wibako

Pekniety blok perkins 4

Pekniety blok perkins 4

Postprzez mlodyx » 13 Gru 2014 02:10

Marka i model maszyny: Jcb 3cx-4
Rok produkcji: 1990

Witam wszystkich użytkowników.tak jak w temacie, mam pekniety blok silnika. Pozioma kreska, powyżej rozrusznika. Uszkodzenie stare, kiedyś tam klejone. Z takim defektem ja kupiłem. Poprzedni właściciel zrobił w niej remont silnika(pojemność 4.4 bez turbo)
a blok skleil zamiast bardziej trwała metoda go załatać. Moje pytanie jest takie:
czy warto próbować kleić? Czy wyciągnąć blok i zastosować metalock lub inne " szycie bloku"
Zapytań technicznych: czy muszę wyciągnąć blok?
Jaka mam pewność, gwarancje "naprawionego" bloku?
Nie bawić sie w naprawy, kupić drugi blok i na nowe złożyć silnik?
Wiadomo, pieniędzy chce wydać jak najmniej, ale chce to raz a porządnie naprawić.
Następnie lakierowanie i do roboty;-)
Pęknięcie ma jakieś 15 cm długości, płyn chłodzący wylewa sie na zewnątrz z prędkością 1 litr na 15/20 min pracy, poziomnoleju w normie.
Zdjecia wrzuce w niedziele

mlodyx
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 11 Gru 2014 22:52

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Budowa


Reklama

simmet

Pekniety blok perkins 4

Postprzez krzysiek1234 » 13 Gru 2014 11:18

Witam kolego, przerabiałem podobny temat, tylko mój blok był pęknięty w środku i nie dało się go naprawić, nowy blok kosztuje 4600zł, :wall: ja kupiłem silnik używany. Bloki spawają w Mikołowie na śląsku ale silnik musisz wyciągnąć. :wink: Pozdrawiam.

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Pekniety blok perkins 4

Postprzez siekla1 » 13 Gru 2014 17:46

Jeżeli nie jesteś w stanie kupić bloku to można spróbować spawać - ale to ostateczność, gwarancji raczej nie dostaniesz na to bo wibracje i temperatura robią swoje. W ogóle to ciężko o fachowców co to dobrze zrobią, ja bym szukał używanego bloku bo do spawania profesjonalnego żeliwa i tak musisz go całego rozbebeszyć więc gdyby później pękł to szkoda roboty

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Pekniety blok perkins 4

Postprzez Coval » 13 Gru 2014 17:52

Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Pekniety blok perkins 4

Postprzez mlodyx » 16 Gru 2014 19:56

o.k myślę że takie zszycie bloku to najlepsze rozwiązanie.
jestem z gdańska, znacie namiary na kogoś z trójmiasta?
najbardziej zależy mi na nie wyciąganiu silnika, jest w bardzo dobrej kondycji nie pali oleju ma odpowiednie ciśnienie itd

mlodyx
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 11 Gru 2014 22:52

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Budowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej