podniesieniu elementu , ramie zeszło się do środka, jakby było naprężone ( ściśnięte do środka ). Po przemierzeniu szerokości ramienia w miejscu tego połączenia ramie jest ściśnięte 15mm w stosunku do miejsca gdzie jest osadzone.
Pytanie nr 1:Czy jest to normalne czy po prostu ramie jest krzywe?
Pytanie nr 2: czy prostować ramie czy wymienić tuleje i z powrotem "rozciągnąć i złożyć"
Pytanie nr 3:W miejscu gdzie zastosowano tuleje stalowe ( te przecinane,sprężynujące zarówno w siłownikach jak i w cięgnach łączących oraz w ramieniu głównym) otwory są lekko rozbite.
Myślę żeby wyrównać otwory ( zabielić - wytoczyć ).
Pytanie nr 4: Czy można w tych miejscach zastąpić tuleje stalowe dorobionymi tulejami z brązu B101? Zastanawia mnie czy grubość ścianki wystarczy na tego typu materiał.Czy obciążenia nie zniszczą tulei. Spotkałem się kiedyś z maszyną gdzie roztoczono te otwory i zastosowano tuleje hartowane (po 7mm ścianki ). Nie chcę za dużo roztaczać by nie osłabiać ramienia stąd pomysł o tulejach z brązu.Miałyby one po około 4mm ścianki.
Proszę o wasze opinie.
Załączniki
ramie przód.png

Kamilek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 09 Gru 2014 21:30

Maszyna: JCB 4CX

Firma: BRK


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej