Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Wyłącznik prądu

24 Gru 2014 16:12

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich od jakiegoś czasu w różnych ogłoszeniach widziałem spalone maszyny , pomyślałem sobie miał pecha muszę zamontować sobie wyłącznik prądu . Dzisiaj nie mam do czego .MONTUJCIE JAK NAJSZYBCIEJ ,NIE NIE ODKŁADAJCIE TEGO NA POTEM . A to co zostało z mojej maszyny paliła się tylko 40 minut.http://olx.pl/oferta/jcb-4cx-w-calosci- ... fa8c70a873

Wyłącznik prądu

24 Gru 2014 18:00

Przykra sprawa, mi ostatnio też się zapaliła koparka podczas pracy, taka gąbka wygłuszająca która jest na klapie silnika odczepiła się i spadłą na rozgrzane kolektory, na szczęście w porę zauważyliśmy i udało się ugasić bez większych szkód na to też uważajcie, warto sprawdzić czy dobrze się te gąbki trzymają, uczulam aby mieć gaśnice w każdej maszynie i to najlepiej taką większą np 5kg.
Kolego ile byś chciał za felgę z tego 4cx ewentualnie felga z oponą? napisz na pw

Re: Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 20:12

Przykro patrzeć.
Jak do tego doszło? W nocy , na postoju czy w czasie pracy? Wiadomo skąd poszło zwarcie? Może ktoś kto montował w jcb podpowie gdzie najlepiej zamontować hebel.

Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 20:36

Witam.

Hebel najbliżej akumulatora. Jak aku z przodu to patrząc z frontu maszyny tuż za maskownicą po prawej stronie.

Klema MINUSOWA-HEBEL<=>HEBEL zacisk rozrusznika.

pzdr. Ambroży

PS. rocznik 2004 uszkodzenia wiązki elektrycznej spowodowane są przetarciem, którego szukamy pod kabiną z prawej strony, pod słupkiem (prawy przedni róg, pod kabiną, koło poduszki zawieszenia kabiny), tam występują najczęściej przetarcia oraz następuje zwarcie). Najciekawsze: maszyna się pali, pożar ugaszony, akumulator nie wybuchł, jest rozładowany, BEZPIECZNIKI GŁÓWNE MAXI NIE PRZEPALONE oraz pozostałe sprawne w 75%, kulka miedzi w skutek zwarcia w/w miejscu.

Może ktoś to potwierdzić.

Re: Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 20:58

W 2007 była zmiana ten problem usunęli. Wiązka już inaczej idzie i w koszulce wzmocnienia. Przeważnie palił się kabel zasilający koguta i zegarek bo on nie ma bezpiecznika to te dwa mniejsze przy akumulatorze dlatego nigdzie bezpieczniki nie popalone a problem nadal pozostał bo po dziś dzień te kable są bez zabezpieczeń mimo ze mamy hebla to te kable nie obejmuje.

Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 21:15

@Jarewa
Wiązka już inaczej idzie i w koszulce wzmocnienia
jakby koledzy wiedzieli to...

Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 21:53

Zwarcie zrobił rozrusznik ,lub przewód z akumulatora do rozrusznika .Plac mamy monitorowany i widać na nagraniu jak iskry zaczęły się sypać po lewej stronie w okolicach rozrusznika .Maszyna zjechała na bazę o 14 godz a zapaliła się o 23,30 . W silnikach RG rozrusznik znajduje się po lewej stronie obok seperatora i pompki elektrycznej paliwowej.

Re: Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 23:03

A czasami nie miałeś naprawianego rozrusznika?

Re: Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 23:09

Ambrozy napisał(a):@Jarewa
Wiązka już inaczej idzie i w koszulce wzmocnienia
jakby koledzy wiedzieli to...


Dodatkowo w okolicach jest połączenie na szybkozłaczach.

Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 23:12

Nie nie był naprawiany od nowości i nie było z nim żadnego problemu .

Wyłącznik prądu

26 Gru 2014 23:53

Jak wszystkie PLUSY do kupy spaliło, to na rozruszniku początkowe masy są startowe, tak sobie myślę....

Re: Wyłącznik prądu

28 Gru 2014 11:51

remski napisał(a):Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich od jakiegoś czasu w różnych ogłoszeniach widziałem spalone maszyny , pomyślałem sobie miał pecha muszę zamontować sobie wyłącznik prądu . Dzisiaj nie mam do czego .MONTUJCIE JAK NAJSZYBCIEJ ,NIE NIE ODKŁADAJCIE TEGO NA POTEM . A to co zostało z mojej maszyny paliła się tylko 40 minut.http://olx.pl/oferta/jcb-4cx-w-calosci- ... fa8c70a873


Po przeczytaniu w/w wiadomości to, aż zaniemówiłem, gdyż nie chcę nawet mysleć co bym zrobił gdyby to była moja maszyna. Przykra sprawa.

A co do hebla, to w swojej mam założony, zaraz po zakupie koparki zamontowałem. Zwykły wyłącznik od Iveco, ale przynajmniej głowa spokojna, a w dodatku także niespecjalne, ale zawsze - dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami.

Wyłącznik prądu

28 Gru 2014 14:07

U mnie w maszynie jak przetarła się wiązka przy ramie to spaliły się bezpieczniki główne- podczas pracy maszyny. Założyłem tam dodatkowy peszel, warstwę taśmy izolacyjnej i kawałek węża ogrodowego oraz podwiesiłem go aby nie tarł o ramę. Praktycznie we wszystkich maszynach mam wyłączniki masy - to podstawa. W znajomej firmie spaliła się koparka po tym jak jakiś elektryk kopał w instalacji i ją poprzerabiał - najgorsze jest podłączenie prądu z niezabezpieczonego obwodu. Do instalacji radia czy koguta wystarczy wpiąć przelotowy mały bezpiecznik. Mi jak raz kiedyś się zawiesił rozrusznik w ładowarce to łopatą wyrywałem klemę z akumulatora bo kabel się palił , a bezpiecznika nie wywaliło.
Wyślij odpowiedź