wibako

Brak ruchów przedniej łyżki 4cx

Brak ruchów przedniej łyżki 4cx

Postprzez adeq95 » 18 Gru 2014 00:50

Marka i model maszyny: 4CX
Rok produkcji: 2006r

Witam mam problem z hydrauliką w 4CX 2006r. Pompa tłoczkowa została zregenerowana i po jej wymianie mam problem z ruchami przedniej łyżki. Czasami nie otwiera się rekin(krokodyl), czasami brak jest ruchów całej przedniej łyżki. Po ruszeniu dźwigni tylnego ramienia wszystko wraca do normy, ruchy działają normalnie ale po dwukrotnym otwarciu i zamknięciu rekina problem powraca. Miał może ktoś podobny problem? Z góry dzięki za odpowiedzi.

adeq95
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Gru 2014 00:29

Maszyna: 4cx

Firma: brak


Reklama

simmet

Re: Brak ruchów przedniej łyżki 4cx

Postprzez puszek_ZGY » 19 Gru 2014 16:53

Podejrzewam, że problem tkwi w "układzie logicznym" sterowania pompy.

Troszkę to rozjaśnię... Jeśli druga funkcja pobudza do życia inną wcześniej nie działającą, wówczas winowajcą jest wcześniej wspomniany "układ logiczny". Działa to w taki sposób, że sygnał biegnie do sekcji rozdzielacza i z jednej do drugiej przechodzi dalej za pomocą zaworów zwrotnych. Jeśli ów zawór (w sekcji poprzedniej, bądź następnej) ulegnie uszkodzeniu sygnał jest zakłócony. Jeśli dołożymy kolejną funkcję (tak jak to Ty zrobiłeś, po czym ta pierwsza ożyła), wówczas sygnał zostaje wzmocniony przez co pompa powraca do normalnej pracy.

Skorzystaj z wyszukiwarki forum i wpisz frazy: układ logiczny/resolwery/wybieraki, a na pewno znajdziesz kaloryczne informacje ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Brak ruchów przedniej łyżki 4cx

Postprzez adeq95 » 30 Gru 2014 23:46

Dzięki za odpowiedź ale przyczyną awarii była źle zregenerowana pompa tłoczkowa. Pomiary ciśnienia były porównywane z taką samą sprawną maszyną i bardzo się różniły np. ciśnienie startowe w sprawnej maszynie wynosiło lekko ponad 30 bar a w zepsutej bardzo powoli rosło i maksymalnie dochodziło do 8 bar.

adeq95
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Gru 2014 00:29

Maszyna: 4cx

Firma: brak


Brak ruchów przedniej łyżki 4cx

Postprzez puszek_ZGY » 01 Sty 2015 18:12

OK. Dzięki za wyjaśnienie problemu. Inni będą mogli skorzystać z podzielonej się przez Ciebie wiedzy ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej